IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Internet Dating: Site-uri de intalniri pro sau contra?, Frecventati sau ati frecventat siteuri de intalniri / matrimoniale ?
afobia
post Mar 17 2011, 08:21 PM
Post #1


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 609
Joined: 18-December 07
From: Romania
Member No.: 2,859



Am cont pe 12 site-uri de intalniri aici.Dap , oarecum putin obsedata de cand am facut 22 ani.
As dori sa stiu daca voi aveti conturi de genul , daca v-ati cunoscut vreodata cu o persoana de pe net , v-ati intalnit cu ea ?
Daca da , cum a decurs totul ? V ati facut prieteni / iubiti ? sau ati fost dezamagite ?
Credeti ca e o pierdere de vreme ?
Cunoasteti perechi care s-au cunoscut pe net ?
Toate parerile voastre , Mesdames !! (IMG:style_emoticons/default/iloveelady.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jo-Anna
post Mar 18 2011, 02:38 AM
Post #2


Invincitus
*****

Group: Obsedat
Posts: 959
Joined: 26-April 10
Member No.: 8,431



QUOTE(afobia @ Mar 17 2011, 06:21 PM) *
As dori sa stiu daca voi aveti conturi de genul , daca v-ati cunoscut vreodata cu o persoana de pe net , v-ati intalnit cu ea ?

Nu..
QUOTE(afobia @ Mar 17 2011, 06:21 PM) *
Credeti ca e o pierdere de vreme ?


pff dupa parerea mea _ BINENTELES
QUOTE(afobia @ Mar 17 2011, 06:21 PM) *
Cunoasteti perechi care s-au cunoscut pe net ?


Din pacate cunosc!
QUOTE(afobia @ Mar 17 2011, 06:21 PM) *
Toate parerile voastre , Mesdames !! (IMG:style_emoticons/default/iloveelady.gif)


Nu e mai usor sa gasesti la munca , scoala , sau o cafenea ceva ?
(IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Globetrotter
post Mar 18 2011, 11:58 AM
Post #3


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



Din punctul meu de vedere, cu cat mai mult iti doresti sa cunosti pe cineva, cu atat mai greu e sa o faci. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Mi se par putin exagerate site-urile de intalniri... Cred ca ar fi mai bine sa lasam viata sa curga fara sa ne gandim intr-una la gasirea unui partener, si intr-o zi iubirea va veni de la sine... nici n-o sa stii ce te-a lovit. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
afobia
post Mar 18 2011, 09:34 PM
Post #4


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 609
Joined: 18-December 07
From: Romania
Member No.: 2,859



ma vad in 10 minute cu un tip de pe net ; dupa intalnire , va povestesc TOT ;D va pup , eladies!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oana
post Mar 18 2011, 09:46 PM
Post #5


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,184
Joined: 24-October 08
From: Iasi
Member No.: 5,191



Bafta, Afobia!
Pot spune ca ai curaj...mie mi-ar fi frica.
Globe, foarte frumos ai spus , parca mi-ai scris gandurile.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Mar 18 2011, 09:54 PM
Post #6


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Afobia, sper ca mai stie cineva unde te duci... Sper!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Mar 19 2011, 12:14 AM
Post #7


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Eu m-am vazut cu tipi de pe net... Cu 2 am si avut o oarecare relatie. Nimic spectaculos. E dezamagitor cand descoperi ca nu e chair persoana care e descrisa acolo si ca desi pozele sunt ale lui in viata reala parca nu mai e asa minunat.
Hmmm... Cred ca Diana are dreptate. Eu pe tipul cu care sunt l-am cunoscut intr-un club. E mai ok asa...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
afobia
post Mar 19 2011, 02:27 AM
Post #8


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 609
Joined: 18-December 07
From: Romania
Member No.: 2,859



DECI DOAAAAAAAMNE DOAMNE AM PIERDUT 7 ORE IN LOC SA DORM SAU SA INVAT M AM INTALNIT CU CEL MAI BIZAR OM DE PE LUME

deci trebuia sa ne vedem la 20 30 ; intarzie jumatate de ora din cauza ca s-a pierdut in Nisa ; dupa care nu gaseste unde stau si ii dau un punct de reper CUNOSCUT DE ORICINE DIN NISA ; ma machiez ma aranjez ma coafez ETC ETC masti creme BAIE LUNGA SI SPUMOASA ce mai , sa ma simt PERFECT ca la orice intalnire ...

pana acum m-am intalnit cu muuuuuuuuuuuuulti tipi de pe net , dar ASTA ESTE CEL MAI GROAZNIC DATE PE CARE L AM AVUT (cu oameni de pe net sau care i am cunoscut in realitate)

deci eladies darlings , sa va povestesc !!!

eu , singura , noaptea , pe strazi , sa merg la punctul ala de reper (unde el nu a ajuns inca) , pe strazi se luau de mine francezi / arabi / negri etc !! LOGIC singura pe tocuri super dichisita ... nu mai puteam de frica !!! mi am dat seama ca nu stiu nici nr de la politie in cazul in care s ar intampla ceva.

ajung la PCT DE REPER , astept pana la ora 22 si pana la urma a trebuit sa merg intr un parc de langa ca el tot nu a ajuns la PC X , unde trebuia sa ne vedem.

