IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

12 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Cum v-ati cunoscut jumatatea?, Sot, prieten, cum ii spuneti
Cleo
post Oct 9 2008, 04:56 PM
Post #11


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



Kari MORTAL!!!! (IMG:style_emoticons/default/yes.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
claudia_electra
post Oct 9 2008, 04:58 PM
Post #12


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,059
Joined: 10-December 05
From: Tara Minunilor
Member No.: 80



Cred ca e cel mai frumos topic de pe elady (IMG:style_emoticons/default/wub.gif) .

Cleo, povestea ta m-a induiosat, emotionat, ce vrei tu, pari asa ca o zana prin prisma ei (IMG:style_emoticons/default/sexylady.gif) , iar de Carina ce sa zic, destin curat (IMG:style_emoticons/default/throb.gif) !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Roxana_
post Oct 9 2008, 08:38 PM
Post #13





Musafir






Si mie mi-au placut povestile voastre, tare mult. Clau, ia povesteste si tu (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) .

La mine m-a agatat pe mirc prietenu' lui. Si dupa ce-am vorbit cu ala vreo 3-4 seri pe net, m-a intrebat daca nu vreau sa ies cu un amic de-al lui. Si eu am zis de ce nu? Tocmai incheiasem o relatie cu un tip din C-ta. Ne-am vazut la KM 0, tin minte si acum...era dupa ora mea de dans, caram o sacosa dupa mine cu echipamentu' si mi-a propus sa mergem la un suc la Mac, am refuzat si-am zis s-o luam pe jos pana-n Romana. Evident ca atunci cand am ajuns la destinatie i-am facut observatie ca putea sa ma ajute cu sacosa (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) . Apoi a fost ziua mea si prietenu' lui, mai cu tupeu, m-a facut sa-i invit pe amandoi. Dar eu tot aeriana eram. Si din 11 iulie, am iesit doar noi 2, primul sarut (in Cismigiu) si ne-am vazut aproape zilnic si nu ne-am plictisit unul de altu' nici in ziua de azi si uite asa sper s-o tinem pana la adanci batraneti.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Oct 9 2008, 08:42 PM
Post #14


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



oh yeah.. si noi ne-am cunoscut pe net, desi locuiam la blocuri vecine (IMG:style_emoticons/default/blink.gif)
el m-a vrut, eu nu l-am vrut, apoi eu l-am vrut si el n-a mai vrut .. pana cand am vrut amandoi.
ce vremuri, imi amintesc cu drag (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Oct 9 2008, 08:59 PM
Post #15


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Ce de povesti faine. Dovezi clare ca dragostea e la un pas, la un click sau la un telefon distanta. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Noi ne-am intalnit la o petrecere de Revelion. Eram dupa o despartire brusca si aveam chef de-o joaca in care sa nu mai fiu eu cea care se frige. O fi intuit el c-am un mare potential de iubire (IMG:style_emoticons/default/huh.gif) si-a insistat pan-am scos-o la lumina. Si-am incalecat pe-o sa si v-am spus povestea taurasului incapatanat care a reusit sa dea pe brazda un scorpion cu privirea de gheata. (IMG:style_emoticons/default/blush.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
janis
post Nov 4 2008, 07:37 PM
Post #16


Obsedat
****

Group: Dependent
Posts: 425
Joined: 7-June 08
From: In nori...
Member No.: 4,029



Intr-o zi de vara mergeam linistita pe drumul meu obisnuit prin centru, nu era aglomerat ca de obicei, si dintr-o data am zarit in fata mea un barbat frumos, inalt, tenul masliniu, cu parul cret si usor blond, cu un rucsac imens, nu-mi puteam lua ochii de pe el, si privirile noastre s-au intalnit. Nici nu-mi trecea prin cap sa ma uit in alta parte, si cum venea din fata mea, usor usor ne apropiam, dar privirile paraca ne erau lipite. Si la un moment dat am ajuns fata in fata, si nu l-am ocolit, nici el pe mine, stateam aproape fata in fata de parca am fi facut radacini... Mi-a zambit, si mi-a spus pe o voce calma: "Cafea?" Nu stiu cate cafele am baut, dar cert este ca am ajuns a doua zi dimineata acasa, numai sa ma schimb si sa-mi iau rucsacul si am plecat. Ne-am dus in munti si cred ca 3 zile nu am dormit deloc, atat de mult aveam de povestit, de parca ne-am asteptat de o viata intreaga. Dupa o saptamana el deja a inchiriat un apartament aici, si-a lasat rucsacul la odihna, si eternul calator si-a gasit casa si linistea. De atunci au trecut 2 ani, noi suntem impreuna, nedespartiti, si cu planuri marete, am unit doua lumi, am invatat sa spun te iubesc, pe o limba pe care nu credeam ca o sa-l vorbesc vreodata.

Nu sunt genul care face nebunii, nu sunt genul care vorbeste lumea de pe strada:P Si daca ma gandesc ce s-ar fi intamplat daca il ocoleam...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rozy
post Nov 4 2008, 07:43 PM
Post #17





Musafir






Uoiii,ca-n filme! (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Nov 4 2008, 07:44 PM
Post #18





Musafir






Ce chestie! (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Misto povesti!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
janis
post Nov 4 2008, 08:08 PM
Post #19


Obsedat
****

Group: Dependent
Posts: 425
Joined: 7-June 08
From: In nori...
Member No.: 4,029



da, chiar asa a fost:) o scena dintr-un film frumos, sper sa aiba un happy end:)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pescarush
post Nov 4 2008, 09:25 PM
Post #20





Musafir






Janis si Cleo (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) love story.
kalua, felicitari pentru curaj!
Foarte frumos! Fanny are dreptate: daca iti este sortit vreunul, va apare, niciodata nu stii de unde.
Al meu a fost primul baiat pe care l-am intalnit in Timisoara, eu fiind proaspat bobocel (asa mi-a si spus mult timp).
Tocmai ma cazasem in camin, era cu vreo 2-3 zile inainte de a incepe anul universitar si a venit la noi in camera, la colegele mele de camera, pe care le cunostea, ei toti fiind in anul II. N-a fost dragoste la prima vedere, a inceput ca o prietenie, care a durat 3 luni si apoi s-a transformat in romance.

Go to the top of the page
 
+Quote Post

12 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th April 2024 - 09:19 PM