IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Bigudiuri electrice, Unde se gasesc si cat costa
amailhik
post Aug 22 2008, 12:28 PM
Post #21





Musafir






mi-am luat si eu de la media galaxy bigudiuri electrice, remington 160 lei. sunt foarte bune, buclele s superbe, s 3 dimensiuni. numai ca, o singura data am apucat sa le folosesc. a doua oara s-au mai incalzit doar 4. acum astept sa ma duc cu ele pana in dr taberei la service...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Thalassa
post Feb 9 2009, 03:29 PM
Post #22


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 33
Joined: 7-February 09
From: Bucuresti, Romania
Member No.: 5,826



am eu! Remington, 149 lei parca, carrefour Orhideea, le-am luat acum doua luni.
Buclele ies foarte bine si le recomand...ai si garantie 3 ani la ele. ce nu-mi place la ele, clipsurile, nu sunt bune de nimic dar te descurci cu sau fara ele...nici nu afecteaza parul ca sunt doar calde-caldute...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
janis
post Feb 10 2009, 08:25 PM
Post #23


Obsedat
****

Group: Dependent
Posts: 425
Joined: 7-June 08
From: In nori...
Member No.: 4,029



Maat, ti-ai luat pana la urma bigudiuri electrice? Mi-as lua si eu...Cam cat trebuie tinute in par?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post Feb 10 2009, 08:47 PM
Post #24





Musafir






30 min, fara produse de styling.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 10 2009, 10:41 PM
Post #25


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Nu mi-am mai luat. Luni ma duc la "stilizd" sa ma tunda de-a rasucitelea.
Daca nu ii iese bine, ma tund baieteste a la garcon.
Nu mai suport parul lung pe ceafa.

Daca ii iese bine, mi-as lua sprilate mai curind.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tutu
post May 8 2010, 10:57 PM
Post #26


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 18
Joined: 9-February 10
Member No.: 7,951



Am cumparat si eu bigudiurile de la Remington si dupa ce le-am probat de 5 ori, atat pe parul uscat cat si pe parul foarte putin ud, ma declar total dezamagita. (IMG:style_emoticons/default/glare.gif)
Dureaza 15 minute pana se incalzesc bine ( nu doua cat am citit pe net ), se pun destul de greu, mai ales in zona din spatele capului ... daca suvita nu e firava parul nu sta pe bigudiu, nu se pot strange bine ( clipsurile nu tin parul strans pe bigudiu ), ca urmare ramane o zona de 10 cm cel putin de la radacina parului unde parul este perfect drept ( arata ca un permanent cu radacinile crescute ), isi pierd repede caldura asa ca nu are rost sa le tineti mai mult de 30 de minute, buclele sunt lejere si se lasa foarte repede, dupa 8 ore nu se cunoaste ca parul a fost buclat, etc.
Materialele sunt super ieftine, la fel si tehnologia ... pretul este mult prea gogonat. Mai mult de 20 de lei nu fac.
Parere personala ... sunt de 2 bani. Este mult mai bun un ondulator.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post May 8 2010, 11:10 PM
Post #27


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Citind ce ai scris, Tutu, ma bucur pentru prima data ca am parul scurt de vreun an din motive independente de vointa mea si ca nu m-a pus necuratu` sa mi le iau pentru cind "o sa-mi creasca parul"... (IMG:style_emoticons/default/estiok.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tutu
post May 8 2010, 11:27 PM
Post #28


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 18
Joined: 9-February 10
Member No.: 7,951



Inainte sa le cumpar ma hotarasem la o placa de par cu 10 accesorii ( ma interesau mai mult ondulatoarele ). Apoi am citit despre bigudiurile astea, multe pareri bune, femei fericite, timp putin ... Am zis ca-s perfecte pentru mine! Cand le-am vazut in magazin m-am cam fofilat, aratau prea banal, dar daca altele-s multumite ... Le-am luat! Eu am parul mediu, destul de rar dupa sarcina, si gras ( de-l spal in fiecare zi ). Am zis ca astea-s perfecte sa le folosec dimineata, cum spunea cineva, cat beau o cafea si apoi plec. Cand eram in scoala obisnuiam sa infasor o suvita de par in jurul unui pix. Efectul este la fel (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
Chiar nu ma asteptam sa fie asa jalnice! Am si peria de par rotativa, dar de ea sunt multumita ... numai ca nu face parul ondulat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Aug 22 2012, 04:56 PM
Post #29


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Asa, mi-am luat si eu acum vreo 2 luni si abia acum le-am folosit. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Resultat:
(IMG:http://i147.photobucket.com/albums/r288/bia_is_here/Photoon7-12-12at406PM2.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Aug 22 2012, 06:02 PM
Post #30


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Arata super, Bia! Love it!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pages V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 03:39 PM