IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Probleme ale sugarilor, sau ingrijorari ale parintilor
claudia_electra
post Jun 3 2009, 10:38 AM
Post #1


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,059
Joined: 10-December 05
From: Tara Minunilor
Member No.: 80



Dragele mele,

Stiu ca situatia descrisa de mine va suna banala si va cam genera raspunsuri de tipul "asa sunt bebelusii, toate trec pana la urma :-)", dar ca mama incepatoare toate lucrurile astea capata o proportie probabil enorma in mintea mea si sufletul meu.

Din prima noapte de viata Carla s-a zbatut si a urlat toata noaptea, dand semne de dureri la nivelul stomacelului. Am avut pana acum vreo doua nopti linistite, uneori chiar total calme in care a dormit perfect, insa aseara parca nu mai exista nimic care sa o calmeze. Cuvantul colici deja mi-e clar ca e un soi de scuza generala cand medicii nu stiu ce are bebelusul, oricum la modul general nimeni nu stie daca problema e de natura nervoasa sau digestiva, daca alimentatia mamei influenteaza sau nu...asa ca or fi colici, habar nu am, dar chiar asa, de la ora 8 seara pana la 8 a doua zi dimineata?

Cel putin criza de aseara in care ii auzeam clar stomacelul bolborosind si o vedeam cum se chirceste de durere si incearca sa scoata pe gurita gazele mi se pare de nerepetat fara sa ma ia plansul. Ieri am mancat mazare, acum 2 zile cirese, pot fi astea cauza noptilor de teroare? Deja nu mai stiu ce sa mananc, cred ca trec la apa cu paine...Beau ceai de fenicul+chimen+anason, dar nu am incercat produse farmaceutice administrate ei pentru ca am o strangere de inima la gandul de a-i da asa ceva de pe acum.

Problema e ca aici pediatrii te primesc la consultatie doar peste 3 saptamani, sunt foooarte ocupati, iar daca merg la urgenta parca vad ca ma intreaba daca are scaun regulat, daca mananca, daca are febra si cum toate astea sunt ok...ma trimit acasa cu un cuvant: colici. Dar ei nu stau 12 ore in care li se rupe sufletul de copil si nu mai stiu ce sa faca (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) .

Ma iertati ca fac probabil asa un caz de ceva "clasic" al bebelusilor, dar deja nu mai pot...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic
claudia_electra   Probleme ale sugarilor   Jun 3 2009, 10:38 AM
kalua   Clau, in orice caz lasa mazarea si toate tipurile ...   Jun 3 2009, 11:32 AM
Roxana_   Clau, nu mai stiu pe unde am scris eu ce trebuie s...   Jun 3 2009, 12:22 PM
Altheea   Clau, mazarea sigur o supara pe bebelina. Eu am pa...   Jun 3 2009, 12:46 PM
Roxana_   Clau, Infacolul e f bun. L-am comandat de   Jun 3 2009, 01:16 PM
claudia_electra   Nu regurgiteaza, papa f serios cand o face :lol: ....   Jun 3 2009, 01:29 PM
Altheea   Paine prajita cu unt am mancat si eu foarte multa,...   Jun 3 2009, 01:54 PM
claudia_electra   :kiss: frumoaso, sa pui poze, chiar asa! nu ma...   Jun 3 2009, 02:10 PM
Altheea   Bravo, Clau! Felicitari! Eu n-am reusit de...   Jun 3 2009, 02:30 PM
Cleo   bravo Clau pt nastere :) trebuie sa tii minte ca ...   Jun 3 2009, 03:11 PM
pescarush   Of, Clau, imi amintesc ce disperata eram si eu can...   Jun 3 2009, 09:22 PM
Roxana_   Clau, cum a fost seara trecuta? Tot asa agitata? ...   Jun 4 2009, 09:01 AM
claudia_electra   :kiss: of, chiar mi-ati raspuns asa de multe, mult...   Jun 5 2009, 07:59 PM
Altheea   Clau, ma faci sa retraiesc toate momentele de ince...   Jun 5 2009, 08:25 PM
pescarush   Clau, ma bucr sa vad un ton mai optimist. :kiss: ...   Jun 5 2009, 08:31 PM
Roxana_   Clau, nu ai voie lapte simplu. Iaurtul si branza d...   Jun 5 2009, 09:00 PM
claudia_electra   Si eu sunt de aceeasi parere la modul teoretic, in...   Jun 8 2009, 02:23 PM
Altheea   :( O sa mananci , Clau, mai ai rabdare un pic. Sti...   Jun 8 2009, 02:47 PM
Roxana_   Mai Clau, eu chiar nu te inteleg: cum sa nu poti r...   Jun 8 2009, 10:50 PM
claudia_electra   M-oi fi exprimat eu gresit, in nici un caz pt poft...   Jun 9 2009, 10:45 AM
angeldust   io mai vreau poze :D cred ca daca as avea un copil...   Jun 9 2009, 10:59 AM
claudia_electra   am pus pe grup, nu le las prea mult insa :kiss:   Jun 9 2009, 12:07 PM
Altheea   Clau, ce faceti? Cum se mai simte Carla, mai are d...   Jun 16 2009, 10:41 AM
claudia_electra  

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 

Lo-Fi Version Time is now: 18th April 2024 - 02:50 PM