IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topic
> Mesaje site despre posibile sarcini, Doar O PARTE DINTRE ELE!
Diana.
post Mar 6 2008, 12:32 PM
Post #1


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Nume: dudha
Mesaj:
in primu rand va rog sa mi raspundeti cat mai rpd posibil la ceea ce o sa va intreb...stiu ca asta va cere toata lumea....
am 17 ani sunt virgina..si am facut peeting cu iubitul meu..eram amandoi dezbracti....nu a ejaculat..ne am sarutat ne am mangaiat.....dar i a curs foarteeee muult lichid preejeculator...si i se intinsese pe abdomen..si mie pe maini...m am ridicat sa l sarut si mi e teama sa nu ma fi atins cu zona intima de acel lichid....presupun c ami veti spune ca da..sunt sanse...sa fiu gravida....m a apucat disperarea...nu mai pot fi calma..maine ar trebui sa mi vina ciclu....dar eu nu mai pot avea rabdare...dk mi cumpar un test de sarcina imi va arata dk snt sau nu gravida...

-----------
Nume: andreea catalina
Mesaj: am si eu o problema in urma cu 2 ani am facut un avort cand eram in luna a 4 si am avut o hemoragie si cateva probleme dar am facut un tratament cu antibiotic.de atunci nu am mai incercat sa am un copil insa acum de 3 luni incerc si este in zadar,problema este ca luna trecuta mia venit ciclul pe data de 19 iulie iar azi suntem in 12 august si mia venit ciclul as putea fi insarcinata?va rog raspundetimi
----------------------

Titlu: sarcina sau nu
Autor: anca

buna ziua as vrea sa stiu si eu care sant simptomele daca esti sau nu gravida mia intarziat ciclul menstrual 2 zile ie posibil?? sa fiu gravida?

-------------------------
Categoria: Relatii & Sex
Titlu: Sarcina
Continut:

Autor: yuli

Vreau sa stiu daca in cazul in care o cantitate foarte miva de sperma ajunge in zona genitala sunt sanse de a ramane insarcinata?

----------------
Categoria: Sarcina
Titlu: a fi sau a nu fi?
Autor: giully

Continut:
lamuriti-ma si pe mine cu o problema va rog! am o prietena care crede ca este insarcinata. dar nici ea nu stie sigur pt ca testele pa care le-a facut sunt negative, a avut si menstruatie, neregulata ce e drept, dar imi zice ca asta e ceva normal pt ca tot timpul are menstruatia neregulata, si cu toate astea are o multime de simptome specifice: greturi, balonare, durere de sani, pofte, ameteli. cat despre menstruatie, o luna da 2 luni nu si tot asa. singura problema este ca ii este frica/rusine sa mearga la medic din motive de varsta. si motiuvul pt care zice ca este insarcinata este ca o facut sex neproteat. avand in vedere toate cele scrise mai sus este sau nu insarcinata? este vorba despre altceva? daca da ce anume? cum as putea sa o conving sa consulte un medic?

--------------
Nume: claudia
Mesaj: sunt o adolescenta si miam inceput vita sexuala pe 26 august. acum 3saptamani insa in timpul actului sexual a cazut prezervativul nu miam dat seama nici eu nici iubitul meu cand anume! ciclul urma sami vina dupa 2 sapt de la actul sexual insa mia venit dupa 3 zile adica mult mai degraba. nelamurirea mea insa este daca am ramas insarcinata cu toate ca nu am avut niciun siptom iar ciclul desi a venit mai devreme a decurs absolut normal. as vrea sa ma lamuriti daca se poate asta inainte de a face testul!!!
----------------

Nume: iuliana
Mesaj: AJUTOR!!!sunt insarcinata??ma simt balonata,nu am pofta de mancare,am crampe in stomac si sunt constipata....sunt insarcinata??va rog sa imi raspundeti cat mai repede.va multumesc anticipat

------------

Titlu: cine ma ajuta??????
Autor: alinna

buna!numele meu este alina!am un prieten de 2 ani si mi-am inceput viata sexuala cu el.....dar nu asta este problema:) acum 2 sapt am avut un contact sexual si trebuia sa imi vina menstruatia pe 25 dar se pare k nu mi-a venit am facut 2 teste de sarcina si amandoua au fost negative nu am nici un simptom cu k as fi insarcinata dar sunt stresata.....din cate stiam o luna din an nu iti vine ciclul si mi-e asa mi se mai intampla oare asta sa fie? va rog sa ma ajuta-ti dak se poate macar cu niste pareri
--------------

Nume: crazy grl
Mesaj: am shi eu o problema....am o intrebare in legatura cu sarcina...nu stiu pe cine sa mai intreb shi sunt chiar disperata....acum cateva zile am facut sex cu prietenul meu si nu ne-am protejat...a fost prima oara cand am facut asa ceva...pur si simplu s-a intamplat....inainte de ejaculare shi-a retras penisul dar mie imi este foarte frik sa nu cumva sa fi ramas insarcinata.vreau sa stiu care sunt riscurile....ce sanse am sa fi ramas insarcinata?astept urgent un mesaj....va rog frumos sa imi raspundeti.
------------------

Titlu: sarcina
Autor: Natalia

Va rog ajutati-ma! Nu stiam ca sint insarcinata cind am fost la o petrecere si am baut coniac. Spuneti-mi va rog e ceva grav.

