IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Ce farduri stau dosite si nefolosite?
Bia
post Sep 18 2008, 03:29 PM
Post #11


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



QUOTE(romi79_2008 @ Sep 18 2008, 12:47 PM) *
De ce toate nuantele si formulele (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)


Pentru ca pe restul le folosesc ca sa machiez pe altii/altele. (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)

Oricum eu am un ten usor creol care la expunere la soare/solar se inchide in proportie de 70%. Devin usor ciocolatie. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) La mine chiar si 2 ore de plaja fac diferenta. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) In functie de asta am 3 nuante de fond de ten pe care le folosesc pe parcursul unui an.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Sep 18 2008, 03:33 PM
Post #12


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



La mine stau cam toate nefolosite. Noroc ca ma mai intreaba doamna de-alaturi daca nu am vreun produs... si-l fac cadou urjent!
Astazi insa m-am machiat; am primit ceva frumos. Bia (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Adevarul e ca imi cumpar o circa de rahatele, dar... cele mai multe expira noi!
Saptamina trecuta am dat peste un fond de ten MF expirat care a facut picioare...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Sep 18 2008, 03:45 PM
Post #13


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Nu pui si poze, Di? (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) (sunt curioasa) Daca te-am nimerit din poze si descrieri ma simt si eu nitel mandra de mine...

Cum sa le readucem la viata e simplu. Un machiaj diferit in fiecare zi. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Eu cand vad ca nu mai folosesc anumite nuante de ceva timp gasesc pretext si imi fac machiaje si cu ele. Mi se intampla des la nuantele calde si foarte colorate. Sunt un pic fan smoky de prin clasa a 9-a, deci de mai bine de 7 ani. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) E usor sa folosesti o pata de culoare in machiaj. Uite azi, spre exemplu am plecat dimineata la doctor imbracata in jeansi albastru inchis, pullover negru, geaca neagra, parul e negru acum, si sosoni rosii. Chef de machiat dupa nici 2 ore de somn nu aveam asa ca mi-am tras o mascara si un ruj lichid foarte lucios rosu intens. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Nu mai folosisem rosu de un car de ani asa ca l-am asortat cu sosnonii. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
romi79_2008
post Sep 18 2008, 03:56 PM
Post #14


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 240
Joined: 11-September 08
Member No.: 4,691



(IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) misto sosonii cu buzele
Ptr mine un machiaj la repezeala e anticearcan, pudra mineralizata si balsam de buze
Cred ca anticearcanul e un produs miraculos cand l-ai gasit pe cel potrivit si il folosesti cu putina indemanare,care vine cu practica

A si blushul, nu credeam in el pana am invata sa-l aplic
Da, mare atentie la produsele cremoase, lichide, expira cel mai repede, asa ca mai multa zgarcenie aici
Pink ce brand folosesti la mirese?

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Roxana_
post Sep 18 2008, 04:07 PM
Post #15





Musafir






Si eu am o lista-ntreaga de farduri ce stau nefolosite de multa vreme, dar deocamdata nu-s expirate: Artdeco, Cover Girl, Revlon, Bourgeois etc. Creioane contur la fel pe maro si negru de la Artdeco. Mai nou am lasat deoparte si fdt. Ma dau cu fard direct pe pielea curata, proaspat cremuita. Mi se pare totusi ca blushul parca nu se intinde si nu se vede asa de bine, ca peste fdt. La anticearcan nu renunt, chiar pleaca o colega saptamana viitoare si trebuie sa-mi mai iau un tub de TE de la YSL.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Sep 18 2008, 04:17 PM
Post #16


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



La mirese de obicei le combin si astfel iese un machiaj semi-profi ca sa arate bine si cu ochiul liber dar si in poze. De altfel trebuie sa se simta bine cu machiajul pe fata chiar daca e obisnuita in viata de zi cu zi fara acesta. Luna viitoare imi intra mai multi banuti si imi voi mai lua niste Make Up For Ever si MAC (pigmenti in special asa ca voi face un drum la Budapesta in luna decembrie). Eu sunt fan Make Up For Ever. Nu le-am avut in trusa pana de curand dar imi plac de mor alaturi de E.Funkhouser (au nuante de sezon foarte frumoase adaptabile tuturor cu pigmenti foarte puternici). La mirese combin 2 fonduri de ten printre care unul Artistry. Depinde mult si de fata pe care o am in fata. Ti-am zis ca sunt foarte precauta cu lookul lor deoarece fiecare vrea altceva. Eu oricum nu sunt de acord cu lookul clasic al mireselor dar ce pot face daca a mea clienta vrea ceva anume si nu se lasa? Adaptez ce vrea ea la ce am eu in minte si astfel suntem amandoua multumite si combin Artistry (paleta clasica) cu ceva Make Up For Ever pentru efect.

