IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

31 Pages V  « < 27 28 29 30 31 >  
Reply to this topicStart new topic
> Dieta Montignac, Partea a doua
Bia
post Jul 12 2010, 02:22 PM
Post #281


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Nici eu nu prea am fost conforma. Insa am lasat cantarul in pace si ma ghidez dupa haine. Mi se pare cel mai util.
Si eu am un tel nou incepand de astazi: sa mai scad o masura la haine. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) E bine cand suntem mai multe. E mai usor.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jul 12 2010, 02:28 PM
Post #282


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



In mod sigur. (IMG:style_emoticons/default/aplauze.gif) Insa tu esti slabuta , pe cind eu is o balena! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Jul 12 2010, 02:34 PM
Post #283


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Sunt oarecum slaba dar se scade greu de acum. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Noemi
post Sep 13 2010, 02:42 AM
Post #284


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 22
Joined: 28-January 10
Member No.: 7,868



Hmmmm... Se pare ca nu prea mai are vizitatori activi acest topic, sa speram ca a fost doar din cauza perioadei de vacanta (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Trebuie sa recunosc ca si eu mi-am luat vacanta de la stilul asta de viata, Monti si s-a vazut - acelasi nr de kg pe care le-am asezat pe cantar ultima data (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) (asta din fericire)
Dar acum, m-am hotarat serios sa ma cumintesc si sa ma tin de ceea ce mi-am propus pentru anul asta cat inca mai pot face ceva. Insa, se pare ca am avut ghinion si organismul meu nu e de aceeasi parere cu mine.
Ieri am reinceput dieta - nu am mai vrut sa fie o zi de luni ca am vazut ca nu e de bun augur. Am fost cumintica toata ziua, am mancat conform si suficient. De dimineata la fel. Problema a aparut dupa-amiaza, cand a inceput sa ma doara capul, iar apoi am avut o usoara senzatie de greata, ca mai apoi cand m-am ridicat brusc in picioare sa simt ca se invart peretii in jurul meu si sa simt ca nu am control asupra directiei in care vreau sa ma indrept.
Poate o sa radeti de mine (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ) - va inteleg. Daca ma banuiti ca am consumat alcool sa stiti ca lucrurile nu stau asa.
In fine... m-am documentat putin pe net si as zice eu ca e o hipoglicemie - cea mai pertinenta varianta avand in vedere IG scazut al alimentelor consumate.
Ok, trebuie sa recunosc ca m-au cam speriat "peretii miscatori" si cu multe mustrari de constiinta am mancat ceva care continea zahar, iar efectul nu s-a lasat mult asteptat si toate simptomele negative au disparut.
Vreau sa va intreb daca voi v-ati mai confruntat cu asta si ce parere aveti? Eu una cand am mai tinut Monti nu am mai patit asta, si nici cand am tinut alte diete - poate m-am simtit slabita putin dar nici vorba de ameteli.
Ce sfat imi dati? Sa nu ma dau batuta si sa continui indiferent de aceste simptome sau sa incerc sa elimin alimentele cu IG mare treptat? Sau (varianta pe care nu as prea vrea sa o imbratisez) sa incerc o alta dieta unde zaharul nu este eliminat complet?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Sep 13 2010, 03:21 AM
Post #285


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Poate fi si de la perioada asta rece si schimbarea de vreme. Eu sunt racita de 2 zile, am febra, etc si am aceleasi simptome. Cu lucrurile care au zahar e poveste lunga. Acelasi efect il ai si de la lucrurile conforme dar si de la fructe. E doar mintea ta ca zaharul te-a scos din bucluc. E si testat! (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) Incearca data viitoare sa nu mananci alimente doar cu indice foarte scazut. Trebuie sa ai o masa de carbohidrati pe zi musai si una de proteine. Seara poti s-o lasi mai usor cu o ciorbita de legume de exemplu si peste/ton in salata la felul doi. Oricum,ideea la aceasta dieta e sa fii echilibrata. Tu undeva nu ai fost, probabil... (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pirigoce
post Sep 13 2010, 09:22 AM
Post #286


