IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages V  « < 2 3 4  
Reply to this topicStart new topic
> Coafuri pentru parul cret / ondulat
Mariaaa
post Sep 13 2011, 01:59 PM
Post #31


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 4
Joined: 13-September 11
Member No.: 10,593



Fetelor, ma ajutati si pe mine va rog??
Sunt noua pe forum si nu stiu cat de bine postez aici, dar avand in vedere ca si eu ma incadrez la categoria "cret/ondulat" cred ca e bine.
Am parul lung, saten, si ondulat spre cret. Unii il numesc ondulat, altii cret, asa ca nu stiu ce sa spun. Nu este nici cret ca de negresa dar nici ondulat. Este lung, pana in talie, tuns in U si in scari. Fata o am ovala usor spre rotunda. Acum problema este ca m-am plictisit forte tare de el. Este frumos, intradevar, dar la un moment dat tot te plictisesti. Toate prietenele mele se tund si isi schimba lookul, numai eu nu. Nu am curaj sa ma tund mai scurt, avand in vedere ca e cret si sta urat scurt, si in plus m-am chinuit destul asteptand sa creasca. Dar totusi, am nevoie de o schimbare. Pot sa il tund intr-un fel incat sa se vada si o schimbare, sa fie ceva mai indraznet, sa nu ii iau din lungime prea mult si sa se si aseze bine, cret fiind?
Va rog foarte mult daca aveti vreo idee, astept poze si pareri. De mult ma chinui sa gasesc tunsoarea perfecta, ceva in acelasi timp indraznet si care sa ma si avantajeze, dar avand in vedere ca parul meu este cret, imi limiteaza mult posibilitatile.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Sep 13 2011, 02:20 PM
Post #32


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



(IMG:style_emoticons/default/welcome.gif) Maria si la multi ani , ca tocmai ce a trecut ziua ta. Ce fel e parul tau ca structura? Firul de pareste mai fin sau mai grosut? Textura e foarte importanta pentru ca parul cret/ondulat e foarte greu de tuns si rar gasesti pe cineva care sa se priceapa cu adevarat. Mare majoritate a frizerilor/hair styleri - desi pentru mine e acelasi lucru fie vorba intre noi - nu se pricepe sa tunda un asemenea par.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mariaaa
post Sep 13 2011, 06:33 PM
Post #33


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 4
Joined: 13-September 11
Member No.: 10,593



Multumesc mult.
Parul meu este mai uscatel(ca orice par cret, de altfel). Deci fin in nici un caz, poate doar in prima zi dupa ce imi aplic masca. Dupa aceea devine uscat. Firul de par nu este nici gros nici subtire(ar fi el mai gros daca nu ar mai suporta vopsea si placa din cand in cand). Sa zicem totusi ca e grosut...ca am vazut fire mult mai subtiri decat al meu.
Inca ceva...este destul de des.
Sper ca va ajuta informatiile sa imi dati niste idei interesante.
Ce ziceti, ar fi o nebunie sa-mi fac un breton dragut asa? Prea mare chinul sa stau sa-l indrept? Ma tot gandesc si eu (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) ca tare ma mai plictisesc de el asa cum este dintotdeauna. Problema este ca as vrea o coafura mai indrazneata dar in acelasi timp nu am curaj sa-mi tai din lungime prea mult. Si spun ca nu am curaj nu pentru ca chiar nu as avea curaj, ci pentru ca am mai fost tunsa mai scurt si imi statea groaznic. Lungimea asta imi sta cel mai bine.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
par_drept
post Oct 31 2011, 11:59 AM
Post #34


Contaminat
*

Group: User Banat
Posts: 2
Joined: 30-October 11
From: bucuresti
Member No.: 10,737



QUOTE(EmptyG @ Jun 16 2007, 09:29 PM) *
si eu sunt nefericita detinatoare a parului ondulat,cu fir gros,rebel,care nu sta nicicum...
De un an am intrat pe mainile unui "coafez" f bun...intr-adevar,imi face coafuri cu breton si asimetrii care stau f f bine daca-s intinse cu placa...il intind eu cat il intind insa mai rarut ca-i mai dragut...ca mi-e frica sa nu ajunga ca matura...am produse pentru coafuri care se folosesc inainte de intins,am placa buna...paru` nu e vopsit...deci mai are sanse sa se mentina sanatos...
Cateodata il mai imbacsesc cu spuma...il ciufulesc...bretonu sta drept...arata f rebel...:)alte solutii nu vad...nu mi-as pune substante permanente in cap...nici pt intins si nici pt bucle...ma muncesc cu el in starea in care e...ii dau eu de capat...
Cam astea-s solutiile...mai aveti voi altele?
Ah,inc-o solutie (radicala) ar fi foarfeca...am folosit-o si eu...era lejer,ok....dar e mai feminin paru` mediu spre lung... (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)


Recomand O indreptare semipermanenta cu keratina, netezeste si hraneste parul, arata ca si cum este coafat continuu la perie. este absolut grozav. editat

This post has been edited by Globetrotter: Oct 31 2011, 12:12 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Denise
post Dec 22 2011, 01:54 AM
Post #35


Contaminat
*

Group: User Banat
Posts: 18
Joined: 29-November 11
Member No.: 10,814



Eu imi aranjez parul folosing fixativul flexibil de la label.m. Imi lasa parul cu un aspect foarte natural, dar sta aranjat asa cum vreau eu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pages V  « < 2 3 4
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 06:58 PM