-------------

Nume: lucifer
Mesaj: poate ramane prietena mea insarcinata daca am ejaculat pe burta ei si s-a scurs in jos spre vagin dar peste chiloti, si i-a intarziat ciclul 5 zile, sa fie insarcinata? sunt f speriat, astept un raspuns
------------------

Categoria: Sarcina
Titlu: sunt insarcinata?
Autor: nelly

Continut:
buna,am o mare curiozitate....mi-am facut 2 teste de sarcina si mi-au iesit negativ,pot fii totusi insarcinata?mi-a intarziat 6 saptamani.simptome nu prea am,sau poate nu le dau eu importanta(mi s-au umflat sanii,ma trezesc dimineata cu gandul la mancare,ma doare capul in fiecare zi)
astept un raspunssss.va pup
----------------

Categoria: Sarcina
Titlu: urgent
Autor: florentina18
Continut:

am si eu problema.am o intarziere de menstruatie de 2 saptamani.ultima menstruatie am avuto pe 17 decembrie.am facut 2 teste de sarcina si amandoua au iesit negative.as vrea sa stiu ce ar putea fi.astept sami raspundeti cat mai repede.va multumesc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Mar 17 2008, 11:06 AM
Post #2


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



-------------
A fost primit urmatorul articol pe eLady:

Categoria: Sarcina
Titlu: pentru elady.ro

Continut:

Buna ziua
Am intrat pe forum si nu stiu ce sa accesez ca sa pun intrebari
Am o problema.Inca nu mia venit menstruatia.Normal ar trebui sa vina luni,dar de obicei imi venea cu o saptamana inainte.Nu ar fi nici o problema daca as ramane gravida pentru ca eu si logodnicul meu ne dorim f mult un copil.
Dar ce ma sfatuiti?Cand pot sa fac testul de sarcina?
Simptome nu am f relevante,doar ca ma dor sanii,mie somn si mie pofta de niste alimente pe care altadata nu le suportam.
Va rog sa-mi trimiteti un raspuns pe adresa de e-mail!
va multumesc.


Autor: andreea25
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Mar 17 2008, 11:15 AM
Post #3


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



(IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) gloaba mea de cristal a amutit. a ta ce zice?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Mar 17 2008, 11:27 AM
Post #4


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Ca o sa avem cea ma tare colectie de mesaje de genul asta... ever! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post May 8 2008, 10:18 AM
Post #5


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Categoria: Sarcina
Titlu: buna

Continut: nici nu stiu cum sa incep...am un prieten de aproape 5 luni, am fost impreuna in vacanta si am dormit in acelasi pat,ne-am sarutat, ne-am mngaiat dar nu am avut relati sexuale niciodata...de atunci sunt putin nelinistita:pot sa raman insarcinata dak nu am avut relatii sexuale niciodata in viata ? va rog ajutati-ma si raspundeti-mi

Autor: Oana
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jul 21 2008, 01:50 PM
Post #6


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Nume: xxxxxxxxxxx
Email: xxxxxxxxxxxx

Mesaj:
buna,sunt foarte ingrijorata...acum 2 saptamani am avut un contact sexual neprotejat...dar nu`l pot numi contact,deoarece si`a introdus penisul de 3 ori ...si nu tot,pt k eu eram virgina si ma durea tare.pe 15 iulie trebuia sa`mi vina menstruatia si mi`a intarziat 6 zile....mi s`au unflat sanii dar nu ma dor decat sfarcurile....este posibil sa fiu insarcinata,mentionez faptul k nu a ejaculat in mine ...si nici nu era excitat ...am facut un test la 2 saptamani de la act si a iesit negativ...pot fi ingrijorata?
----------------------------------------------------------
A fost primit urmatorul articol pe eLady:
-
Categoria: Relatii & Sex
Titlu: intrebare
Continut:

daca ai facut sex neprotejat si ai eliminat sperma sunt sanse sa ramai insarcinata?astept raspuns urgent pe adresa mea de emmail!!!!
daca ai ramas insarcinata de o zi exista vreo pilula care se poate lua pentru a scapa de sarcina?raspuns urgentt!!!!!!!
Autor: cxxxxxxxxxxx
Email: xxxxxxxxxxxxxx
----------------------------------
Nume: marinela
Email: vvvvvvvvvvvvv
Telefon:
Mesaj:
vreau sa o ajutati pe prietena mea cu cateva informatii....ea ia anticonceptionale si a uitat sa si le ia,2 pastile intro sapt..dar si lea continuat chiar daca a uitat sa si le ia pe acelea 2.si trebuia sai vina duminica si ia venit miercuri deci mai devreme cu 4 zile ceea ce nu este bine pt ea...i este frik sa nu fi ramas insarcinata si acuma mai ales k suntem cu bacu..mie foarte frik pt ea...va rog dati un raspuns cat mai repede dk se poate ast un email de la voi