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 129
Joined: 6-July 09
Member No.: 6,785



Buna ziua Doamnelor Elady , (IMG:style_emoticons/default/wub.gif)

Va scriu dupa o lunga pauza, sa confirm inca o data, eficienta regimului Montignac.
In data de 4 iulie am implinit 1 an decand mi-au schimbat stilul de viata, adoptand regimul Montignac.
Dupa cele 4 luni de regim strict-faza 1, am trecut la faza a 2-a, cand am mai "scapat" la un cartof sau orez sau mamaliguta, dar nu mai des de o data pe saptamana (paine de loc de peste 14 luni). Ajunsesem dupa faza 1 la 56,5 kg. , slabind un pic peste 11 kg. De atunci, din noiembrie anul trecut, ma mentin intre 57 si 58 kg., ma simt excelent si sunt plina de viata.
Anexez la poze o poza facuta ieri.
Va sarut pe toate si va doresc sa fiti la fel de multumite ca si mine de acest regim. (IMG:style_emoticons/default/iloveelady.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Noemi
post Sep 13 2010, 01:50 PM
Post #287


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 22
Joined: 28-January 10
Member No.: 7,868



Pink Lemonade, iti zic sincer ca ca am mancat pe saturate - chiar simteam ca am cam intrecut masura. Am mancat si fructe si carbohidrati (ce-i drept toti cu IG < 35). In schimb, nu am mancat deloc carne dar oricum nu cred ca are relevanta asta. Eu vroiam sa stiu daca voua vi s-a intamplat asta ca sa ma linistesc ca totul e ok si ca in decursul ca catorva zile totul o sa se regleze. Oricum, nu ma las eu cu una cu doua. Mai ales dupa ce citesti un mesaj ca a lui pirigoce nu ai cum sa renunti, din contra asta te motiveaza enorm.

Apropo, pirigoce, tu ce inaltime ai? Te felicit pentru succesul tau si pentru faptul ca nu ai renuntat la acest stil de viata. Ramai pe site sa ne dai sfaturi pretioase, mai ales cu o asemenea experienta pozitiva (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

QUOTE(pirigoce @ Sep 13 2010, 10:22 AM) *
Anexez la poze o poza facuta ieri.


Eu nu stiu unde sa ma uit la poze... si tare as fi vrut sa vad ca ma motiveaza mult. Ma ajuti cu un link? Mersi. Pupici si felicitari inca o data.


Pink Lemonade, sper sa te faci bine cat mai curand. Deci tu ce crezi ca ar trebui sa fac? Sa mananc si alimente cu IG mai mare de 35 si sa reduc pe parcurs? (Iti spun asta dupa ce am mai luat un patratel de ciocolata... neconforma, deci te rog sa ma urechezi (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) )

This post has been edited by Noemi: Sep 13 2010, 01:52 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Sep 13 2010, 01:52 PM
Post #288


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Pai in faza 1 ai voie cu indice de pana in 49 dar cu alimente fara grasimi si indice pana in 35. Painea are 45 daca nu ma insel, cea facuta dupa reteta Monti, o papi cu branza de 0,1 %, ardei, rosii, gem fara zahar, etc..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Noemi
post Sep 13 2010, 02:06 PM
Post #289


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 22
Joined: 28-January 10
Member No.: 7,868



Merci, Pink Lemonade, uite ca am aflat ceva nou. Nu stiu de ce eu ramasesem cu ideea ca in faza 1 nu am voie IG>35. Merci mult. Esti o scumpa (IMG:style_emoticons/default/floricele.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pirigoce
post Sep 13 2010, 08:18 PM
Post #290


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 129
Joined: 6-July 09
Member No.: 6,785



Am 1,65 cm. si ma mandresc sa spun ca am 52 de ani fara o luna.Pentru poze trebuie sa ceri acceptul administratorilor site-ului.Ciocolata ai voie, 1-2 patratele, dar numai cu cacao peste 75%.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

31 Pages V  « < 27 28 29 30 31 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 26th April 2024 - 01:00 AM