IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> Kosmodisk - eficient sau placebo?, impresii
bubulache22
post Feb 16 2013, 04:06 PM
Post #21


Contaminat
*

Group: User Banat
Posts: 1
Joined: 16-February 13
Member No.: 11,660



QUOTE(Maàt @ Mar 31 2008, 11:07 PM) *
Lexie, nu vrei sa auzi parerea mea: eu nu cred in minuni. Daca durerea lombara exista, e cazul sa mergi la medic sa vezi ce o produce si sa elimini cauzele. nu doar sa tratezi efectele.


In majoritatatea cazurilor principala cauza a durerii de spate este sedentarismul si in unele cazuri obezitatea. Din cauza lipsei de miscare si a pozitiilor incorecte pe care le adoptam fibrele musculare din jurul coloanei vertebrale se deterioreaza si nu se mai vascularizeaza corespunzator intervenind astfel senzatia de durere. Acest dispozitiv ''minune'' KOSMODISK (editat scos linkul de spam) u face decat sa maseze direct zonele respective datorita formei sale si astfel ajuta la vascularizarea fibrelor reducand senzatia de durere. Eu personal l-am incercat si are efect. Multumesc
Reason for edit: PR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Irina Vasilescu
post Jun 16 2013, 10:56 AM
Post #22


Contaminat
*

Group: User Banat
Posts: 1
Joined: 16-June 13
Member No.: 11,890



QUOTE(lxn @ Mar 27 2008, 01:28 PM) *
<br />Eu am scolioza de ceva vreme, acum cativa ani am facut recuperare si se mai ameliorase gradul de deformare, insa nu am mai avut timp sa continui tratamentul inceput si iata ca acum am iarasi probleme cu coloana. Ma doare spatele daca stau prea mult timp in picioare, daca fac efort sau daca stau prea mult pe scaun fara spatar etc.<br /><br />Am auzit de existenta unui Kosmodisk, insa prezentarea de pe site-ul lor tot nu ma convinge ca va fi eficient. Am mai gasit pareri pe un singur forum, insa 80% erau negative. In elady am mai multa incredere, de aceea va intreb:<br /><br />Ati folosit Kosmodisk, este eficient sau nu-si face treaba? <br />Aveti vreo recomandare de dispozitiv/aparat sau ce o fi el pentru coloana, eficient si bun?<br />
<br /><br /><br />

Nici eu nu cred in dispozitive minune, dar l-am incercat ca sa imi iasa din parere si chiar m-a surprins pe ca durerea de spate s-a ameliorat. Nu stiu daca acest kosmodisk trateaza si cauza durerilor de spate dar la mine a avut efect asupra durerilor. Parerea mea este ca daca il achizitionezi la un pret mai mic kosmodisk set chiar merita.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 10:19 AM