IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

8 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Treburi casnice pe care urasti sa le faci
kalua
post Jul 24 2007, 10:42 PM
Post #11





Musafir






Subscriu la cusut, cand am cate-o carpa de executat o tot pun pe unde-apuc si astept sa se adune macar doua lucruri pana sa scot acul si ata. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Jul 24 2007, 10:46 PM
Post #12





Musafir






culmea mie imi place sa cos si sa fac curat in dulapuri (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) am o placere nebuna sa arunc ce nu imi trebuie cateodata ma gandesc ce naiba m a apucat de l am aruncat la gunoi, oricum nu suport sa tin in casa lucruri inutile pe care nu le folosesc

a nici mie nu imi place sa schimb asternuturi ma oboseste (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Jul 24 2007, 10:47 PM
Post #13





Musafir






ah si cusutul. pe ala il uitasem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sushi
post Jul 24 2007, 10:48 PM
Post #14





Musafir






QUOTE(divi2007 @ Jul 24 2007, 10:46 PM) *
a nici mie nu imi place sa schimb asternuturi ma oboseste (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)



io-am lucrat un an ca si camerista asa ca am o tehnica de-s gata-n cateva minute, arata perfect si nici bratele nu ma dor... in tot raul si un bine (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Jul 24 2007, 10:56 PM
Post #15





Musafir






QUOTE(sushi @ Jul 24 2007, 10:48 PM) *
io-am lucrat un an ca si camerista asa ca am o tehnica de-s gata-n cateva minute, arata perfect si nici bratele nu ma dor... in tot raul si un bine (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)


Eu am o tehnica si mai buna: barbatul si copilul sunt responsabili cu asta. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
La fel cu aspiratul. (IMG:style_emoticons/default/fluierat.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
geoo
post Jul 24 2007, 11:02 PM
Post #16


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,819
Joined: 25-December 06
From: Pe canapeaua rosie
Member No.: 893



subscriu si eu la ordinea in dulapuri.....
am asha niste dulapuri tampite incat daca scot ceva de sub tot teancul s-a dus toata munca! Asa ca mai rar ma apuc sa scot tot si sa le iau pe rand (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Jul 25 2007, 02:01 AM
Post #17


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



QUOTE(kalua @ Jul 24 2007, 04:56 PM) *
Eu am o tehnica si mai buna: barbatul si copilul sunt responsabili cu asta. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
La fel cu aspiratul. (IMG:style_emoticons/default/fluierat.gif)


(IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Kalua identic si la mine... se pare ca noi doua 'lucram' dupa acelasi manual?


PS manual de bune 'maniere' (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pescarush
post Jul 25 2007, 03:22 AM
Post #18





Musafir






- calcat, calcat, calcat. NU SUPORT!
- pus de acte la loc, tinut socoteala la facturi. sunt o imprastiata, si toate le pierd. nu ma intrebati cum ma descurc la job, fiind inconjurata de hartogarii. filingul e pe la sfarsitul zilei.
- ordine in dulapuri, mai ales pusul la loc al hainelor dupa ce au fost spalate si uscate. de obicei zac in cosul de rufe cateva zile dupa ce au fost spalate.
- mai bine daca nu mai insir, ca sa nu va dati seama ce putoare sunt (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) . adevarul este ca nu sunt pasionata de "housework"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jolie
post Jul 25 2007, 07:25 AM
Post #19


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 751
Joined: 14-April 07
Member No.: 1,478



In primul rand..eu nu calc..doar daca se cere neaparat, si rar se cere....sotul isi calca singur, iar bb inca nu am...
Nu imi place sa cos, pentru ca nici nu prea stiu..plus ca daca ceva se rupe arata aiurea cusut.....
Nu imi place sa sterg praful, ma plictisesc....si nu imi place sa curat baia...desi o curat frecvent.
Urasc sa spal cratite, oale in care a fost mancare gatita...mi se intoarce stomacul pe dos...
Urasc sa duc gunoiul...la fel...mi se intoarce stomacul pe dos!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
asgaard
post Jul 25 2007, 08:11 AM
Post #20


Obsedat
****

Group: Obsedat
Posts: 414
Joined: 1-November 06
Member No.: 670



pe locul I detasat se afla calcatul, urmat de curatenia prin dulapuri (de un an zic ca fac curatenie in debara), desi imi place la nebunie sa arunc vechituri
mi-ati adus aminte ca trebuie sa sterg geamurile de la balcon pe dinafara, ca nu se mai vede mare lucru prin ele, dar pe cuvant ca mi-e frica...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 11:10 AM