IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

14 Pages V  « < 12 13 14  
Reply to this topicStart new topic
> Blush / Fard de obraz, Produse necomedogene recomandate
romi79_2008
post Feb 11 2009, 01:44 PM
Post #131


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 240
Joined: 11-September 08
Member No.: 4,691



Poti folosi un bronzer ptr contur , da sa fie mat...nu shimmery
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebe_maria
post Feb 11 2009, 03:20 PM
Post #132


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269



Si ce inseamna contur? Unde ma dau cu el mai exact? (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)
Jo, nu e vb ca te exprimi tu prea academic, nu-s eu familiarizata cu produsele astea, pana acum 1 an nu ma machiam deloc, nici nu aveam rimel sau farduri, doar gloss de buze si un ruj (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) . In plus, de multe produse am aflat dupa ce am plecat din tara si le-am auzit numele doar in engleza motiv pt care nu am echivalentul exact si eram putin confuza ce zici tu de autobronzant (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

A, si daca iau si bronzerul asta, o sa-mi trebuiasca o pensula si pt el. Imi recomandati una de la M.A.C. buna si pt blush si pt bronzer? (IMG:style_emoticons/default/floricele.gif)

This post has been edited by bebe_maria: Feb 11 2009, 03:22 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jo
post Feb 11 2009, 03:24 PM
Post #133





Musafir






Uite aici explica Christine : http://www.temptalia.com/tutorial-contour-...ghting-the-face (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Ce, cum si unde trebuie utilizat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebe_maria
post Feb 11 2009, 05:55 PM
Post #134


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269



Multumesc (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
barbarella
post Feb 14 2009, 03:56 PM
Post #135


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 18
Joined: 3-October 07
Member No.: 2,351



Eu ma dau cu blush dupa cum imi pare mie ca mi se potriveste (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) In cazul meu blushul face diferenta. Cum am ten deschis folosesc blushuri in nuante rosiatice-rozii. Pentru un ten mai inchis ma gandesc ca intradevar o pudra bronzanta ar fi mai potrivita.

Acum folosesc asa ceva:
http://www.lumierecosmetics.com/products/B...aux-115-83.html
http://www.lumierecosmetics.com/products/H...cus-108-84.html
Ca sa fiu sigura ca nu am suprize pe fata folosesc blush mineral(de altfel si pudra minerala, si farduri de ochi minerale (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) ). Cu toate astea, nici cu fardurile minerale nu poti fi 100% sigura, pentru ca pot aparea probleme din cauza pensulelor daca nu sunt curate. Cred ca in cazul machiajului lichid sau crema aplicat cu pensule e mult mai riscant.

Intreba parca cineva care e diferenta intre pensulele rotunjite si cele in unghi("angled"). Cele in unghi sunt pentru contur, iar celelalte pentru blush normal.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

14 Pages V  « < 12 13 14
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 4th June 2024 - 07:04 AM