IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

10 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Sugestii pentru cadouri de Craciun
Laryss_A
post Nov 10 2006, 05:47 PM
Post #1


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,448
Joined: 13-January 06
From: in the middle of nowhere
Member No.: 149



dragele mele (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/smile.gif) vin tot la voi sa va cer cate o parere ....sau mai bine spus , precum in numele topicului , o sugestie ...privitoare la ce cadouri as putea face parintilor lui, tinand cont ca ne stim de multi ani ( inclusiv cu parintii lui) iar noi formam un cuplu de un an iar sarbatorile le facem impreuna. ideea este ca ador sa fac cadouri , imi place sa le caut , sa le impachetez , ador bucuria pe chipul celor dragi atunci cand isi desfac cadourile, asta e cred cadul cel mai frumos pe care il pot primi. insa acum ...fiind primul craciun petrecut cu parintii iubitului imi doresc sa-mi dau mai mult silinta in sensul ca am nevoie sa ma sfatuiesc si cu alte persoane si din experientele voastre sa culeg informatii care m-ar putea conduce pe pista alegerii cadourilor potrivite. nu e musai sa fie ceva foarte substantial, mizez mult inclusiv pe cadourile simbolice , personal apreciez de foarte multe ori si numai gestul in sine atunci cand se vede ca oferi cadoul din tot sufletul . dar concret, ce m-ati putea sfatui? cu iubitul meu nu vreau sa discut subiectul asta , nu vreau sa stie, imi place sa surprind frumos oamenii si s-ar pierde din farmec daca as discuta cu el. pe scurt, imi doresc sa le fac o bucurie , sa isi gaseasca dimineata cadourile sub brad, frumos aranjate, si iubitul meu si parintii sai, pentru ca merita din plin, sunt niste oameni absolut deosebiti si imi doresc sa iasa cat mai idilic totul. sarbatorile de iarna au oricum un aer aparte si imbraca totul intr-un soi de aura (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/smile.gif) ma scuzati ca am scris atata , sper ca nu mai exista un subiect similar si l-am postat la dragoste pentru ca este din dragoste pentru iubitul meu si parintii sai. (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kary_pink
post Nov 10 2006, 06:03 PM
Post #2





Musafir






Laryssuca...cand am inceput sa-ti citesc topicul ma ducea gandul direct la un tablou...dar apoi am vazut ca e vorba de cadouri pentru Craciun...deci ma gandesc ca vrei unul pentru fiecare...
Ei ai putea sa ii pui sub bradut:un parfum/o esarfa/un set de cosmetice(daca foloseste)/o trusa de unghii/un ceas/o pereche de cercei/o carte buna
Lui:o curea/o camasa/un parfum/un set pentru barbierit/un ceas/o cravata/o carte buna

Depinde foarte mult si de gusturile fiecaruia si de preferintele spre anumite...

Eu de Craciun mizez pentru cadourile personale nu pe oale/cratiti/bibelouri/vaze....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Laryss_A
post Nov 10 2006, 06:10 PM
Post #3


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,448
Joined: 13-January 06
From: in the middle of nowhere
Member No.: 149



kary, multumesc pentru raspuns in primul rand si da, ai mare dreptate si eu cred la fel, mizez pe cadouri personale precum ai spus si tu iar ideile date de tine mi se par cuprinzatoare insa ....mai la obiect?! adica ...o carte buna....difera de la om la om acceptiunea ca o carte este buna. uite, ai putea da un nume concret spre exemplu? pentru ca sincera sa fiu deocamdata nu am nici o inspiratie. e drept ca inca nu am apucat sa colind prin magazine, deocamdata as dori sa am cateva "linii" trasate ca sa stiu catre ce ma indrept in magazine .
mama lui este, fara a fi extravaganta in tinute, o femeie foarte cocheta si ii plac brizbrizurile de genul colierelor si bratarilor din cate stiu si am observat. ma gandeam ...un set de bijuterii s-ar cadea? am vazut prin magazine de genul YOU & ME lucruri dragute. iti dai seama ca trebuie sa iau in considerare si bugetul tinand cont ca am de luat trei cadouri asta fara sa pun la socoteala si cadourile pentru parintii mei si prietenii apropiati. ma mai gandeam si la varianta unui cadou mai semnificativ, pus la comun...ceva decorativ pentru casa inspre exemplu sau cam asa ceva?!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kary_pink
post Nov 10 2006, 06:31 PM
Post #4





Musafir






(IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/smile.gif) O carte buna,greu doar una... as recomanda ceva de Salman Rushdie,Borges,Marquez,Pascal Bruckner,Philip Roth,Thomas Mann...depinde mult de persoana fiecaruia sau preferinta lui spre un anumit stil...cred ca ar merge si o enciclopedie(dar astea cam ustura la buzunar)

Chiar as opta pentru un set de bijuterii pentru ea,daca tot spui ca ii plac...

In privinta a ceva comun pentru casa,cu exceptia tabloului nu optez pentru nimic....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Nov 10 2006, 07:04 PM
Post #5





Musafir






Carte ar fi bine, dar trebuie sa stii ce autori/stil ii plac si ce n-a citit dintr-astea.
Pentru ea brizbizuri, iar pentru el o cremusoara as spune eu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Laryss_A
post Nov 10 2006, 08:21 PM
Post #6


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,448
Joined: 13-January 06
From: in the middle of nowhere
Member No.: 149



crema? ....chiar nu ma pricep la din astea pentru barbati ...( help?)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Nov 10 2006, 08:24 PM
Post #7





Musafir






Nivea parca are si pentru barbati.
Daca vrei sa dai bani mai multi, una de la Biotherm.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Nov 10 2006, 11:17 PM
Post #8


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



Au la Sensiblu in oferta seturi cu parfumuri Elizabeth Arden la preturi extrem de rezonabile. Numai bune petru cadourile de Craciun. (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Laryss_A
post Nov 11 2006, 01:58 PM
Post #9


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,448
Joined: 13-January 06
From: in the middle of nowhere
Member No.: 149



multumesc ala si kalua , in sensiblu imi este usor sa intru ca-i langa mine unul. daca nu ma insel primisem si o brosura cu produse de craciun , in set. orice alta idee este foarte bine venita si pe deplin apreciata . (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zetta
post Nov 11 2006, 06:02 PM
Post #10





Musafir






si clinique are o gama speciala de skincare dedicata barbatilor (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/blush.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

10 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 10:30 AM