IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Bijuterii pentru buric...negaurit
aby
post Jun 12 2007, 08:33 AM
Post #11


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 96
Joined: 10-June 07
From: cluj
Member No.: 1,774



QUOTE(blu_dea @ Jun 12 2007, 04:27 AM) *
daca te referi la cel cu "clestisor",chiar nu stiu (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
dar de celalalte stiu ca se lipsesc un un lipici special in buric....cat sunt de frumoase!!! (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)

intradevar arata suuperr mi-ar placea sa apara si aici.oricum daca aflu ceva va spun si voua.o sa cercetez. (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Jul 6 2007, 02:17 PM
Post #12


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



am vazut eu d'astea in carrefour orhideea, la magazinul acela cu ceasuri.. nu mai retin cum se cheama. langa farmacie.. langa petshop.
dar nu prea m-au marcat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
blu_dea
post Jul 9 2007, 12:48 PM
Post #13





Musafir






QUOTE(Meg @ Jul 6 2007, 12:17 PM) *
am vazut eu d'astea in carrefour orhideea, la magazinul acela cu ceasuri.. nu mai retin cum se cheama. langa farmacie.. langa petshop.
dar nu prea m-au marcat.


Serios,Meg?Suuuper!Eu astept acum 2 astfel de bijuterii pe care le-am comandat de oe un site din UK,foarte frumoase.Pun linkurile cu poze,poate imi spui si mie te rog daca cele pe care le-ai vazut tu semanau sau nu cu astea.Oricum,ms mult de informatie!!!

http://www.jobananas.com/acatalog/info_CB21.html

http://www.jobananas.com/acatalog/info_CB06.html
Go to the top of the page
 
+Quote Post
blu_dea
post Jul 10 2007, 07:47 AM
Post #14





Musafir






meg,ai idee cumva cum se numeste magazinul?nu am drum prea curand pe acolo si ma gandesc ca poate gasesc prin Buc o alta reprezentantza de-a lor.

ms mult!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Jul 21 2007, 04:18 PM
Post #15


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



QUOTE(she_said @ Jun 11 2007, 09:26 AM) *
O sa postez aici problema mea, chiar daca sunt putin off topic.
Am un piercing in buric cam de un an si jumatate. Pana acum s-a pastrat destul de bine, insa nu s-a cicatrizat complet. Chiar de a doua zi de cand l-am pus a aratat foarte bine, fara inroseli, inflamari sau alte chestii de-astea.
Numai ca, de o saptamana am observat ceva care chiar m-a ingrozit: mi s-a subtiat pielea foarte mult, aproape ca mai are putin si se rupe; cineva chiar mi-a spus ca este posibil ca pielea mea sa fi respins cercelul. Dar cum, dupa 1 an jumate??? Nu e cam mult???
Nici nu stiu ce sa fac. Daca las cercelul acolo, o sa imi distruga buricul de tot, data il scot, gaura se va inchide mai mult ca sigur. Ce sa fac, ca nu as vrea sa renunt la el.
Sotul meu spune sa las gaura sa se inchida, apoi sa imi fac alta. Chestia asta deja mi se pare aiurea, cred ca s-ar vedea groaznic cu 2 cicatrici, si in plus...ce fac....ma gauresc de 7 ori....
Dati-mi un sfat, va rog mult.


Asa se intampla mai la toata lumea. eu il am de un an si a ajuns pielea la jumatate din cat era. Am inteles ca toate piercingurile migreaza. Asta e. Eu cand nu va mai fi de purtat il scot si dau alta gaura. Cicatricea nu cred ca e mare...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
blu_dea
post Aug 24 2007, 01:25 AM
Post #16





Musafir






meg,am fost in sfarsit acolo si nu aveau asa ceva.mai mukt chiar,mi-au spus ca n-au avut niciodata (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Aug 26 2007, 03:50 PM
Post #17


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



Blu_dea, eu am vazut in vitrina acum o saptamana (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) . trebuia sa te uiti pe acolo.. cand ajung o sa fac o poza si o sa o pun aici. chiar am insistat atunci cu privirea (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) si m-am gandit la tine.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
blu_dea
post Aug 26 2007, 07:12 PM
Post #18





Musafir






QUOTE(Meg @ Aug 26 2007, 01:50 PM) *
Blu_dea, eu am vazut in vitrina acum o saptamana (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) . trebuia sa te uiti pe acolo.. cand ajung o sa fac o poza si o sa o pun aici. chiar am insistat atunci cu privirea (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) si m-am gandit la tine.


Of,Meg,tu esti tare draguta,aia sunt niste "cazuti din luna". Singurele chestii pe care le-am vazut si eu in vitrina erau niste bijuuri de lipit pe corp. Dar nu cred ca la alea te refereai.
Oricum,ms mult de tot,esti o scumpa! (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
poliana
post Dec 29 2007, 02:52 AM
Post #19


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 16
Joined: 27-December 07
Member No.: 2,900



QUOTE(Bia @ Jul 21 2007, 04:18 PM) *
Asa se intampla mai la toata lumea. eu il am de un an si a ajuns pielea la jumatate din cat era. Am inteles ca toate piercingurile migreaza. Asta e. Eu cand nu va mai fi de purtat il scot si dau alta gaura. Cicatricea nu cred ca e mare...

Nu migreaza la toata lumea.E in functie de organism.Intr-adevar,o piele care se subtiaza pana la rupere e o dovada ca organismul respinge piercingul.Eu l-am dat de 3 ori pana acum si iar mi se rupe.Il am de vreo 6 ani si cam la un an jumate mi se rupe gaura,stau o luna si o dau iar.Cicatricea e destul de inestetica imediat dupa... (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Dec 29 2007, 03:08 AM
Post #20


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Pai si merita tot chinul sa ii spun asa?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 10:43 AM