IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vergeturile, Exista leac?!
3A
post Jan 18 2009, 10:14 PM
Post #21


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,116
Joined: 19-January 08
From: Toronto
Member No.: 3,077




Clau, asa e cum zice Roxi, dai cu creme si scapi de vergeturi. Faza e sa dai si pe picioare, nu doar pe burta. Ca eu am ramas cu vreo doua vergeturi pe picior, pe burta n-am nimic:)

ei, oi fi pus-o tu acolo, dar pe tine venea fain (IMG:style_emoticons/default/blush.gif)

(IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Roxana_
post Jan 18 2009, 10:19 PM
Post #22





Musafir






Off-topic: eu am la vergeturi pe fund si pe pulpe sus (de la ingrasarile si slabirile mele), ca nici nu m-am mai gandit sa ma dau cu ceva in sarcina pe acolo (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rozy
post Jan 18 2009, 10:24 PM
Post #23





Musafir






Off-topic: si eu am vergeturi pe fund,desi variatiile mele de greutate nu au depasit niciodata 2-3 kile. That's not fair (IMG:style_emoticons/default/weep.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
claudia_electra
post Jan 19 2009, 10:50 AM
Post #24


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,059
Joined: 10-December 05
From: Tara Minunilor
Member No.: 80



Eu ca Rozi, am o gramada pe fund si solduri si nu am avut variatii de greutate defel, deci am tras eu concluzia ca am pielea vai de capul ei. Deci de aia zic ca am sanse sa fac din nou, ca am citit ca daca ai predispozitie poti sa dau cu tone de creme si tot de pomana. Si sunt fete care nu au pus picatura de smacuri in sarcina si au o piele perfecta (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif) ...

Eh, de cand am burtica mai mare ma tot ung seara cu diverse. Dau si pe picioare, insa nu zilnic (IMG:style_emoticons/default/blush.gif) . Sper sa pacalesc soarta si sa raman doar cu cele vechi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rozy
post Jan 19 2009, 10:53 AM
Post #25





Musafir






Eu sper sa apara vreo metoda, chirurgicala sau nu, de a le indeparta pe cele vechi (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LostWhispers
post Jan 19 2009, 11:09 AM
Post #26





Musafir






De curand am vazut un reportaj la tv in care zicea ca femeile care raman gravide mai traziu adica de la 29 30 de ani ncolo au sanse mai putine sau chiar deloc sa faca vergeturi comparativ cu tinerele fete. Logica ar avea in ce zic ei , (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) dar exista si excepti , asa ca gravide negravide trebuie sa folosim creme.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Jan 19 2009, 12:30 PM
Post #27





Musafir






QUOTE(rozy @ Jan 19 2009, 09:53 AM) *
Eu sper sa apara vreo metoda, chirurgicala sau nu, de a le indeparta pe cele vechi (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)


Pai exista, cu laser.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rozy
post Jan 19 2009, 12:34 PM
Post #28





Musafir






Da,am citit pe net despre Fraxel, dar am vazut ca unele persoane care au facut tratamentul pt cicatrici post-acnee nu au fost multumite; ma gandesc ca sa scapi de vergeturi, care sunt intr-un strat mai profund al pielii, e si mai greu (IMG:style_emoticons/default/ametit.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Jan 19 2009, 12:52 PM
Post #29





Musafir






Inainte
(IMG:http://www.drdado.at/bilder/Oberschwenkel_vor_Fraxel.jpg)

Dupa 2 sedinte de Fraxel, de tot nu se duce, dar imbunatatirea e vizibila. Eu am auzit numai de bine de metoda asta.
(IMG:http://www.drdado.at/bilder/Oberschenkel_nach_2_Fraxel_Sitzungen_-_Kopie.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
happyCat
post Jan 19 2009, 12:57 PM
Post #30





Musafir






Da, de laser am auzit si eu ca e folosit pentru vergeturi. Dar cred ca trebuie mai multe tratamente ca sa se vada rezultate.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 04:08 AM