IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

60 Pages V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Produse MAC
Altheea
post Sep 2 2008, 02:43 PM
Post #41


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,163
Joined: 15-February 07
From: Constanta
Member No.: 1,203



Lost, in magazin e si mai greu, ametesti!
Bebe, sa stii ca eu m-am gandit dar....u know... Dar daca tot mi-ai dat idei data viitoare nu mai scapi (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LostWhispers
post Sep 3 2008, 01:54 PM
Post #42





Musafir






Farurile de la MAC cele care sunt satinate cum sunt? f sidefate ? asa ma uit pe site ul lor si nu vad mult sclipici prin ele (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)

eu imi doresc sa nu fie f mult sidef prin ele ca nu prea ma avantajeaza
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Altheea
post Sep 3 2008, 02:03 PM
Post #43


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,163
Joined: 15-February 07
From: Constanta
Member No.: 1,203



Nu sunt foarte sidefate, eu n-am tocmai din aceasta cauza. Mult mai sidefate sunt cele frost, veluxe si veluxe pearl. Am sunat o prietena care are unul dintre cele satinate, Parfait Amour, si imi aminteam corect , nu este sidefat. Bate destul de mult spre mat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LostWhispers
post Sep 3 2008, 02:07 PM
Post #44





Musafir






mersi mult Altheea (IMG:style_emoticons/default/floricele.gif)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Altheea
post Sep 3 2008, 02:10 PM
Post #45


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,163
Joined: 15-February 07
From: Constanta
Member No.: 1,203



Acum spune-mi si pe care ai pus ochii.... (IMG:style_emoticons/default/bigwink1.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LostWhispers
post Sep 3 2008, 02:23 PM
Post #46





Musafir






waw cate sunt care imi plac (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)
de pe strawberry ca de acolo pot sa mi cumpar imi place Scene, e singurul de el am intrebat ca e satinat.
mai urmeaza sa merg sa pun niste bani pe card

insa de pe site ul oficial: Carbon, Nehru, Soot , Meet the fleet, Purple haze, Blackberry, Graphology, Handwritten, Poison pen, Typographic toate sunt mate si sunt niste nuante absolut superbe cel putin mie imi plac la nebunie (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
nu stiu de ce cred ca daca as fi intr un magazin as mai gasi si alte nuante (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)


Go to the top of the page
 
+Quote Post
romi79_2008
post Sep 11 2008, 12:58 PM
Post #47


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 240
Joined: 11-September 08
Member No.: 4,691



Am iubit make-up-ul din copilarie, poate si din cauza unui ten cu tendinta acneica, insa nici o firma nu iti face ce iti poate face Mac Nu ma refer acum la calitatea produselor( care e f buna) ci la dependenta care o da MAC . Dece? pentru ca exista o subcultura a acestei firme, femei care au toate produsele ce au aparut vreodata la MAC, inclusiv posterele de promovare. e ciudat ptr ca Mac nu promoveaza produsele atat de evident cum o fac celelalte firme, se foloseste de un market underground (in genul celui de fata), exista n siteuri dedicate cosmeticelor MAC , apartin si eu intr-o gramada de comunitati. O firma normal de cosmetice lanseaza 2-3 colectii pe an, MAC a lansat anul trecut 49.... Si ar fi ok dar produsele cand apar e bataie pe ele, ptr ca apar in nr limitat, ele apar ca un fel de shortage si toate fetele inebunite dupa mac fac tot posibilul sa le aiba. Am patruns in lumea MAc in martie si pana in iunie aveam deja vreo 70 farduri(cumparate individual) palete, n fonduri de ten, pudre, etc
Cu cat ai mai multe vrei mai mult
Ca o concluzie au produse f bune si unele mai putin bune. Au aparut ca o linie profesionala dar dupa ce au fost preluati de Estee Lauder au devenit more client oriented decat profesional vorbind. Make-up artisti profesionali folosesc crc, rcma, mufe, graftobian si alte firme de gen ptr tv, print
Eu sunt patrunsa de lumea cosmeticelor ( m-am mutat in Romania de curand) aduc produse din Sua, am pierdut legatura cu furnizoarea mea de Mac sper sa gasesc pe altcineva curand
De la MAc cand aveti ocazia cumparati pensule(sunt dementiale) fac o mare diferenta la machiaj, farduri de ochi( din punctul meu de vedere sunt cele mai bune) fardurile crema reprezinta o baza excelenta ptr farduri, pigmenti nu mai spun. fondurile de ten nu m-au dat pe spate, am incercat vreo 5 de la ei. Mineralized skin finish, trebuie sa o ai. rujurile si glosurile sunt delicioase, iar dintre creioane technakol sunt rezistente la apa
Scene e un gri banal, nu cred ca l-am folosit , poate o data
Nu cumparati terminatiile Lustre, sunt greu de folosit, foarte mult sclipici, putina culoare fata de celelalte finishuri
Cele de pe macpro se impart in 2 categorii, o parte s eregasesc pe site-ul original, doar ca aici sunt in format ptr paleta si a doua categorie sunt culorile pro , majoritatea mate sunt mai usor de folosit si au un payoff bun si culori puternice(galben, orange, mov,etc)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Altheea
post Sep 11 2008, 01:15 PM
Post #48


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,163
Joined: 15-February 07
From: Constanta
Member No.: 1,203



Romi, bine ai venit!
Ai dreptate cu texturile Lustre, eu nu-l sufar deloc pe al meu. Ma bucur sa avem printre noi o persoana care cunoaste atat de multe si ne poate sfatui.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LostWhispers
post Sep 11 2008, 01:16 PM
Post #49





Musafir






waw cate stii despre cosmetice , mi ar place sa ne mai vb despre experientele tale in domeniul cosmeticelor si la celellate topicuri cred ca avem ce invata de la tine (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Altheea
post Sep 11 2008, 01:19 PM
Post #50


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,163
Joined: 15-February 07
From: Constanta
Member No.: 1,203



Da, daaaa! Si poate poasteaza si poze cu machiajele ei la jurnalul de machiaj!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

60 Pages V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 7th June 2024 - 06:24 PM