IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

6 Pages V  « < 3 4 5 6 >  
Reply to this topicStart new topic
> Ce ati mai descoperit nou
ankaaa
post Dec 6 2006, 01:53 PM
Post #41


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 1
Joined: 6-December 06
Member No.: 798



Buna,sunt noua pe forum.Ultima data mi-am luat de la clinique (anti-blemish solutions) si e foarte buna,usuca foarte bine cosuletele
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Dec 6 2006, 03:26 PM
Post #42


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



(IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/welcome.gif) ankaaa!
Speram sa te simti bine la noi!
(IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/floricele.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
diana_2007
post Feb 10 2007, 08:53 PM
Post #43





Musafir






Hm...as vrea sa va intreb ceva. Am incercat o crema anti-pori dar nu mai stiu cum se numea. Era a prietenei mele si m-am dat odata pe fata cu ea si ii super, pe bune. Poate ca voi o aveti. Deci: are un ambalaj rosu si crema e ceva bej....sau asa vea incepe numele cu B si parca era de la gerovital u stiu....plz help me
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Feb 11 2007, 12:08 AM
Post #44


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



Decat sa postezi mesaje offtopic cred ca e mai simplu sa dai un telefon prietenei tale si s-o intrebi cum se numeste crema. (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nadya
post Jan 20 2010, 12:56 AM
Post #45





Musafir






O recenta descoperire a mea -- crema de zi antirid Garnier, in cutiuta rosie, foarte buna.

O alta descoperire pe care am facut-o (in legatura cu haine de data asta, nu cosmetice), este ca se gasesc uneori lucruri foarte dragute (si la preturi derizorii (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) ) in dollar stores si thrift stores. Tocmai am postat la topicul cu "Shopping, ce ati mai cumparat nou" ce mi-am luat azi -- 2 esarfe de catifea si 2 perechi de ciorapi peste genunci, cumparate de la un dollar store de la mine din cartier. Fiecare dintre ele a costat $5. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

Am mai cumparat de curand esarfa asta si manusile, tot de la un dollar store. Esarfa a fost $5, manusile $1.49.

(IMG:http://i165.photobucket.com/albums/u48/Chantal2000/NovDec2009/Dec2009051.jpg)

De la un thrift store am cumparat acum cateva luni rochia asta. A fost $4, am purtat-o la un restaurant si la o petrecere (de fapt, cum e accesorizata rochia in poza, asa am purtat-o la petrecerea respectiva, ca n-am o poza numai cu rochia separata)

(IMG:http://i165.photobucket.com/albums/u48/Chantal2000/NovDec2009/IMG_7365.jpg)

Bineinteles ca hainutele astea de pe la dollar stores si thrift stores sunt no-name-uri, iar calitatea lor poate fi inselatoare. Cu toate astea, sunt dispusa sa fac mici compromisuri de dragul unor modele dragute. Nu tin neaparat sa ma tina multi ani aceste haine, avand in vedere ca au costat putin. Si asa eu nu ma imbrac de doua ori la fel in acelasi cerc de oameni, asa ca imi permit sa le port o data - de doua ori in cazul in care descopar ca se scamoseaza, rupe, duce firul, etc. Dar uneori ma gandesc ca n-ar fi rau "sa-mi mai relaxez bugetul" cu astfel de hainute, si sa nu cumpar numai haine de firma/haine scumpe.

Vreau sa ajung la un thrift store pe care il stiu, sa vad ce descopar acolo. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) A devenit un fel de treasure hunting. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Imi e cam greu sa ma deplasez cu bebe prin oras, dar o sa fac un pustiu de bine sa ajung la acel magazin. Si mai e si un flea market acolo, am sa arunc un ochi de curiozitate, sa vad daca gasesc ceva dragut.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 12 2010, 02:18 AM
Post #46


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Descoperirea mea este Cold Cream de la Uriage: sint foarte multumita de ea, raportul pret / calitate este excelent si ii prieste foarte bine tenului meu uscat! (IMG:style_emoticons/default/estiok.gif)
(IMG:http://i648.photobucket.com/albums/uu207/fides2009/img10265.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Globetrotter
post Feb 12 2010, 09:31 AM
Post #47


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



E grasa rau? Adica e doar de iarna?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Globetrotter
post Aug 27 2010, 09:24 PM
Post #48


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



Syoss- balsam de par Moisture Care. Mie mi-a priit. (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Aug 27 2010, 11:34 PM
Post #49


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



E chiar buna marca asta, Book? Am vazut-o si eu prin magazine insa nu m-a atras in mod deosebit. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Globetrotter
post Aug 28 2010, 01:11 AM
Post #50


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



E primul produs pe care il incerc de la ei, tot printr-o recomandare. Anume, balsamul asta de hidratare imi aseaza mai frumos buclele si imi face parul sa para mai hranit. In schimb nu prea are stralucire... (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Pages V  « < 3 4 5 6 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 27th April 2024 - 01:13 PM