IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Sotul meu are pe altcineva?
vladigab
post Mar 18 2011, 01:40 PM
Post #1


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 4
Joined: 18-March 11
Member No.: 9,996



Buna ziua. Vreau si eu sfaturi. Problema mea: cred ca sotul meu "flirteaza" cu cineva, femeie bineinteles. Suntem casatoriti de 20 ani, avem 2 copii de 5 si 3 ani. De cand am nascut am devenit casnica, ne-am construit o casa la 20 km de oras si a fost foarte bine asa. Ne-am iubit si eu il iubesc si acum. Totul a inceput in urma cu aproape un an. A fost la un team building(lucreaza in invatamintul universitar) pentru un week-end. In ziua urmatoare deschid calculatorul si ce gasesc in history: un link accesat compatibilitati in dragoste barbat peste - femeie berbec. Eu sunt tot in zodia pesti. Seara dispare history. Cand i-am cerut explicatii mi-a spus ca el nu a accesat ca o fi fost vreo greseala. Le are f. bine cu calculatorul si nu a fost plauzibil. Mi-a spus ca pot sta linistita ca nu a fost nimic. M-am hotarit sa trec peste si sa-i demonstrez ca sunt buna la toate...El nu s-a comportat diferit cu mine chiar poate foarte atent. Va dati seama ca la orice intalnire sau intirziere acasa cum ma simteam.Are si activitate privata si un program incontrolabil.I-am si spus ca orice s-ar intampla pentru binele copiilor trebuie sa suport. Copii il iubesc f mult si el pe ei ii copleseste cu cadourile de cand s-au nascut. Financiar o ducem normal, eu insa nu ma simt deloc bine in postura de "intretinuta". In ianuarie iar au avut team building si a venit cu o figura cam obosita si doar 2 apeluri acasa. Am fost cam suparata dar a trecut. Capacul l-a pus ziua de 8 martie care au sarbatorit-o vineri seara. Mie mi-a facut cadou un parfum anticipat pe 7 martie. M-a intrebat cu 2 zile inante daca ii dau voie la intilnire care va avea loc vineri de la 22 la 24, cand au rezervare la un club. Am fost de acord ce puteam spune cat ca nu m-a incintat ora. Ne-am tachinat anterior plecarii mi-a dat de inteles ca dupa orele de rezervare va mai sta ca doar nu o sa plece primul. A venit dimineata la ora 4,30.A fost premeditat totul caci sambata avea cursuri si le-a tinut un coleg care nu a fost la chef. Eu n-am dormit deloc. Eram cu o cafea in mana cand a venit si nu mi-am stapinit reprosurile. El nu recunoaste ca ar avea pe cineva nici chestia cu compatibilitatea zodiacala. I-am spus ca o sa avem discutii legate doar despre copii. Asa s-aintimplat saptamina asta, ne salutam si mai discutam infim in fata copiilor, el oricum ajunge dupa orele 20-21 ca are cursuri si seara.II gatesc ca si pina acum, ma trezesc la 6 si ii pregatesc micul dejun. I-am propus sa discutam duminica despre situatia noastra caci atunci va fi acasa. Sunt tare confuza se vede si dupa felul in care scriu. Poate spuneti ca sunt nebuna. Eu insa nu pot trai in ceata. Si nu pot sa aflu adevarul. Asta ma macina cel mai mult. Daca ar fi recunoscut ca s-a intimplat ceva de moment, probabil, mai mult ca sigur ca l-as fi iertat. Eu sunt convinsa ca a fost ceva nu stiu daca a continuat caci acasa a fost totul OK. Pana cand oare? Nu vreau sa ajung sa divortez pentru a distruge viata copiilor. Ce sa fac? Nu pot nici sa dorm in acelasi pat cu el, am insomnie de atunci. Ma chinui oare singura? El nu pare prea afectat, atat ca nu discuta si nici noapte buna nu spune cand se aseaza in pat. E mereu obosit, ca are multe probleme asta nu de ieri de azi. Ma opresc aici ca sunt obositoare. Multumesc celor ce vor avea rabdare sa citeasca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Replies
Diana.
post Aug 8 2014, 01:41 PM
Post #2


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Da-i dureri de cap. Sa fie el ingrijorat ca te-ar putea pierde!
Daca dupa un an face asta, inseamna ca e tentat. Deocamdata sta cuminte... insa e bine sa fii prevazatoare.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic
vladigab   Sotul meu are pe altcineva?   Mar 18 2011, 01:40 PM
Diana   :welcome: Vladigab! Sa iti spun ce as face eu:...   Mar 18 2011, 01:52 PM
Oana   Nu ai fost obositoare Vadigab. Parerea mea e ca ba...   Mar 18 2011, 01:58 PM
Diana   Oana, uite, vezi cit sintem de diferite :) , eu ch...   Mar 18 2011, 02:21 PM
Oana   Da, Diana, suntem diferite. Poate pentru ca eu am ...   Mar 18 2011, 02:42 PM
Jo-Anna   Da io am inteles doar ca ... singura chestie de ca...   Mar 18 2011, 03:57 PM
vladigab   Va multumesc, pentru sustinere si sfaturi. Eu am 4...   Mar 18 2011, 10:16 PM
Diana   Jo, esti prea drastica, zau asa! Fii si tu mai...   Mar 18 2011, 09:48 PM
Jo-Anna   Gabi supara-te pe mine , nu zic nu! Doar ai to...   Mar 19 2011, 02:00 AM
vladigab  

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 

Lo-Fi Version Time is now: 28th April 2024 - 09:19 PM