IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

16 Pages V  « < 12 13 14 15 16 >  
Reply to this topicStart new topic
> De ce ma inseala daca ma iubeste?, De ce inseala barbatii
melcri
post Nov 18 2012, 10:05 PM
Post #131


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,057
Joined: 27-July 09
Member No.: 6,886



Vad ca s-a lungit discutia. Concluzia este,draga Leo, ca nu ai sta langa o femeie care te inseala, decat strict din alte motive;este asa o convietuire ,unul da bani celalat ofera atmosfera ,dar per total unul e mai fals decat celelalt. Mie nu-mi place asa ceva unul din ei e intotdeauna mai destept,inteligent si i se pare ca celelalt nu e decat umil,caraghios, "mic",gaseste cu greu motive de petrecere a timpului in doi,conversatie din obligatie daca se mai vrea asa ceva, ajung din nou la falsitate etc. De asa ceva te plictisesti si vrei altceva , o provocare, cauti pe cineva pe care-l iubesti si ti-ar parea f rau sa te insele. De aceea nu vei mai vrea sa inseli sau poate da,..depinde de ce vrei pana la urma.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andra Savuica
post Nov 20 2012, 10:35 AM
Post #132


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 10
Joined: 20-November 12
From: Bucuresti
Member No.: 11,524



Da...nici eu stiu de ce inseala tipii, probabil din acelasi motiv ca si tipele, au nevoie de altceva sau sunt fraieri, imi pare tare rau, am trecut si eu prin asta si stiu cum e, o sa fie bine o sa vezi, orice ar fi nu te lasa calcata in picioare, o persoana care face asta nu te merita (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
leo
post Nov 28 2012, 01:45 PM
Post #133


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 308
Joined: 3-January 07
From: Craiova
Member No.: 928



Ambele sexe inseala din instinct. La nivel real nu exista monogamie la specia noastra. Monogamia este sustinuta de religie si societate datorita unor interese proprii si, de multe ori dauneaza speciei.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Nov 28 2012, 02:26 PM
Post #134


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Hm... (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) Cum argumentezi "daunatul speciei", Leo? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
leo
post Nov 28 2012, 05:40 PM
Post #135


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 308
Joined: 3-January 07
From: Craiova
Member No.: 928



QUOTE(Diana @ Nov 28 2012, 02:26 PM) *
Hm... (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) Cum argumentezi "daunatul speciei", Leo? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)


Pai atunci cand nu exista diversitate de gene intr-un spatiu scade potentialul genetic al populatiei respective. De asta unele state (si Romania inainte de 1989) obligau cetatenii sa se mute din zona respectiva pentru a nu pastra aspectul uniform al populatiei.
In al doilea rand blocheaza un individ de exceptie de la a-si imprasita genele. Se stie ca natura apreciaza supravietuitorul. Monogamia incatuseaza supravietuitorul si da drepturi egale unor fiinte care nu sunt pregatite sa fie supravietuitori.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Nov 28 2012, 06:29 PM
Post #136


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



De unde deducem ca toti barbatii care inseala sint exemplare de exceptie ale speciei noastre. Aferim, moncher!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
desy666
post Dec 17 2013, 04:53 PM
Post #137


Contaminat
*

Group: User Banat
Posts: 3
Joined: 17-December 13
Member No.: 12,256



Buna si eu am trecut prin niste probleme, se vor rezolva cu timpul. Pana una alta viziteaza acest site, fa-ti cont si vom incerca sa discutam acolo tot felul de probleme unde noi fetele suntem mereu privite cu scepticism. E o comunitate on-line facuta in Java si e destul de interactiv. (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) Te asteptam si nu numai tu.

spam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mircea Popa
post May 12 2014, 01:51 PM
Post #138


Contaminat
*

Group: User Banat
Posts: 1
Joined: 12-May 14
Member No.: 12,437



Problema e asa vasta incat necesita o discutie ampla.
Va inviti sa cititi si articolele de pe blogul meu (materiale copiate de la altii), in special cel de mai jos si sa comentati si acolo:
spam
Reason for edit: spam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GGspeed
post May 13 2014, 06:55 PM
Post #139


