IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Mesaje site despre posibile sarcini, Doar O PARTE DINTRE ELE!
Diana.
post Mar 6 2008, 12:32 PM
Post #1


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Nume: dudha
Mesaj:
in primu rand va rog sa mi raspundeti cat mai rpd posibil la ceea ce o sa va intreb...stiu ca asta va cere toata lumea....
am 17 ani sunt virgina..si am facut peeting cu iubitul meu..eram amandoi dezbracti....nu a ejaculat..ne am sarutat ne am mangaiat.....dar i a curs foarteeee muult lichid preejeculator...si i se intinsese pe abdomen..si mie pe maini...m am ridicat sa l sarut si mi e teama sa nu ma fi atins cu zona intima de acel lichid....presupun c ami veti spune ca da..sunt sanse...sa fiu gravida....m a apucat disperarea...nu mai pot fi calma..maine ar trebui sa mi vina ciclu....dar eu nu mai pot avea rabdare...dk mi cumpar un test de sarcina imi va arata dk snt sau nu gravida...

-----------
Nume: andreea catalina
Mesaj: am si eu o problema in urma cu 2 ani am facut un avort cand eram in luna a 4 si am avut o hemoragie si cateva probleme dar am facut un tratament cu antibiotic.de atunci nu am mai incercat sa am un copil insa acum de 3 luni incerc si este in zadar,problema este ca luna trecuta mia venit ciclul pe data de 19 iulie iar azi suntem in 12 august si mia venit ciclul as putea fi insarcinata?va rog raspundetimi
----------------------

Titlu: sarcina sau nu
Autor: anca

buna ziua as vrea sa stiu si eu care sant simptomele daca esti sau nu gravida mia intarziat ciclul menstrual 2 zile ie posibil?? sa fiu gravida?

-------------------------
Categoria: Relatii & Sex
Titlu: Sarcina
Continut:

Autor: yuli

Vreau sa stiu daca in cazul in care o cantitate foarte miva de sperma ajunge in zona genitala sunt sanse de a ramane insarcinata?

----------------
Categoria: Sarcina
Titlu: a fi sau a nu fi?
Autor: giully

Continut:
lamuriti-ma si pe mine cu o problema va rog! am o prietena care crede ca este insarcinata. dar nici ea nu stie sigur pt ca testele pa care le-a facut sunt negative, a avut si menstruatie, neregulata ce e drept, dar imi zice ca asta e ceva normal pt ca tot timpul are menstruatia neregulata, si cu toate astea are o multime de simptome specifice: greturi, balonare, durere de sani, pofte, ameteli. cat despre menstruatie, o luna da 2 luni nu si tot asa. singura problema este ca ii este frica/rusine sa mearga la medic din motive de varsta. si motiuvul pt care zice ca este insarcinata este ca o facut sex neproteat. avand in vedere toate cele scrise mai sus este sau nu insarcinata? este vorba despre altceva? daca da ce anume? cum as putea sa o conving sa consulte un medic?

--------------
Nume: claudia
Mesaj: sunt o adolescenta si miam inceput vita sexuala pe 26 august. acum 3saptamani insa in timpul actului sexual a cazut prezervativul nu miam dat seama nici eu nici iubitul meu cand anume! ciclul urma sami vina dupa 2 sapt de la actul sexual insa mia venit dupa 3 zile adica mult mai degraba. nelamurirea mea insa este daca am ramas insarcinata cu toate ca nu am avut niciun siptom iar ciclul desi a venit mai devreme a decurs absolut normal. as vrea sa ma lamuriti daca se poate asta inainte de a face testul!!!
----------------

Nume: iuliana
Mesaj: AJUTOR!!!sunt insarcinata??ma simt balonata,nu am pofta de mancare,am crampe in stomac si sunt constipata....sunt insarcinata??va rog sa imi raspundeti cat mai repede.va multumesc anticipat

------------

Titlu: cine ma ajuta??????
Autor: alinna

buna!numele meu este alina!am un prieten de 2 ani si mi-am inceput viata sexuala cu el.....dar nu asta este problema:) acum 2 sapt am avut un contact sexual si trebuia sa imi vina menstruatia pe 25 dar se pare k nu mi-a venit am facut 2 teste de sarcina si amandoua au fost negative nu am nici un simptom cu k as fi insarcinata dar sunt stresata.....din cate stiam o luna din an nu iti vine ciclul si mi-e asa mi se mai intampla oare asta sa fie? va rog sa ma ajuta-ti dak se poate macar cu niste pareri
--------------

Nume: crazy grl
Mesaj: am shi eu o problema....am o intrebare in legatura cu sarcina...nu stiu pe cine sa mai intreb shi sunt chiar disperata....acum cateva zile am facut sex cu prietenul meu si nu ne-am protejat...a fost prima oara cand am facut asa ceva...pur si simplu s-a intamplat....inainte de ejaculare shi-a retras penisul dar mie imi este foarte frik sa nu cumva sa fi ramas insarcinata.vreau sa stiu care sunt riscurile....ce sanse am sa fi ramas insarcinata?astept urgent un mesaj....va rog frumos sa imi raspundeti.
------------------

Titlu: sarcina
Autor: Natalia

Va rog ajutati-ma! Nu stiam ca sint insarcinata cind am fost la o petrecere si am baut coniac. Spuneti-mi va rog e ceva grav.

-------------

Nume: lucifer
Mesaj: poate ramane prietena mea insarcinata daca am ejaculat pe burta ei si s-a scurs in jos spre vagin dar peste chiloti, si i-a intarziat ciclul 5 zile, sa fie insarcinata? sunt f speriat, astept un raspuns
------------------

Categoria: Sarcina
Titlu: sunt insarcinata?
Autor: nelly

Continut:
buna,am o mare curiozitate....mi-am facut 2 teste de sarcina si mi-au iesit negativ,pot fii totusi insarcinata?mi-a intarziat 6 saptamani.simptome nu prea am,sau poate nu le dau eu importanta(mi s-au umflat sanii,ma trezesc dimineata cu gandul la mancare,ma doare capul in fiecare zi)
astept un raspunssss.va pup
----------------

Categoria: Sarcina
Titlu: urgent
Autor: florentina18
Continut:

am si eu problema.am o intarziere de menstruatie de 2 saptamani.ultima menstruatie am avuto pe 17 decembrie.am facut 2 teste de sarcina si amandoua au iesit negative.as vrea sa stiu ce ar putea fi.astept sami raspundeti cat mai repede.va multumesc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic


Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 

Lo-Fi Version Time is now: 25th April 2024 - 11:55 AM