IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

23 Pages V  « < 21 22 23  
Reply to this topicStart new topic
> Demachiant
Ciresica
post Sep 25 2010, 06:42 PM
Post #221


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,450
Joined: 9-December 05
From: In livada
Member No.: 51



O sa ma uit si eu, macar sa vad daca e bun. Desi precis e cu vreun recipient mic, de proba. (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)

Pink, tu ce demachiant folosesti ptr tine sau la munca?

This post has been edited by ciresica_dulce: Sep 25 2010, 06:42 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Sep 25 2010, 06:46 PM
Post #222


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Eu mai nou am 4 demachiante pe care le alternez in functie de makeupul pe care-l port.

ARTISTRY (pentru ochi si buze) si MAKEUP FOREVER Sens'Eyes (tot pentru ochi si buze). Ambele scot machiajul waterproof (A e mai uleios si curata mai repede dar trebuie completat dupa cu o solutie micelara ca sa nu ramana zona un pic grasa iar MUFE e cremos si nu lasa pielea grasa dar daca masezi zona mai mult te cam ustura ochii).

MUFE Extreme Cleansing (e sub forma de ulei si curata si mama mamelor machiajului de peste tot, cu waterproof cu tot) si ARTISTRY Time Defiance (e un gel spumant pe care-l folosesc cand nu am fdt waterproof).

Ca si completare dupa demachierea cu orice folosesc BIODERMA Sensibio H2O (curata resturile uleioase de demachiant - daca acesta e uleios - sau resturile de fdt sau ce mai e pe piele ramas dupa demachiere).

Apoi lotiunea tonica isi poate face treaba cum trebuie.

Ah, cateodata cand nu-s acasa mai apelez la Embryolisse Lait Creme Concentre si pentru demachiat (pentru ca o am tot tipul in geanta - o dau peste tot, inclusiv pe maini desi e cam costisitoare). Se consuma cam mult dar asta e, la nevoie merge... (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Sep 25 2010, 07:17 PM
Post #223


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Nu nu, acum sunt cadouri mai generoase la reviste...s-or fi prins ca altfel nu le mai cumparam, cu toate ineptiile debitate in ele. (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Mie nu imi plac formulele uleioase, prefer ceva cremos. Uriage a fost ok, dar as incerca si altceva.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciresica
post Sep 25 2010, 07:34 PM
Post #224


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,450
Joined: 9-December 05
From: In livada
Member No.: 51



Eu am Sebium H2O, dar ma gandeam sa iau si Sensibiu pentru buze si ochi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Sep 25 2010, 07:52 PM
Post #225


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Sensibio este solutie micelara. insa nu e minunata pentru waterproof asa cum zic ei. (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Sep 25 2010, 07:57 PM
Post #226


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Da, asa cum il foloseste Pink e ok pentru finalizare, insa simplu pentru demachiat nu mi-a placut...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dore
post Sep 25 2010, 10:37 PM
Post #227


Explorator
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,677
Joined: 10-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 78



QUOTE(Cindy @ Sep 25 2010, 07:31 PM) *
Cica s-ar vinde revista Bolero cu demachiant Ivatherm pentru ochi si fata. O sa le caut si eu. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Am nevoie de un demachiant bun pentru ochi care sa curete bine fara sa frece zona ochilor. (IMG:style_emoticons/default/blink.gif)


Ivamat-ul lor e foarte OK si pentru ochi, iar dacă ai ten mixt, demachierea de seară e suficientă, nu mai ai nevoie de cremă de noapte. Totuşi crema de ochi cu viniferol e cel mai bun produs al lor, după mine. N-am curaj să folosesc produse date la reviste, piticii de pe neuron insistă să-mi iau toate cele din farmacie. (IMG:style_emoticons/default/inocentul.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Sep 26 2010, 09:29 PM
Post #228


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



QUOTE(Cindy @ Sep 25 2010, 08:17 PM) *
Nu nu, acum sunt cadouri mai generoase la reviste...s-or fi prins ca altfel nu le mai cumparam, cu toate ineptiile debitate in ele. (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Mie nu imi plac formulele uleioase, prefer ceva cremos. Uriage a fost ok, dar as incerca si altceva.

Si eu tot pe neuleioase merg, pentru ca, desi tenul mi-i uscat, o ingaleala nu-mi trebe...
A vazu si eu ca e concusr intre reviste la dat "cadouri"... Pare-se altfel merg cam greu vinzarile. (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Briella
post Feb 22 2011, 12:48 PM
Post #229


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 8
Joined: 22-February 11
Member No.: 9,893



QUOTE(blondina @ Jan 3 2006, 01:47 PM) *
Vreau sa va intreb ce demachiant folositi,pentru ca eu am o problema cu demachianturile.Pana acum am folosit un demachiant de la Nivea si a fost Ok,dupa ce mi s-a terminat 'am furat' demachiantul mamei mele din gama Gerovital,dar nu imi prieste..imi apar in mod constanta 2,3 cosuri..Deh,mi-a fost lene sa-mi cumpar unu. >:( Acum as vrea sa imi iau altul,si ma gandesc sa iau tot Nivea.Voi ce folositi?Car este cel mai bun?


Eu sunt foarte multumita de cel de la Bioderma.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

23 Pages V  « < 21 22 23
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 03:35 PM