IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Parinti denaturati
angeldust
post Aug 13 2007, 10:34 PM
Post #11





Musafir






Am mai fost cu tata si la birt dar cand eram mai mare putin (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Eh, tata-miu e foarte fericit cand beau ceva cu el ... ca tot si-a dorit el mereu sa aiba baiat nu fata (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Problema e ca vine mama-mea tot timpul cu aceeasi placa "vaaaai un pahar intreg de bere ai baut? tu singura??? " si imi piere tot cheful (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Aug 14 2007, 01:15 AM
Post #12


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



girlies eu prefer sa cred ca e o chestie rara deci iertabila (nah cuvant)
N-am dus-o si nici nu-mi vine s-o duc pe fii-mea la un bar asa cum il inteleg eu, dar din an in pasti, cand e cald si frumos, pe vreo terasa de-si zice bar si se mai si serveste ceva mancare (pizza) zau ca nu vad o crima.
Iar in baruri unde exclusiv sunt bauturi alcoolice minorii nu au ce cauta (prin lege (?) )

Cat despre alte iesiri, cu amicii, doar si ei au copii, ei se amuza de numa' iar noi ne vedem de-ale noastre.... discutii, rasete ...efectiv nu gasesc nimic anormal in asta, singura anomalie (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) e ora de culcare mai tarzie insa e o chestie care nu se intampla nici macar saptamanal deci nici acolo nu-i vreun bai.


deci Angel ne baga pe toate sub masa daca ne-om aduna vreodata la o bere (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Aug 16 2007, 01:34 AM
Post #13





Musafir






Mie nu mi se pare normal sa-i dai copilului bere (mai ales fara alcool), il inveti cu gustul de bere si undeva, in subconstientul lui, ii ramane ca nu se-ntampla 'nica daca bea ceva cu gust de-asta.
Nu-i chiar asa de gluma, alcoolismul la minori a crescut enorm, treaba pusa mai ales pe seama asa numitilor alco-pops, au gust bun si dulce, nici nu-ti dai seama cand te-ai facut crita. (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)

edit: si noi o luam la gradina de vara pe asta mica, de baut bea numai suc (si-asa stramba din nas cand simte gust de alcool printr-o mancare sau prajitura). Mi se pare normal ca sa vina si copii la gradinile de vara, exista pana si locuri de joaca amenajate pentru ei. (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oana
post Dec 16 2008, 03:21 PM
Post #14


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,184
Joined: 24-October 08
From: Iasi
Member No.: 5,191



Tatal meu ma terorizeaza! In ziua in care trebuia sa ma mut intr-o alta locuinta apare tata la usa ca un lup , numai ca avea ce avea cu capra, adica eu . Nu am observat ca era alcoolizat bine si i-am deschis usa ,crezand ca vine sa-si vada nepotii. La un moment am relizat ca sunt in pericol pentru ca el incepuse sa ma jigneasca, stiam din copilarie ce urmeaza, apoi a trecut la amenintari pentru ca nu-i dadeam voie sa-mi ia copiii in brate. Am sunat repede pe sotul meu si pana a venit el am crezut ca ma omoara. Luam un copil in brate, el se ducea la celalalt, iar eu nu stiam unde sa ma impart, apoi m-am inchis intr-o camera si asteptam cu sufletul la gura sa apara un ajutor de undeva. Intre timp m-am innarmat cu un ciaun si ma pregatem de atac. Ce atac...cand a dat un pumn in usa am realizat ca nu am nicio sansa. Atunci am schimbat tactica , ii vorbeam calm si frumos, el nici nu mai stia cu cine vorbeste, tot ce vroia era sa tina copiii in brate si nu realiza ca putea sa cada cu ei sau peste ei. Intru-un final a venit si sotul care i-a vorbit calm si l-a scos cu tactica afara. Am tras o sperietura ... Acum ma simt in siguranta pentru ca nu stie unde locuiesc dar tot mai am cosmaruri noaptea.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Roxana_
post Dec 16 2008, 04:43 PM
Post #15





Musafir






Mai Oana, urat mai schimba alcoolul omul. Bine ca n-ati patit nimic.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oana
post Dec 16 2008, 05:13 PM
Post #16


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,184
Joined: 24-October 08
From: Iasi
Member No.: 5,191



Asa e Roxana, dar nici mult nu mai era si sigur ceva rau se intampla. Eu nu stiu de ce, dar in perioada postului se intampla lucruri urate, certuri, conflicte... Am observat lucru asta de-a lungul anilor, cred ca michiduta e pus pe fapte in perioada postului.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bogdan
post Dec 23 2008, 12:57 AM
Post #17


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 42
Joined: 22-November 06
From: Arad
Member No.: 733



In astfel de situatii nu prea are rost sa intervii pentru ca oricum nu le schimbi modul de gandire..tot prosti vor ramane.De multe ori cand merg prin cluburi ma simt batran, numa pustanti de 12-15 ani...eu chiar ma gandesc cum reactioneaza parintii cand prichindeii ajung acasa "loviti".


Angel, cum o mai duci cu bautura? (IMG:style_emoticons/default/blush.gif) .Vreau sa spun ca poza in care tineai un pahar de bere in mana a stat la mine la ym cateva luni...pt. multi erai considerata femeia perfecta, sper ca nu te superi (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sylvia_31
post Dec 23 2008, 01:05 AM
Post #18


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,405
Joined: 20-December 06
Member No.: 868



Angel s-a lasat de beutura, asa ca e....mai mult decat perfecta (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)




This post has been edited by sylvia_31: Dec 23 2008, 01:05 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Dec 23 2008, 01:52 PM
Post #19





Musafir






Deci asa Bogdane, din astea imi faci tu mie ? (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) Acum inteleg de ce m-a parasit barbatu..poza mea era pe la avatarele tuturor barbatilor din Arad si Timisoara...ce sa mai inteleaga omu d-acolo (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Kidding

Sylvia mai mult ca perfecta nu prea cred ca sunt, ca asta ar insemna ca sunt olteanca (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)

In alta ordine de idei io chiar m-am lasat de beutura la modul serios si acum nici nu mai suport oamenii care beau in jurul meu, fac pe lupul moralizator cand ii vad pe sapte carari. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
chintesenta_raul...
post Dec 23 2008, 02:54 PM
Post #20


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,669
Joined: 8-February 08
From: buricul pamantului
Member No.: 3,252



ai mei nu apucau sa ma vada cum radeam sticle de vin una dupa alta pentru ca am invatat de mica sa trag vinul din butoi si ma ocupam de acest hobby cand nu era nimeni acasa la tara. apoi i-am vazut socati cand la un revelion am ras juma de sticla de bere. o singura data am fost la bere cu tata si m-am ametit dintr-o halba de bere neagra pe la 16-17 ani (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) apoi cand eram in apogeul vietii mele bachus style ma feream de ai mei (care nici tigara nu pun in gura, nici mai mult de un pahar de vin la masa; tata se pileste din 2 beri si se duce la culcare), acum m-am cumintit. am observat insa ca multor copii mici le place un paharel de vin sau bere. unchii mei trebuie sa se incrunte la odrasle daca incearca sa bea. deh, ce inseamna sa fii dragasenean (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

PS: daca sunt olteanca sunt mai mult ca perfecta? ca ma gandesc sa imi schimb semnatura mesajelor in ceva mai aproape de adevar.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 25th April 2024 - 03:31 AM