IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topic
> Menopauza, ce stiti despre menopauza si eventuale tratamente
sweetest
post Jan 15 2008, 11:54 AM
Post #1


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 15-January 08
Member No.: 3,033



salut! mama mea a intrat la menopauza si are dureri maari de cap si insomnii (si poate si alte dureri pe care nu le spune). Va rog spuneti mi daca sunt tratamente pentru micsorarea acestor efecte ale menopauzei.
daca mai este vre un topic cu subiectul asta va rog anuntati ma. merci
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Corina O
post May 27 2008, 01:15 PM
Post #2


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 5
Joined: 27-May 08
Member No.: 3,960



Sa incerce Klimaktoplant, e un medicament homeopat, german. Nu are efecte adverse, doar ca trebuie sa aiba rabdare, se iau 2 pastile de 3 ori pe zi timp de 3-4 saptamani apoi 3/zi o perioada mai lunga de timp. Efectele apar cam dupa 4 saptamani.....de-asta spun, rabdare!!!! Dar e super si fara reactii adverse!!! Actioneaza impotriva bufeurilor dar si insomnii, palpitatii, etc.
Succes!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post May 27 2008, 01:21 PM
Post #3


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



(IMG:style_emoticons/default/welcome.gif) la noi, Corina!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Corina O
post Jun 10 2008, 10:31 AM
Post #4


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 5
Joined: 27-May 08
Member No.: 3,960



(IMG:style_emoticons/default/kiss.gif) Merci pentru primire!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dr_wise
post Jun 10 2008, 02:23 PM
Post #5





Musafir






Eu cred ca cel mai indicat ar fi ca mama ta sa mearga la un ginecolog.
Exista tratamente moderne, care sa ajute organismul femeii in perioada de instalare a menopauzei si, totodata, sa pregateasca organismul pt batranete, adica sa previna instalarea osteoporozei, bolilor cardio-vasculare, bolii Alzheimer, etc (cred ca le-am enumerat pe cele mai periculoase).
Mama ta trebuie sa gandeasca asa: o asteapta cel putin alti 20 - 40 ani de menopauza. O perioada de viata extrem de lunga, timp in care organismul nu intinereste.
Cum se pregateste ea, in mod inteligent, pentru atatia ani de menopauza? Intreband babeste in stanga si in dreapta printre straini?
Cel mai corect si inteligent ar fi sa ceara un sfat competent.
Sanatate multa!

This post has been edited by dr_wise: Jun 10 2008, 02:24 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jun 10 2008, 02:24 PM
Post #6


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Daca te uiti la celelalte mesaje ale Corinei o sa vezi ca au o tenta de PR. (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dr_wise
post Jun 10 2008, 02:33 PM
Post #7





Musafir






Cu tot respectul pentru ea ca persoana, ma doare-n freza de recomandarile corinei, sa ma ierte, dar chiar asta-i reactia mea. Probabil ca-i pustoaica care habar n-are cu ce se mananca menopauza asta pe paine si ce presupune ea.
Tzac-pac, recomanda imbuibarea cu un medicament homeopat, care, chiar daca-i homeopat, are si el restrictiile lui.
Oameni de genul asta sunt killeri cu zambetul pe buze.
Menopauza nu-i pt 1 zi - doua, e tare lunga si trebuie s-o suportam cat mai usor si fara efecte secundare prea multe.
Totul e sa ne pregatim din timp pt ea si s-o tratam cu respect, nu dupa ureche, atunci cand se instaleaza.
As putea spune ca tb tratata cu aceeasi responsabilitate cu care am tratat prima menstra din viata noastra. Sa gandim ce presupune ea din toate pctele de vedere din prima zi in care s-a instalat in organismul nostru.
O spun din proprie experienta.

This post has been edited by dr_wise: Jun 10 2008, 02:37 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jun 10 2008, 03:40 PM
Post #8


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



(IMG:style_emoticons/default/smile.gif) De acord cu tine, insa tu nu faci reclama , da? (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Corina O
post Jun 12 2008, 10:40 AM
Post #9


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 5
Joined: 27-May 08
Member No.: 3,960



QUOTE(dr_wise @ Jun 10 2008, 03:33 PM) *
Cu tot respectul pentru ea ca persoana, ma doare-n freza de recomandarile corinei, sa ma ierte, dar chiar asta-i reactia mea. Probabil ca-i pustoaica care habar n-are cu ce se mananca menopauza asta pe paine si ce presupune ea.
Tzac-pac, recomanda imbuibarea cu un medicament homeopat, care, chiar daca-i homeopat, are si el restrictiile lui.
Oameni de genul asta sunt killeri cu zambetul pe buze.
Menopauza nu-i pt 1 zi - doua, e tare lunga si trebuie s-o suportam cat mai usor si fara efecte secundare prea multe.
Totul e sa ne pregatim din timp pt ea si s-o tratam cu respect, nu dupa ureche, atunci cand se instaleaza.
As putea spune ca tb tratata cu aceeasi responsabilitate cu care am tratat prima menstra din viata noastra. Sa gandim ce presupune ea din toate pctele de vedere din prima zi in care s-a instalat in organismul nostru.
O spun din proprie experienta.



Cu tot respectul pentru tine, ai fi surprinsa sa afli ca nu sunt o pustoaica, sunt medic si stiu despre ce vorbesc. Bineinteles ca e indicat sa mearga la medic, dar e bine sa aiba in vedere si acest tip de tratament. Stiu din practica. Ii fac reclama pentru ca este bun si e bine sa stie lumea de el.
O zi buna sa aveti! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Sanatate multa!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bianca Raduslav
post Feb 14 2012, 11:58 AM
Post #10


Contaminat
*

Group: User Banat
Posts: 1
Joined: 14-February 12
Member No.: 10,993



QUOTE(sweetest @ Jan 15 2008, 11:54 AM) *
salut! mama mea a intrat la menopauza si are dureri maari de cap si insomnii (si poate si alte dureri pe care nu le spune). Va rog spuneti mi daca sunt tratamente pentru micsorarea acestor efecte ale menopauzei.
daca mai este vre un topic cu subiectul asta va rog anuntati ma. merci


Draga mea iti recomand cu caldura pentru PR/reclama va rugam sa ne contactati
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 04:20 PM