IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

27 Pages V  « < 23 24 25 26 27 >  
Reply to this topicStart new topic
> Totul despre anticonceptionale
Ce anticonceptionale folositi?
You cannot see the results of the poll until you have voted. Please login and cast your vote to see the results of this poll.
Total Votes: 119
Guests cannot vote 
larisaaa19
post Jun 16 2008, 09:36 AM
Post #241


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 2
Joined: 16-June 08
Member No.: 4,081



buna,as avea si eu o intrebare daca ma puteti ajuta:iau anticonceptionale de 3 luni si le am luat corect in fiecare zi pana aseara...ieri la ora 15 am facut sex neprotejat si aseara la ora 19 trebuia sa iau pilula contarceptiva insa nu am uitat sa o iau.daca pana aseara le am luat corect este vreun risc sa raman insarcinata?am luat pilula deabia astazi dimineata dupa 13 ore cand mi-am amintit
Go to the top of the page
 
+Quote Post
asgaard
post Jun 16 2008, 09:54 AM
Post #242


Obsedat
****

Group: Obsedat
Posts: 414
Joined: 1-November 06
Member No.: 670



Ieri erai protejata de pastila anterioara, deci e ok, dar fiindca ai intarziat mai mult de 13 ore cu pastila trebuie sa te protejezi suplimentar 7 zile de acum incolo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sierra
post Aug 6 2008, 09:08 AM
Post #243


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 6-August 08
Member No.: 4,418



Buna fetelor! sunt un baiat curios si vreau sa stiu ceva CONCRET despre anticonceptionale pt barbati(adica vreau sa folosesc si nu stiu unde si ce sa caut)
Multumesc anticipat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Aug 6 2008, 09:13 AM
Post #244


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Te sfatuiesc sa intrebi la un cabinet de planning familial.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DidiLox
post Aug 14 2008, 10:47 AM
Post #245


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 2
Joined: 14-August 08
Member No.: 4,467



Buna
Folosesc de 10 luni Tri-Regol(de cand am facut 18 ani)_...si e mai mult decat OK. Mi l-a recomandat o prietena care il folosea deja de vre'un an. Nu am simtit nici un fel de efecte negative. Am slabit 12 kg, nu mai am probleme cu tenul. Menstruatie imi vine in aceeasi zi de pauza la aceeasi ora. Mi-a reglat absolut totul in corp. O singura data am uitata sa iau o pastila...si am luat-o a doua zi cu urmatoparea ...si am avut niste scurgeri ciudate pana cand mi-a venit menstruatia...dar nimic grav.
Mie imi plac si o sa le folosesc in continuare....poate cand fac 2 ani o sa fa o pauza. Inca o chestie... bulinele albe corespund cu perioada de ovulatie adik 6 zile. Niciodata nu fac sex in alea 6 zile pt ca sunt paranoia si mii sa nu se intample ceva nedorit... (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) prietenul meu povine dintr.o famile unde barbatii fac gemeni dintr.o lovitura (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Am recomandat la cateva prietene sa ia...si la fel sunt super ok si au inceput sa slabeasca (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) it's magic!
V-am pupat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Aug 14 2008, 11:06 AM
Post #246


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Sa intelegem ca te plateste cineva sa le faci reclama? Google e plin de exemple ale nemultumitelor.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
chintesenta_raul...
post Aug 14 2008, 07:00 PM
Post #247


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,669
Joined: 8-February 08
From: buricul pamantului
Member No.: 3,252



ooof, numai mie imi vine sa mananc si gropile din asfalt de cand am inceput sa iau diane35 (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) sunt non stop cu foamea in glanda, dar si mai naspa e ca am niste pofte de zici ca sunt gravida. si cateodata mi se face intr-un asemenea hal pofta de ceva ca aproape imi vine sa plang de ciuda (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Philia
post Aug 15 2008, 07:35 AM
Post #248


V.I.P.
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,356
Joined: 2-January 07
From: Craiova
Member No.: 924



NU se ia anticonceptionale dupa recomandarea prietenelor! (IMG:style_emoticons/default/frustaremare.gif)
Chinte, am avut si eu chestia asta cu poftele (IMG:style_emoticons/default/mellow.gif) si desi ziceau unii sa incerc sa mananc ceva sanatos, nu puteam. Daca eu vroiam chips-uri, cum sa ma indop cu fructe...nu aveau niciun efect.
(IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
chintesenta_raul...
post Aug 15 2008, 11:40 AM
Post #249


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,669
Joined: 8-February 08
From: buricul pamantului
Member No.: 3,252



Poke, dar tu esti slaba, pe mine ma ingrozeste ideea catorva kile in plus. si asa nu sunt eu supletea pamantului. eu in general mananc cat de cat sanatos, dar ma poftesc cateodata niste pofte sa iti sta mintea in loc (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ToothFairy
post Aug 20 2008, 10:17 PM
Post #250


Incurabil
*****

Group: Editorialist
Posts: 1,312
Joined: 18-January 07
From: SB
Member No.: 1,062



Am luat si io in seara asta prima pastila de Marvelon 28 si mi-a dat stomacu` peste cap, am avut greturi, si`n final am si vomitat...voi ati patit ceva asemanator cu pastilele astea? mentionez ca am mai luat si diane si yasmin (n-am vomitat) mai demult, da` unii doctori nu-s de-acord cu ele in tratamentu` chistului ovarian, asa ca mi-au adaugat marvelonu`.

Ma duc maine sa-ntreb pe nenea de la planning ce parere are de reactia mea de la pastile, desi nu prea-s convinsa de pertinenta parerilor lui.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

27 Pages V  « < 23 24 25 26 27 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 24th April 2024 - 10:03 PM