IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> De ce ti-e frica cel mai tare? Ce fobii aveti?, Despre lucrurile care ne inspaiminta cel mai mult
Diana.
post Nov 3 2010, 01:31 PM
Post #1


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Mie cel mai tare imi e frica de cutremur.
Seismele ma sperie de moarte, ma ia cu tremurici si desi nu intru in panica, ma transform itnr-o piftie.
Aveti vreo fobie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dora
post Jan 28 2011, 09:19 AM
Post #2


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 61
Joined: 28-January 11
Member No.: 9,789



Mie cel mai tare imi este frica de necunoscut, de lucrurile pe care nu le pot controla. Imi e frica de paianjeni, arahnofobie parca ii zice. A, si de inaltime.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oana
post Jan 28 2011, 10:13 AM
Post #3


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,184
Joined: 24-October 08
From: Iasi
Member No.: 5,191



Cutremurul ramane spaima cea mai mare si pentru mine. Ma pierd cumplit. Eram insarcinata cu fata si imi aduc aminte ca stateam la etajul 4 si vroiam sa ies pe fereastra, nu mai stiam unde ma aflu.
Necunoscutul ma face sa explorez (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Cat despre paianjeni,soareci si alte minunatii, pot spune ca doar ma dezgusta, dar nu ma sperie prea tare.
Mi-am invatat copiii sa nu se teama de ele, spunandu-le ca si ele au o mama care ii asteapta acasa (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) sau cel mai probail le este foame si cauta mancare (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)

This post has been edited by Oana: Jan 28 2011, 10:15 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Laryss_A
post Jan 28 2011, 10:33 AM
Post #4


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,448
Joined: 13-January 06
From: in the middle of nowhere
Member No.: 149



QUOTE(Oana @ Jan 28 2011, 08:13 AM) *
Mi-am invatat copiii sa nu se teama de ele, spunandu-le ca si ele au o mama care ii asteapta acasa (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

(IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) cat de dulce e explicatia asta!

Cutremure, inaltime, avion (ma intreb in ce ordine (IMG:style_emoticons/default/unsure.gif) ). Cu insectele nu am o problema cata vreme nu depasesc dimensiunile bunului simt.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Jan 28 2011, 11:33 AM
Post #5


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Mie mi-e teama de intuneric. Tot timpul am impresia ca cineva ma pandeste si ma va ataca (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Elizuca
post Feb 4 2011, 09:24 PM
Post #6


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 10
Joined: 30-January 11
Member No.: 9,798



Nu suport aglomeratia...si nu pot merge singura pe strada, din momentul in care s-a intunecat afara...pfff...si imi este o frica teribila de pisici!! sunt oare o ciudata?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Globetrotter
post Feb 4 2011, 10:09 PM
Post #7


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



Mie imi e frica de meduze, cand inot in larg ma uit mereu prin apa sa nu dau de vreuna.
Cred ca mi se trage dintr-o vacanta cand am sarit de pe vapor si m-a intepat una. Doare rau. (IMG:style_emoticons/default/mellow.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lenjerie Sexy
post Feb 22 2011, 10:35 PM
Post #8


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 75
Joined: 22-February 11
Member No.: 9,898



Si eu am fobie de meduze si de intuneric.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fraise
post Jul 1 2011, 01:08 PM
Post #9


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 42
Joined: 18-July 10
From: Greece
Member No.: 8,888



Am o sila de paianjeni desi cu un papuc ii rezolv.
Am teama de inaltime, chiar si acum ca stau la etajul 1 (desi pare ca ar fi etajul 2) ma ia cu frisoane pe sira spinarii.
Teama de singuratate, ma deprima.
Teama de adancime, ma refer atunci cand inot si cand nu mai simt nisipul sub picioare intru in panica, asta mi se trage de acum cativa ani cand eram cat pe ce sa ma inec, din cauza unor carcei la picioare.
Teama de cutremure, mi se ridica pulsul, intru in panica.
Teama de fulgere si tunete, la fel mi se ridica pulsul de mai ca imi iese inima prin piept.
Si teama de caderi de calciu, daca sunt undeva prin oras .. pt ca le am dese si momente de a pica din picioare alaturi de convulsii, uneori cu puls ridicat sau senzatia de sufocare ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alintimofte
post Jul 22 2011, 08:34 AM
Post #10





Musafir






paianjenii aceea cu par pe ei (IMG:http://www.rfadventures.com/images/Insects/spider-Rose-hair-bg.jpg) si claustrofobie (senzatia de sufocare in spatii mici)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 08:09 PM