IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Yahoo! si Conturi Yahoo
invisible
post Dec 21 2005, 02:31 PM
Post #11


Another Stranger Me
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,084
Joined: 8-December 05
From: Capital City
Member No.: 40



citeste topicul dedicat.

Este mult mai bine decat cu windows, desi este mai greu de folosit (un pic totusi, deoarece ultimele versiuni de KDE sunt chiar super intuitive)
Eu o sa imi instalez iarasi linux pe o partitie cand o sa binevoiasca sa vina RDS cu cablul acasa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tits_herbert
post Dec 21 2005, 02:53 PM
Post #12


---
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,601
Joined: 8-December 05
Member No.: 28



tre sa-mi mai iau niste hard :P intai, si apoi sa instalez, asta teoretic...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
invisible
post Dec 21 2005, 02:57 PM
Post #13


Another Stranger Me
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,084
Joined: 8-December 05
From: Capital City
Member No.: 40



asa e, hardul e foarte important pentru un soft atat de pretentios ;)
Asteptam sa ne spui cand se va intampla sa iti explicam despre cum se instaleaza programele, mai ales cele care trebuiesc compilate de tine insuti.
Ah.. Keep in mind: No RedHat  8)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tits_herbert
post Dec 21 2005, 03:07 PM
Post #14


---
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,601
Joined: 8-December 05
Member No.: 28



te anunt cand o fi cazul, oricum am mai citit eu cate ceva...
ps. mandrake?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Dec 21 2005, 06:36 PM
Post #15





Musafir






o sa modific titlul topicului in help -yahoo messenger. ca deja sunt 2 topicuri "help " si "urgent" care nu spun mare lucru despre continut.
sper ca nu te superi pe mine (de fapt, cred ca poti sa il modifici si tu) ....
on topic
1) "keep active window " e peste tot la fel pe toate SO (YM este standard indiferent de sistemele de operare diferentele sunt mici)
2) la ce iti trebuie linux? in general un sistem de operare se instaleaza cand ai nevoie de el (am facut cod si eu o perioada pe linux, acum - ca ne cere clientul sa folosim numa produse MS si IBM stau pe windows de 2 ani jumatate); sunt o gramada de chestii pe care nu le gasesti in  linux dar sunt in windows (codecuri in principal, programe de grafica etc)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tits_herbert
post Dec 22 2005, 04:38 PM
Post #16


---
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,601
Joined: 8-December 05
Member No.: 28



Forte, ma interesam si eu asa de linux, ca am auzitcate ceva, am citit cate ceva, aflam niste pareri. :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
invisible
post Dec 22 2005, 06:01 PM
Post #17


Another Stranger Me
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,084
Joined: 8-December 05
From: Capital City
Member No.: 40



acu' sa o luam offtopic de tot, eu am fost foarte surprins la ultima instalare de mandrake (cred ca era versiunea 10), cand aveam un film care nu puteam sa il vad cu sunet sub nici o forma sub windows, insa linux l-a redat fara probleme, straight out of the box.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Dec 22 2005, 06:49 PM
Post #18





Musafir






aha. io nu prea sunt fan filme la calculator (de fapt, in afara serviciului, utilizarea calculatorului tinde spre zero). cand lucram eu pe linux (eheee ce vremuri acum vreo 3 ani si ceva) era o adevarata aventura sa te uiti la un film sau la ceva (pe red hat am lucrat).
iar tooluri de dezvoltare (pt ce imi trebuia mie) undeva spre zero.... acuma s-au schimbat multe chestii. in bine  :D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
invisible
post Dec 22 2005, 08:27 PM
Post #19


Another Stranger Me
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,084
Joined: 8-December 05
From: Capital City
Member No.: 40



nici eu nu sunt fan in mod special al filmelor pe calculator, insa ce voiam sa spun este ca linuxul deja depaseste windowsul la multe capitole.

1. Securitate (asta nu se mai pune la socoteala, pentru ca nu cred ca a existat un sistem de operare mai nesigur ca windowsul)
2. Stabilitate
3. Interfata KDE arata MULT mai bine ca Windows XP. Aici poate fi doar o parere personala, dar, in fond si la urma urmei tot ce scrie sunt pareri personale :D
4. Sentiment de siguranta. Poti citi toate mailurile, fara sa iti fie teama ca te umpli de virusi.
Si alte cateva chestii mai mult sau mai putin importante. ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Dec 23 2005, 02:22 PM
Post #20





Musafir






ai dreptate  :D stiu si io toate astea da asta e. clientu cere tehnologii MS - facem tehnologii MS. vrea MAC? facem MAC. vrea cartofi prajiti? ii facem si din aia  :fluierat:
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 25th April 2024 - 08:53 AM