IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

10 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> ATENTIE! Produse care NU trebuie cumparate!, Red alert! Produse de care ar trebui sa ne ferim!
divi2007
post Feb 5 2007, 11:47 PM
Post #21





Musafir






e foarte bun topicul asta eu am devenit obsedata sa citesc etichetele produselor cosmetice.


uleiul johnson intr-adevar face cosuri la fel ca si lotiunea autobronzanta, sampoanele avon super naspa ca si cremele si lotiunile lor de corp, iar de crema nivea nu mai vb face tenul sa devina efectiv acneic.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alphutza
post Feb 8 2007, 06:55 PM
Post #22


Tratabil
**

Group: Dependent
Posts: 113
Joined: 12-December 05
From: Cluj-Napoca
Member No.: 92



Servus fetelor, astazi v-am descoperit si eu topicurile despre produse cosmetice si am si eu ceva de adaugat...
Am o cunostinta mai indepartata care lucra la Farmec si spunea ca produsele din gamele Nivea, Loreal, etc....deci foarte cunoscute, sunt aduse pe piata din Romania intr-o varianta mai proasta, in sensul ca sunt facute anume pentru europa de est, sau ma rog pe zone (Romania, Bulgaria....)
Lucrul asta l-am mai auzit si legat de produsele alimentare (ex. Fanta, Sprite...)
Am stat si m-am gandit si am luat-o pe produse romanesti...momentan Gerovital, si ma gandesc sa incerc si Elmiplant
Ce ziceti...ati mai auzit voi asa ceva, chiar asa sa fim dezavantajati?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Szimcsi
post Feb 8 2007, 07:06 PM
Post #23


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 8,980
Joined: 12-January 06
From: Six feet from the edge
Member No.: 146



Da, este adevarat! Si eu am auzit acelasi lucru. Si asta pentru ca sunt create pentru buzunare mai ieftine.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alphutza
post Feb 8 2007, 08:55 PM
Post #24


Tratabil
**

Group: Dependent
Posts: 113
Joined: 12-December 05
From: Cluj-Napoca
Member No.: 92



Si sa fiu sincera cam asa cred ca am si patit. Am fost destul de dezamagita cand am incercat demachiante / tonifiante / creme de la firme super mediatizate . Am incercat produsele din gama Nivea si imi lasau tenul lucios (nu gras, dar lucios), Garnier si tot nu a fost bine ... De la loreal am incercat un gel de purificare care imi irita fata in ultimul hal....
Dupa cum ziceam am dat-o pe produse romanesti. (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
Mi-era frica sa nu stric mai mult decat repar. (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciresica
post Feb 9 2007, 10:05 AM
Post #25


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,450
Joined: 9-December 05
From: In livada
Member No.: 51



eu am incercat de la nivea o crema pentru ten gras mai demult, dar nu mi-a placut asa tare. bine ca am descoperit dermo-cosmeticele (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)

iar pentru corp nu mai spun: am incercat l'oreal dupa plaja si crema hidratanta, nivea lotiune de corp, avon la fel... acum m-am oprit la dove care chiar imi place si intra bine in piele.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Feb 9 2007, 11:29 AM
Post #26





Musafir






din pacate asa e este si eu stiam la fel, la noi ajunge varianta proasta. (IMG:style_emoticons/default/angry.gif) Eu am avut un sampon de dincolo de la garnier si nici nu se compara ce este in magazin la noi. Al nostru este mai lichid si mai deschis la culoare in schimb mirosul la fel (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif) . Spun asta pt ca imediat ce l-am terminat am dat fuguta sa-mi iau altul de la noi crezand ca va fi la fel.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Feb 9 2007, 11:54 AM
Post #27


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



Eu am balsam, creme, demachiant detergent aduse recent de la Viena. Sunt extrem de bune in comparatie cu produsele de la noi. De raportul pret/calitate nici nu mai vorbesc. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Iubitzica_Bombon...
post Feb 12 2007, 12:57 PM
Post #28


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 6
Joined: 9-February 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,174



Mama mama....inseamna k eu sunt extra norocoasa....n-am probleme cu nici una din gama.Cum imi place sa incerc mereu ceva nou, am tot schimbat creme,lotiuni de corp, sampoane, etc. N-am avut probleme nici cu nivea, nici cu garnier, nici cu avon. Le folosesc pe toate....iar de la Avon chiar imi iau de vreo 3 luni de zile de la Pure Zone lotiune tonica si spuma de curatare...la mine a facut minuni, curata super bine fata. Pt par ce sa zic, de fiecare data ma spal cu alt sampon. Recent am incercat de la Sunsilk si sunt multumita, mai ales k si pretul este k. pup pup (IMG:style_emoticons/default/iloveelady.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
katy87
post Feb 26 2007, 08:51 AM
Post #29


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,086
Joined: 23-February 07
From: galati
Member No.: 1,242



nici mie nu mi-a placut o crema de la nivea,vopseaua palette.-,samponul (la ala care face o blonda reclama)de la garniermastile de argila de la aslavital si pure zone de la loreal si tratamentul cu maduva si placenta de la kallos.cam atata imi amintesc (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andreea81
post Apr 5 2007, 01:52 PM
Post #30


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 8
Joined: 5-April 07
From: bucuresti
Member No.: 1,441



Salutare fetele!
Citind tot ce scrieti voi aci, hai sa va spun si eu......ca intradevar asa cum ziceti si voi, la noi in tara produse tip loreal, nivea etc, sunt cele facute pentru Europa de est, si nu cele normale. Asta zic cu mare siguranta, caci am vazut singura, mi-am luat produse Loreal pentru par, astea noi cu roz, pentru stralucire din Italia, au fost super, in schimb acelasi sampon si balsam luate de aici, lasa foarte mult de dorit. Ce sa mai, bataie de joc, mai ales ca nu sunt mai ieftine, au acelasi pret ca acolo.
Pana si un amarat de sapun lichid palmolive e altfel aci, e altfel acolo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

10 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 03:34 AM