IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Chick Lit, Va plac romanele care apartin genului chick lit??
Diana.
post Jan 23 2012, 11:27 PM
Post #1


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Ce este chick-lit? Discutand cu cateva dintre vecinele mele din complex am ajuns la concluzia ca nu stiau termenul, desi macar de Jurnalul lui Bridget Jones" auzisera. Dar am ramas uimita ca nu pricepeau ce e ala Chick Lit, cind mie mi se prare o chestie comuna...
O fi bine, o fi rau, nu stau sa judec acum.
Chick Lit s-ar traduce in "literatura pentru gagici". Romanele de acest gen nu sunt capodopere, nu vor intra in patrimoniul literaturii universale, insa sint deconectante si amuzante. Eu le numesc "carti de odihnit neuronul".
Voi cititi asa ceva?
ps: Barbata-miu sta acuma in schinarea mea, sa vada ce scriu. Cred ca ii fac o figura la un moment dat... (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic
Diana   Chick Lit   Jan 23 2012, 11:27 PM
Veronica L.   Obisnuiesc sa citesc astfel de carti vara, cand nu...   Jan 24 2012, 11:22 AM
Teocris   Bineinteles ca citesc :lol: Am citit cam tot ce ...   Jan 24 2012, 12:24 PM
Cindy   Not really. ...sau Eat, pray, love se inscrie la a...   Jan 24 2012, 06:13 PM
Diana   Nu, Eat, Love, Pray nu e chick lit. ...   Jan 24 2012, 07:35 PM
Globetrotter   Mie-mi trece prin cap doar Sophie Kinsella - Co...   Jan 25 2012, 10:28 PM
Cindy  

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 

Lo-Fi Version Time is now: 27th April 2024 - 03:20 PM