IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

17 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Peelinguri, tratamente, gomaje si masti in tratarea melasmei, cicatrici lasate de acnee, Tratamente pentru cicatrice lasate de melasma si acnee
angelito
post Apr 13 2006, 01:38 PM
Post #31


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 629
Joined: 11-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 82



17, eu am incercat masca hidratanta si calmanta - e intra-devar foarte hidratanta, si pielea ramane putin grasa in urma folosirii ei, de aceea e mai bine s-o aplici seara (eu o si lasam pe fata fara sa inlatur surplusul, pentru ca aveam nevoie de hidratare maxima). Calmeaza si diminueaza sau elimina petele rosii - acum depinde si de gravitatea situatiei, eu de exemplu am folosit masca in fiecare zi dupa ce m-am ars cu extractul de samburi de grepfrut, dar n-a fost de ajuns, unguentul cu hidrocortizon ma ajuta mai mult (desi am incercat sa-l evit, dar nu am incotro...).

Gomajul de la Avene nu l-am folosit (nu folosesc gomaj), dar am inteles ca e foarte bun.

Voila !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
17girl
post Apr 13 2006, 02:21 PM
Post #32


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 768
Joined: 5-February 06
Member No.: 185



mc. angelito... da-mi te rog un sfat: as vrea sa reiau retin_a (o data la doua zile) si keracnyl, dar mi-e teama k o sa ma irit... totusi, in vacanta acum, nemaimergand la scoala, pot sta si daca is mai rosie ... tu ce zici? ca efect a fost f ok, si acum au reinceput sa-mi apara cosuri...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aura
post Apr 14 2006, 01:33 PM
Post #33


Tratabil
**

Group: Membru
Posts: 81
Joined: 2-February 06
Member No.: 175



Stiu ca Retin A este bun si pentru cicatrici. L-am folosit acum 10 ani la recomandarea unei doctorite pe o cicatrice usoara lasata de un herpes la buza. Imi ies cand sunt obosita, am examene, sau pur si simplu sistemul meu imunitar este la pamant.

Era sa imi fac un crater pe o simpla urma. Am avut noroc ca eram inca tinerica si pielea a mai avut putere sa se regenereze singura...deh.. (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/322.gif)

Nu mai am curaj sa folosesc asa ceva acum. (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
michellemary
post Apr 15 2006, 11:41 AM
Post #34


Dependent
***

Group: Membru
Posts: 181
Joined: 8-April 06
Member No.: 296



Deci retin-a te-a ajutat sau ti-a inrautatit cicatricea?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aura
post Apr 16 2006, 06:29 PM
Post #35


Tratabil
**

Group: Membru
Posts: 81
Joined: 2-February 06
Member No.: 175



Inrautatit.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
michellemary
post Apr 16 2006, 09:11 PM
Post #36


Dependent
***

Group: Membru
Posts: 181
Joined: 8-April 06
Member No.: 296



Pai de ce? Eu stiam ca ajuta la cicatrici. Eu ma dau pe toata fatza cu el, mi l-a prescris dermatoloaga. Cum e posibil sa faca mai mult rau? M-ai speriat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciresica
post Apr 16 2006, 10:24 PM
Post #37


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,450
Joined: 9-December 05
From: In livada
Member No.: 51



eu am folosit retin si m-a scapat de urme de acnee urate pe care le aveam in obraz. insa nu am tenul sensibil, din contra e destul de rezistent. dar de la retin te poti irita rau daca il folosesti in exces si fara hidratare. pana si eu am patit-o pe barbie. eu am vazut rezultate dupa vreo luna. (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
17girl
post Apr 17 2006, 07:58 AM
Post #38


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 768
Joined: 5-February 06
Member No.: 185



nu stiu ce sa-mi i-au intre gomajul estee lauder si cel phytomer... amandoua sunt ff laudate, dar pe cel estee lauder nu-l gasesc la mine in oras, ar trebui sa merg pana la ploiesti/bucuresti...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
17girl
post Apr 17 2006, 08:38 AM
Post #39


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 768
Joined: 5-February 06
Member No.: 185



k sa nu mai zic k pe beaute test despre estee lauder si-au dat cu parera 37 de oameni (are 2 stele jumate) iar despre phytomer 5 oameni si are 4 stele jumate!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aura
post Apr 17 2006, 01:15 PM
Post #40


Tratabil
**

Group: Membru
Posts: 81
Joined: 2-February 06
Member No.: 175



De cate ori imi cumpar ceva aici ma uit la rezultate.

http://makeupalley.com

Este un site foarte folositor, de critici. Si sunt mai multi oameni care isi dau cu parerea.

Atunci cand am folosit Retin A nu am avut toate informatiile. Astazi suntem la un click departare de orice raspuns. Cu siguranta nu am folosit o hidratare corespunzatoare.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

17 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 20th April 2024 - 04:33 AM