------------------------------------------
Nume: xxxxxxxxxxxxxxx
Email: xxxxxxxxxx
Telefon:
Mesaj:
buna,am o mare nedumerire, iau anticonceptionale de 2 ani,le iau la prescrierea doctorului ginecolog,si nu am avut pana caum nici o problema,dar luna aceasta ciclul mi-a venit sub forma de mucozitate maronie,ciclu normal nu am avut.Ce poate fi?am facut si un test de sarcina care a iesit negativ,eu iau in continuare pastilele,dar nu am timp la moment sa ajung la doctorul ginecolog k sunt prinsa intre examene,ce poate fi?poate fi de la prea mult stres?sa fie o dereglare a ciclului?sau o sarcina?
va rog mult,ajutatima cu un raspuns.
multumesc

_--------------------------------------

Nume: xxxxxxxxxxxxx
Email: xxxxxxxxxxxxxxxxx
Telefon: xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Mesaj:
sunt insarcinata in 5 luni si 2 sapt si vreau sa fac intrerupere de sarcina

------------------------------

Nume: mihaela
Email: xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Telefon: xxxxxxxxxxxx
Mesaj:
se poate sa nu ramii insarcinata de prima darta? Daca nu ramii insarcinata inseamna ca ai probleme?

--------------------------------------------------------
A fost primit urmatorul articol pe eLady:

Categoria: Sarcina
Titlu: CUM SA PROCEDEZ ?
Continut:

Daca am luat anticonceptionale pt decalarea ciclului menstrual dintr-un motiv personal cand deja eram insarcinata insa fara sa stiu,deoarece testul a iesit negativ insa cred ca a fost prea devreme,iar dupa 13 zile de anticonceptionale ( marvelone),am facut din nou test si a iesit pozitiv,aceasta poate afecta sarcina,fatul,implicit copilul dupa nastere...malformatii..etc ??


Autor: FLORYNA

-----------------------------
A fost primit urmatorul articol pe eLady:

Categoria: Sarcina
Titlu: buna
Continut:

nici nu stiu cum sa incep...am un prieten de aproape 5 luni, am fost impreuna in vacanta si am dormit in acelasi pat,ne-am sarutat, ne-am mngaiat dar nu am avut relati sexuale niciodata...de atunci sunt putin nelinistita:pot sa raman insarcinata dak nu am avut relatii sexuale niciodata in viata ? va rog ajutati-ma si raspundeti-mi


Autor: Oana
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jul 27 2008, 10:10 AM
Post #7


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



A fost primit urmatorul articol pe eLady:

Categoria: Frumusete
Titlu: insarcinata sau nu?
Continut:

acum 2 sapt am avut primu \"contact \"sexual si totusi sunt virgina iar prietenul meu nu si-a dat drumu in mine dar am ameteli.dureri de burta si pofte?e posibil sa fiu insarcinata?nu stiu daca starile sunt de la faptul ca sunt gravida sau de frica..


Autor: ana
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Oct 30 2008, 01:15 PM
Post #8


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Nume: MIhaela
Email: mihaela_scumpik91.........
Telefon: xxxxxxxxxxx
Mesaj:
Acum 3 luni am avut un contact sexual neprotejat,am luat postinior dupa aproximativ 36 de ore, de atunci ciclul mentrual imi vine regulat, am facut 2 teste de sarcina si au iesit negative,dar ma simt tot timpul balonata,stresata ,si am urinati frecvente! Va rog sa imi ziceti daca trebuie sa imi fac griji ca sunt insarcinata sau nu!va rog sa imi raspundeti cat de repede (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) sant disperata:(



A fost primit urmatorul articol pe eLady:

Categoria: Sarcina
Titlu: NU POT RAMINE INSARCINATA
Continut:

DATIMI UN RASPUN PE EMAIL CE SA FAC CA LA MEDIC AM FOST SI AM LUAT MEDICAMENTE CUM AR FI DIUFASTON DA NUSTIU CRED CA NA AVUT EFECT ROG MAI URGENT NUSTIU CE SA FAC?


Autor: natalia
Email:........
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Oct 30 2008, 01:44 PM
Post #9





Musafir






:| Sad (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jan 7 2009, 01:26 PM
Post #10


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



QUOTE
A fost primit urmatorul articol pe eLady:

Categoria: Sarcina
Titlu: sunt gravida sau nu??
Continut:

buna!am facut sex cu prietenu meu in a15a zi dupa menstruatie,fara prezervativ.nu si`a dat drumu in mine,dar e posibil sa fi ramas insarcinata de la lichidul seminal??dupa cat timp de la contactul sexual apar simptomele de gravida??raspundetzi`mi va rog


Autor: Laura

Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 26th April 2024 - 09:56 PM