IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

36 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Pensulele pentru machiaj, cele mai bune pensule
Bia
post Feb 16 2008, 11:03 PM
Post #11


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Da, sunt manico-depresiva. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Eu sunt atat de speriata sa nu iau ceva incat pregatesc totul ca si cum mi-as face mie machiajul! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marioana
post Jul 1 2008, 10:42 AM
Post #12


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 126
Joined: 17-January 08
From: Timisoara
Member No.: 3,059



Poate ma invata cineva si pe mine, care pensule se folosesc si cum, care firme sunt mai bune si de unde le cumparam...Ma intereeaza in special pentru ochi, ca blush si fond de ten nu folosesc...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marinutza
post Jul 1 2008, 02:46 PM
Post #13


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 26
Joined: 30-June 08
From: Bucuresti
Member No.: 4,147



QUOTE(marioana @ Jul 1 2008, 11:42 AM) *
Poate ma invata cineva si pe mine, care pensule se folosesc si cum, care firme sunt mai bune si de unde le cumparam...Ma intereeaza in special pentru ochi, ca blush si fond de ten nu folosesc...



Mie imi plac fff mult pensulele de la The Body Shop. Nu stiu alte pareri de la alte persoane insa cat de curand o sa imi achizitionez vreo 2-3. Inca nu am nici una..desi imi tb si imi doresc f tare nu ma pot hotari de care sa imi cumpar mai intai (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) ca toate odata nu prea imi vine sa le iau...
si daca impatimita a pudrelor ... au o pensula mare...pt face and body ...este divina...am zis ca mi-o cumpar chiar daca nu ma dau cu pudra...ma mangai singura cu ea pe fata si pe corp (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)

Am mai vazut ffff multe si f fine si la Sephora, au un raft cu ff multe pensule...aratau f bine doar ca ma simtam complet pierduta in fat alor pt ca erau de toate marimile, lungimile si formele si habar nu aveam ce si pentru ce este (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)

Eu altele nu mai stiu in afara de cele de la Sephora si The Body Shop.....nu vb aici de avon, oriflame etc pt ca nu folosesc produsele astea si nici la pensule nu m-as baga.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Jul 1 2008, 03:55 PM
Post #14





Musafir






Cele de la Sephora sunt excelente si la preturi foarte acceptabile.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Jul 3 2008, 12:34 PM
Post #15


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Scrie si pe ele. din cate stiu eu. O sa pun niste poze mai dupa amiaza cu mai multe pensule si o sa explic la ce folos4esc. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Acum ma intorc la invatat. Pup fetele!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Jul 5 2008, 08:56 PM
Post #16





Musafir






Cele mai bune pensule dupa Paula Begoun le au urmatoarele firme: Aveda, Becca, Bobbiy Brown, The Body Shop, Chanel, Illuminare, Jane Iredale, Laura Mercier, Lorac, M.A.C., Make Up for Ever, NARS, Origins, Sephora, Shu Uemura, Stila, Urban Decay.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marioana
post Jul 18 2008, 09:02 AM
Post #17


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 126
Joined: 17-January 08
From: Timisoara
Member No.: 3,059



Saptamana viitoare ma duc in Paris asa ca dau o raita pe la sephora sau un magazin MAC. M-am hotarat sa imi iau pensulele 239, 217 si 263 de la MAC, sper sa invat repede si cum sa le folosesc (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) . O sa vad daca imi iau si pudra de la BE si un clestisor de la Shu Uemura..mai vad eu...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebe_maria
post Jul 26 2008, 08:36 PM
Post #18


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269



Eu am o pensula de la sephora (gama professional) si mi se pare foarte buna.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Jul 26 2008, 09:12 PM
Post #19


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Cele Sephora sunt ok. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flirtationship
post Aug 4 2008, 06:35 PM
Post #20


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 36
Joined: 4-August 08
Member No.: 4,406



ieri am incercat sa-mi completez setul de pensule sephora (adica cele 2 pe care le am (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) ) si mai rau m-au enervat vanzatoarele alea!!! ca sa nu pun mana pe pensula, care era sigilata oricum deci nu aveam ce sa-i fac :| plus ca erau amestecate ca naiba pe acolo si daca le intrebai ceva iti raspundeau de parca "ce mai vrea si asta?!"...deci! daca e cineva care vrea pensule ar fi mai bine sa se duca stiind exact ce vrea.
in afara de asta pensulele sephora mi se pare bune la cat de ieftine sunt. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

alta chestie care ma framanta pe mine e: am tot vazut pe bloguri de makeup tipe care folosesc pensule de pictura. isi permit tone de cosmetice mac si nu-si permit pensule? nu prea cred (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) so...sunt pensulele de pictura mai bune? sau care e treaba?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

36 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 20th September 2024 - 05:23 AM