La fetite de liceu care au banchetul de absolvire nu pun prea mult accent pe fondul de ten si pe acoperire foarte mare. In fond o mica problema a tenului lor tanar trece neobservata cand restul este proaspat. Nu vreau sa le imbatranesc fara rost.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
romi79_2008
post Sep 18 2008, 04:33 PM
Post #17


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 240
Joined: 11-September 08
Member No.: 4,691



QUOTE(Pink Lemonade @ Sep 18 2008, 05:17 PM) *
La mirese de obicei le combin si astfel iese un machiaj semi-profi ca sa arate bine si cu ochiul liber dar si in poze. De altfel trebuie sa se simta bine cu machiajul pe fata chiar daca e obisnuita in viata de zi cu zi fara acesta. Luna viitoare imi intra mai multi banuti si imi voi mai lua niste Make Up For Ever si MAC (pigmenti in special asa ca voi face un drum la Budapesta in luna decembrie). Eu sunt fan Make Up For Ever. Nu le-am avut in trusa pana de curand dar imi plac de mor alaturi de E.Funkhouser (au nuante de sezon foarte frumoase adaptabile tuturor cu pigmenti foarte puternici). La mirese combin 2 fonduri de ten printre care unul Artistry. Depinde mult si de fata pe care o am in fata. Ti-am zis ca sunt foarte precauta cu lookul lor deoarece fiecare vrea altceva. Eu oricum nu sunt de acord cu lookul clasic al mireselor dar ce pot face daca a mea clienta vrea ceva anume si nu se lasa? Adaptez ce vrea ea la ce am eu in minte si astfel suntem amandoua multumite si combin Artistry (paleta clasica) cu ceva Make Up For Ever pentru efect.

La fetite de liceu care au banchetul de absolvire nu pun prea mult accent pe fondul de ten si pe acoperire foarte mare. In fond o mica problema a tenului lor tanar trece neobservata cand restul este proaspat. Nu vreau sa le imbatranesc fara rost.

Am vazut unde se gaseste MUFE in Bucuresti dar ma ddeplasez cam greu pana incepe Eric gradinita, poti te rog sa-mi spui niste preturi, ma intereseaza la fondul de ten HD, anticearcanul (au si palete?) si pudra invizibila HD. Eu incerca sa le mai combin, tu iei toate nuantele? ma gandeam sa iau cea mai deschisa si cea mai inchisa cu yellow undertone si la fel cu pink undertone si sa le combin. Care a fost nuanta cea mai inchisa pe acre ai folosit=o eu aici am dilema, cand cumpar paletele, in special la cinema secrets
Stiam de la cateva fete ca folosesc in general fondul de ten baton ptr mirese

QUOTE(Roxana_ @ Sep 18 2008, 05:07 PM) *
Si eu am o lista-ntreaga de farduri ce stau nefolosite de multa vreme, dar deocamdata nu-s expirate: Artdeco, Cover Girl, Revlon, Bourgeois etc. Creioane contur la fel pe maro si negru de la Artdeco. Mai nou am lasat deoparte si fdt. Ma dau cu fard direct pe pielea curata, proaspat cremuita. Mi se pare totusi ca blushul parca nu se intinde si nu se vede asa de bine, ca peste fdt. La anticearcan nu renunt, chiar pleaca o colega saptamana viitoare si trebuie sa-mi mai iau un tub de TE de la YSL.

Roxana mare atentie cu fardurile praf peste fata data doar cu crema , sunt greu de omogenizat si nu o sa tina mult, da cu putina pudra , dupa ce a intrat crema bine in piele macar unde aplici fardul de obraz
iar la ochi poti folosi chiar si anticearcanul ca baza ptr fard
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Sep 18 2008, 04:34 PM
Post #18


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Facem deja offtopic. Fac un topic despre mirese daca ma lasa admin-ul si discutam acolo sau unul MUFE special... (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Sep 20 2008, 05:12 PM
Post #19


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Eu am dezvoltat un fel de paranoia, nu as putea sa mai ies fara fdt deloc, tinand cont de ce praf, poluare samd e in Buc. Mai ales daca te dai cu crema si nu o intinzi foarte bine, pana intra complet in piele, chiar risti sa ti se lipeasca toate pe fata, ca un magnet.

In legatura cu datele de ex[irare, conform standardelor europone, ar trebui sa aiba pe ele inscriptionata perioada dupa care expira de la deschidere.

Si eu am o gramada de produse pe care nu le folosesc. Cea mai recenta achizitie care se pare ca va fi dosita si nefolosita este un spray de stralucire de la Tony &Guy, nu prea imi place.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
romi79_2008
post Sep 22 2008, 04:47 PM
Post #20


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 240
Joined: 11-September 08
Member No.: 4,691



Tony & Guy pentru par , nu? Nu stiam sa aiba de machiaj..
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pages V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 10:43 AM