IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

6 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Camera foto digitala, Ce aveti, ce e mai bun, ce imi recomandati?
bulina
post Feb 9 2009, 03:56 PM
Post #21





Musafir






Ia sa-mi dau si io cu parerea de cei 2 banuti (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Sunt fana Nikon si Olympus (astea 2 le si folosesc)

Olympus am avut chiar si aparat cu film (il mai am printr-un dulap ca nu ma lasa inima sa-l arunc) (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Personal m-am jucat cu un Canon Powershot saptamana trecuta. Si-a luat un prieten si mi-a zis ca-l duce napoi ca nu-i plac pozele. Chiar erau ciudate...Probabil si in aceeasi serie poti nimeri unul bun si unul rau, depinde cum ti-e norocul.

Mai imi plac Sony astea mititele, dar sa stiti ca sunt extrem de sensibile.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Feb 9 2009, 07:04 PM
Post #22


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



M-am jucat si eu cu cateva, power shot ele, insa difereau la features si nu mi-a placut niciuna (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Asta e ok deocamdata.

Olympus am sa-mi iau l aun moment dat doar pt ca acum multi ani eram cu niste prieteni la Sighisoara si ne uitam la niste aparate Olympus pe la 9 milioane, mult pe vremea aceea si ma gandeam ca trebuie sa fie ceva asa... daca-i asa scump. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bulina
post Feb 9 2009, 07:57 PM
Post #23





Musafir






LOL Cleo, io nu stiu cat erau atunci 9 milioane dar pot sa-ti spun ca io am o pasiune oarba pentru o camera de costa ea peste 2000 (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ) E o iubire neimpartasita cred io si-asa o sa ramana (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

Di ce oare nu ai cumparat OLympus acuma daca tot luasi camera noua??
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Feb 9 2009, 08:10 PM
Post #24


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



(IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) pai cred ca ala era echivalentul

N-am gasit Olympus la review-uri pt macro ca pe mine ala ma framanta cel mai tare (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) ''cum fac eu poze la mancare??'' ( (IMG:style_emoticons/default/fool.gif) )
(IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bulina
post Feb 9 2009, 09:06 PM
Post #25





Musafir






haida tu ca ce am eu e din 2005 luata si e valabila la close-up (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

aflu io si-ti spun care olympus o sa scoata sarmaua in poza de juri ca-i vie (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Feb 9 2009, 09:21 PM
Post #26


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



(IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)

acuma pune si tu exact numele lor ca sa stim o treaba
Canon-ul meu nu-i batut in cuie, sper ca a pastrat omul chitanta si daca ma impiedic de vreun Olympus grozav cine stie... oricum nu dau mai mult de 300CAD.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post Feb 12 2009, 10:50 AM
Post #27





Musafir






Oscilez intre Canonul asta compact (Canon PowerShot A590 IS), care e foarte popular si are reviewuri bune (IMG:http://i282.photobucket.com/albums/kk258/walpurgik/camera-inhand.jpg) si Samsung NV30, ultracompact care nu e asa de cunoscut, dar pare ca e destul de bun: (IMG:http://i282.photobucket.com/albums/kk258/walpurgik/000092_samsung-nv30.jpg) . Al doilea e mai mic si super slim, in timp ce primul e mai bulky asa. Nush ce sa fac, am citit atatea reviewuri de am ametit (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) - la pret le-am gasit cam in aceeasi arie, cel de-al doilea fiind undeva la oferta. (IMG:style_emoticons/default/unsure.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master of Norule...
post Feb 12 2009, 11:02 AM
Post #28


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 3,295
Joined: 1-July 07
From: Flower power
Member No.: 1,880



Cleo si eu tot cu Olympus-ul te bat la cap. Ia mai cauta ca sigur gasesti si sunt si la 300 de $ cad. acu' canon-ul poate are zoom-ul optic mai mare la pretul asta da' Olympus-ul sigur are culorile mai faine decat Canon-ul.
Eu nus sa va zic cum anume da' la voi cica se dau niste puncte cand faci cumparaturi de se aduna si poti primi ceva. Sora prietenei mele din Canada a tot adunat si i-a luat prietenei mele o camera Olympus pe punctele alea fainuta. Prietena mea zicea ca niciodata n-a avut incredere in chestii d-astea da' uite ca s-a intamplat.
Walpu' da' uita-te si la Olympus. Acum mai poti cand te duci sa o cumperi sa faci cateva poze si care te incanta mai tare la felul cum ies pozele aia sa ti-o iei.
Va bat la cap cu Olympus-ul da' nu degeaba. E leader pe piata camerelor.

This post has been edited by Master of Norules: Feb 12 2009, 11:05 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post Feb 12 2009, 11:09 AM
Post #29





Musafir






Mon, nu dispun de prea multi bani pt aparat si astea le-am ales in pretul in care pot sa le iau si citind nshpe mii de reviewuri despre ele raport calitate/pret. Eu eram mai mult cu sony. Nu pot sa fac poze si sa aleg fiindca vreau sa-l comand de pe net.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bulina
post Feb 12 2009, 04:02 PM
Post #30





Musafir






Walpu care iti este bugetul? Personal nu as lua nici una din cele 2.

Sony astea compacte fac poze super frumoase, sunt tare feminine dar extrem de sensibile. L-ai scapat (pe covor!) si s-a terminat (caz concret).

As alege intre Olympus si Panasonic Lumix:

http://www.panasonic.de/html/de_DE/78545/m...tml#anker_78540

E in germana dar vroiam sa vad preturi de europa.

Olympus:

http://www.olympus.co.uk/consumer/29_193.htm
http://www.olympus.co.uk/consumer/29_191.htm
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 11:44 PM