IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

8 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Ingrijire pentru par gras, solutii si tratamente
caitriona
post Dec 5 2007, 03:10 PM
Post #1


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 147
Joined: 2-December 07
Member No.: 2,761



am tot cautat despre par gras dar nu am vazut sa fi luat in discutie problema asta.scuze daca a deschis acest topic in prezenta altuia.
mai sufera si altcineva de aceeasi problema ca si mine?
stiti vreun remediu? (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)

va pup si astept sa dezbatem tema,sau spuneti-i si mie dc ati mai discutat si unde sa caut
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Dec 5 2007, 03:32 PM
Post #2


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



- evita spalatul excesiv de des; cu cit il speli mai mult, cu atat se va ingrasa mai repede
- foloseste sampoane cat mai putin agresive, de peferat cele de utilizare frecventa
- clateste-te foarte- foarte bine
- evita balsamurile il ingrasa si il pleostesc
- adauga in apa de clatire zeama de lamiie

O sa avem in scurt timp pe site un articol pe aceasta tema special pentru tine.
(IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pastelata
post Dec 5 2007, 05:25 PM
Post #3


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 255
Joined: 12-August 07
Member No.: 2,031



Balsamurile nu ingrasa daca sunt folosite cum trebuie..adica nu pe radacini.
Intr-o vreme nu-mi placea deloc cum statea parul si puneam tone de balsam si il facea matasos si stralucitor,ca-n reclame:P
De mai mult de jumatate de an nu mai folosesc balsam,dar ma spal la 2 zile si nu neaparat fiindca se ingrasa fffoarte rau,dar imi place sa am parul curat,iar ca sampon head&shoulders pt volum cel mai des sau sensitive...dupa o perioada lunga de garnier fructis antimatreata care a fost my true love in materie de sampoane si care chiar e bun, dar mai mult de un an jumatate nu l-am mai putut folosi fiindca se obisnuise parul cu el.
In "perioada mea de glorie",ma spalam la 3-4 zile,cu garnier,si il clateam cu apa calaie amestecata cu otet de mere, dar am citit ca merge si cu lamaie.
Parerea mea e ca parul trebuie spalat cand nu-l mai simti asa curat,eu cel putin nu ma simt bine cu parul gras.
Cred ca se gasesc pe net masti pentru par gras,eu am gasit pentru caderea parului si mi-a priit.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Dec 5 2007, 05:44 PM
Post #4


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Draga mea, toate balsamurile contin extracte din uleiuri esentiale pentru hidratarea firului de par si alinierea cheratinei, de-aia pare parul matasos, ca hidratarea se face prin fixarea apei cu ajutorul uleiurilor. Orice balsam face parul sa se ingrase mai repede. (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
caitriona
post Dec 5 2007, 06:23 PM
Post #5


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 147
Joined: 2-December 07
Member No.: 2,761



multumesc fetelor pt sfaturi.
din pacate nu pot sa nu-l spal la 2- 3 zile,caci nu-mi place un par imbacsit.
sampon si balsam folosesc numai profesionale si am incercat si pt par gras si pt par normal,pt utilizare frecventa,antimatreata etc,dar nici unul nu m-a incantat prea tare.oricum nu mai folosesc de vreo 2 ani decat produse profesionale pt par si se vede,adica oricat l=as coafa nu e ars sau deteriorat si asta mi- a spus si coafeza.
dar problema mea mare este ca se ingrasa extrem de repede.
am gasit si sampon uscat pa care il folosesc ca sa nu-mi mai agresez parul toata ziua cu apa dar tot parca nimic......
am citit mai demult pe un forum ca solutie de permanent,tamponata la radacina parului,o data la 3 -4 luni.

stiti ceva de asta ?mi-a fost teama sa incerc.

dar de gaz ce credeti?ajuta?

multumesc din suflet ,sunteti tare dragute. (IMG:style_emoticons/default/iloveelady.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Dec 7 2007, 05:58 PM
Post #6


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Ingrijire pentru par gras
Petrolul ajuta parul sa creasca. Nu am auzit vreodata sa ajute si in cazul parului gras, insa ajuta hranirea radacinii firului de par. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Dec 30 2007, 04:55 PM
Post #7


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Caitriona, nu cred ca ar ajuta solutia de permanent, eu am auzit pana acum numai efectele negative. (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Incearca si alte produse profesionale decat cele pe care le folosesti curent. In timp oricum nu mai dau aceleasi rezultate obtinute initial, pt ca se obisnuieste parul cu ele. Poti sa incerci si cu lamaie, cum spuneau fetele, exista si uleiuri pt par gras (desi suna putin paradoxal (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) ), mergand tot pe naturale.
Cu perseverenta, sigur o sa obtii rezultate bune. Si eu aveam inainte parul cu tendinte de ingrasare, fara volum, iar acum am trecut in partea cealalta: destul de uscat si cu mult volum, chiar daca folosesc produse foarte hidratante.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Girlish
post Jan 5 2008, 07:26 PM
Post #8


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 262
Joined: 18-February 06
From: Cluj-Napoca
Member No.: 231



Eu folosesc Alpecin.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jan 5 2008, 07:36 PM
Post #9


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Femeie, pe unde umbli, ca te-am dat disparuta!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Girlish
post Jan 5 2008, 08:45 PM
Post #10


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 262
Joined: 18-February 06
From: Cluj-Napoca
Member No.: 231



Pe la barbati.
Am auzit c-ar fi bun si samponul de urzica.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 12:21 AM