IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

30 Pages V  « < 24 25 26 27 28 > »   
Reply to this topicStart new topic
> "Fata perfecta" varianta actuala:un "sac de oase", Promovarea bulimiei si anorexiei
claudia_electra
post Sep 3 2008, 05:36 PM
Post #251


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,059
Joined: 10-December 05
From: Tara Minunilor
Member No.: 80



bine ai venit, neith! imi place opinia ta echilibrata, si stiu cum e sa ti se spuna ca mananci doar lunea si miercurea (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) . dar cu timpul se mai schimba metabolismul, uite acum as vrea sa mai fiu asa de slaba (IMG:style_emoticons/default/rusinosul.gif) .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bulina
post Sep 3 2008, 05:40 PM
Post #252





Musafir






Neith, este vorba strict de persoanele bulimice si anorexice!
Nu este cazul tau in mod cert!
Exista persoane care te invidiaza si de-acolo multe comentarii.
O sa vina vremea cand o sa te ingrasi, garantez! Sportul ajuta enorm, mai ales practicat in mod regulat (nu prea mult cardio insa). Pot sa intru in detalii daca te intereseaza insa in primul rand nici o clipa nu uita ca atata vreme cat esti sanatoasa si duci o viata sanatoasa nu te incadrezi in categoria careia se adreseaza acest topic! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Neith
post Sep 3 2008, 05:44 PM
Post #253





Musafir






Merci pentru urare (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) La mine e in familie chestia asta, pe partea feminina cel putin. Mama e slaba ( bine, nu slaba ca mine, dar are 55kg la aproape 50 de ani ), sora ei la fel, verisoarele mele la fel. Asta e, mai suntem si unele care am vrea sa ne ingrasam, nu sa slabim. Partea buna e ca nu se vede ciocolata de la 2 noaptea (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

pentru bulina : as aprecia foarte mult daca ai putea intra putin in detalii in ceea ce priveste exercitiile. La sala unde merg nu exista antrenor ( de asta ma si gandesc foarte serios sa o schimba - asadar sunt mai mult decat deschisa la propuneri, daca are cineva ), asa ca ce fac, fac mai mult dupa capul meu si ce am citit pe net. Problema majora e ca pierd in greutate destul de usor. Ultimul job ( la care am si stat destul de putin ) a fost destul de solicitant, cu o sefa mai mult decat stricta ( chiar putin absurda as spune ) si am slabit 2 kg in 3 luni ( aveam 45 (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) ). Acum ca eu si respectivul job nu mai avem aceeasi traiectorie, incerc sa revin macar la greutatea precedenta.

This post has been edited by Neith: Sep 3 2008, 05:48 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Sep 3 2008, 05:59 PM
Post #254


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Neith, initiatoarea topicului nu a gresit cu nimic, dimpotriva; nu le invinuieste pe fetele bolnave, ci acuza societatea pentru promovarea unei siluete mai apropiata de maladiv decit de estetic.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Neith
post Sep 3 2008, 06:29 PM
Post #255





Musafir






E, hai ca tot se putea evita formularea "sac de oase" (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Sep 3 2008, 06:57 PM
Post #256


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Pus ghilimele ca sa nu se supere fetele slabute (desi nu ar trebui, ca faptul de a fi slab nu e musai legat de vreo tulburare alimentara).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Neith
post Sep 3 2008, 07:13 PM
Post #257





Musafir






A nu se intelege ca m-am suparat in vreun fel. Eu nu sunt deloc complexata de felul in care arat. Ca nu m-as supara daca as fi la vreo 50 de kg e adevarat, dar nici asa nu e rau. Insa eu sunt genul de persoana careia nu ii plac etichetele sau categorisirile astea... fiecare e cum e, cine suntem noi sa judecam? Nu e asa? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Sep 3 2008, 07:28 PM
Post #258


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Neith, spune-mi, te rog, la vreun endocrinolog ai fost?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Neith
post Sep 3 2008, 07:58 PM
Post #259





Musafir






La endocrinolog in special nu, insa mi-am facut ceva analize, inclusiv la tiroida... sunt sanatoasa TUN (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Sep 3 2008, 08:04 PM
Post #260





Musafir






Neith, daca tu esti sanatoasa si ti-e ok asa, daca zici ca e mostenire de familie si asa e metabolismul, atunci e ok.

Totusi, nu pot sa nu remarc, ai aceeasi inaltime ca si mine. Eu am 50 de kile si mi se spune "slabatura". Tu ai 43!
Marturisesc ca in clasa a 12-a am avut o perioada cand aveam 45 de kg si era toata lumea ingrijorata ca sunt bolnava de ceva, aratam intr-un hal fara de hal.
Partea proasta e ca daca mai tarziu o duci tot cu greutatea asta, o sa ai niscaiva probleme.

Ia zi-mi, de fumat fumezi? Ca eu asa am reusit la un moment dat sa pun 10 kile in 6 luni, m-am lasat de fumat (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

30 Pages V  « < 24 25 26 27 28 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 23rd April 2024 - 01:23 PM