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 13-May 14
Member No.: 12,441



QUOTE(leo @ Nov 15 2012, 11:03 AM) *
Ultima relatie in care am fost inselat s-a sfarsit ca s-a speriat ea (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ). Oamenii fiind dependenti de metodele de comunicare, iar eu stiind ceva IT m-am prins repede. Nu trec prin router ore de mess daca nu ai ceva de scris pe el. Verificand transferul de date poti vedea din cantitatea de informatie unele lucruri. Am observat, nu am spus nimic si totul a decurs normal. Problema e ca pana a ajuns ea la al saselea am ajuns eu la a XXVII-a persoana cu care am inselat-o. Bine asta s-a derulat in timp de 1 an sau 2. De data asta a renuntat ea, nu i-a cazut la stomac treaba mai ales ca era convinsa ca o femeie poate sa insele mai mult si fara urme decat un barbat. Inca mai mediteaza cred si acum la treaba asta.

A fi barbat inseamna a sti cum sa invingi atunci cand ti se pune varful sulitei in fata nu sa pleci si sa iti spui ca invingi pentru ca exista oameni care vor face rau in continuare doar pentru ca le-a mers cu tine. Vechea zicala cu "lasa prostul sa intre cu capul in stalp" e pagubitoare. S-ar putea sa il lase toti in pace si sa nu nimereasca nici un stalp si, asa o sa provoace durere altora.
Mandria nu are de a face cu asta, oricine in care ai incredere te poate insela. Chiar si tu iti inseli asteptarile (cateodata in bine, alteori in rau).

Nici eu nu iert, insa ma prefac ca trec cu vederea.


Daca tu ai ramas intr-o astfel de relatie defectuasa 2 ani de zile doar de amorul revansei, este chiar trist. Desi aia nu cred ca se mai numea relatie unde tu stateai cu ea(daca aveai acces la routerul folosita de ea)si totusi v-ati inselat reciproc cu 33 de persoane cumulativ.Asta presupunand desigur ca printre acele 33 de persoane nu se numarau si prostituate care nu ocupa mult timp sau bataie de cap. Lucrurile care dau sens unei relatii sunt chiar lucrurile de care ajungi sa fi privat treptat daca persoana incepe sa te insele asa ca nici eu nu vad care mai e rostul sa ramai in relatie/concubinaj.
Mie personal imi pare ca orice minut/ora petrecuta in plus dupa ce ai realizat ca persoana draga nu iti mai este fidela este timp pierdut. Cu cat iti consuma mai putin timp o persoana care nu iti merita atentia cu atat mai bine si cu atat mai repede poti gasi o alta persoana cu care sa ai o relatie adevarata.
Insa sunt 100% de acord ,in cazul in care ai fost tradat,cu ramasul impreuna pe interes si inselat de voie .
Pentru doamnele si domnisoarele care tot sufera ca au fost inselate, sa lase miorlaiala ,sa se detaseze atat material cat si sentimental de persoana care le-a tepuit si sa-si vada de viata.Un om care te tradeaza o data in dragoste ,te va trada pe viitor si in alte domenii mai costisitoare.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andreeaB1985
post May 19 2014, 10:19 PM
Post #140


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 19-May 14
Member No.: 12,451



Si eu sunt intr-o situatie similara , stiu ca a calcat "stramb", insa l-am iertat, iar el gandindu-se ca si daca mai greseste mai devreme sau mai tarziu o sa-mi calc pe orgoliu si ca ii voi da alta sansa, se simte in avantaj stiindu-ma vulnerabila. In concluzie greseala mea este ca am fost dispusa sa trec prea usor cu vederea (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

16 Pages V  « < 12 13 14 15 16 >
Reply to this topicStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 25th April 2024 - 07:15 PM