toate nebune si nefrumoase , obisnuita sa fiu luata cu masina din fata casei , nemergand cu tocuri pe strazi in general decat daca sunt la o intalnire , deja simteam ca mi am terminat picioarele ; si nu numai picioarele , ci si tocurile acelor pantofi f scumpi si frumosi cumparati de nici doua saptamani : de ce ?? o sa aflati in continuaaaare!!

merg eu spre parc , era un singur barbat in tot parcul : el trebuia sa fie , iar de la departare era tare frumos.DE LA DEPARTARE !!!
ma apropii si el se aseaza si atunci imi zic : clar , daca s-a asezat inseamna ca nu ii place de mine si se gandeste IA UITE PENTRU CE AM FACUT EU 2 ORE pe drum doar ca sa ajung la nisa (fara faptul ca s a mai pierdut prin oras alte ore)

cand ajung si se ridica , il vad in lumina care batea pe fata lui si imi zic ca nu e urat , nici frumos , dar oricum ce imi placea mie la el era vocea si ca vbisem pe net si mi se parea un tip foarte educat si dragut , gentil.

ne pupam pe obraz , imi da o cutie cu bomboane de ciocolata ( e normal , francezii sunt in general 90 % din cazuri foaaaaarte romantici ) , si dupa aceea cica incepem sa vorbim.

problema e ca el parcase masina si a trebuit sa mergem pe jos : nu am comentat la faza , ce sa ii fac , sa ii reprosez k e prima oara cand mi se intampla asa ceva ?? fie , mergem si tot mergem pe jos o gramada , iar la Nisa la ora aia ba sunt inchise localurile , ba sunt deschise dar restauranturile si locurile unde se vand numai alcool mult alcool iar nici eu si nici el nu bem ( hai ca eu cateodata beau dar nu mult si depinde unde si cu cine )

pe drum mi a spus ( ca si ceilalti cu care m am intalnit , ca arat mult mult mai bine in realitate decat in poze ) ( ma umflu in pene si eu un pic (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) )))) )

FIE !!!!! mergem cu tramvaiul si costa 2 euro ca sa luam biletele ; s-a prefacut ca nu stie ca ar trebui sa cumparam asa ca eu aveam marunt doar 1,50 euro restul cu monede de 5 si 1 euro cent si nu ajungea la 2 euro si ii zic sa mi dea 0,50 la care el imi spune ca nu are trebuie sa schimbe ; II ERA RUSINE SA INTREBE PE CINEVA SA SCHIMBE BANII cand asta se intampla mai mereu la statiile de tramvai , sa ceara oamenii sa schimbe bani , in special noaptea , cand localurile sunt inchise.

vazandu l asa , ca a incercat sa intreaba vreo 3 oameni diferiti si nici nu a apucat sa zica un cuvant , ii lasa sa treaca si se uita asa la mine , ma duc si intreb eu pe cineva si ii schimba banii lui.

bag eu 1,50 si ii cer 50 centi si dupa scot doua la care el vroia sa bage pentru el si ii zic : ti am luat eu , ca oricum l am simtit din prima ca e cam zgarcit.

intram in tram erau o rusoaica si un rus in tramvai lipit unu de celalalt si se sarutau si asa , nu isi lua ochii de pe ei , zici ca nu a mai vazut doi oameni PUPANDU SE and stuff

coboram si ajungem in place massena iar de acolo mergem pe jos : el cica sa mergem la restaurant , eu logic ca NU , ori ma duc singura si asa savurez mancarea (eu mananc f incet si nu mi place sa vb in timp ce mananc si nici sa ascult , in cazul in care trebuie sa mananc ca n am de ales accept sa iau masa cu cineva sau doar daca respectiva persoana e LAID BACK la o adica e misto sa mananci cu persoana respectiva ca nu o sa se uite ciudat la tine daca mananci de exp pizza cu mana sau mai stiu eu ce , ca eu inca ma simt ca un copil si chiar daca am maniere la masa si asa mai departe , vreau sa ma simt CHILL )

deci nu gasim nici un pub nimic deschis si intram la MCDONALDS ... cum eram eu imbracata , sa mergem la MCDONALDS !!!!!!!!!! daca stiam imi puneam o pereche de jeans si niste conversi in picioare , eventual un tricou si o sapca in cap ( asa merg eu la mc in general !!! ) : ce sa ii zic , ok , nu conteaza , oricum nu mai conta , tipu era timid si timorat , nimic din ce parea de pe net.

la mcdonalds deja incepuse sa mi se faca foame , tipul mi a dat toate planurile peste cap , eu vroiam sa merg dupa cu niste fete la un restaurant chinezesc superb si n am apucat ca asta a intarziat atata : apreciez k a venit si a facut atata ca sa ajunga la Nisa , dar sa nu isi faca si el un plan , daca nu are GPS , cum sa ajunga la locul stabilit etc .. nu mi s a mai intamplat sa intarzie un baiat la intalnire

AAAAAAA AM UITAT SA ZIC CA ARE 40 ANI !!!!!!!! iar asta o stiam de inainte dar asa cum mi am si dat seama , barbatii in franta la 40 ani au o minte de 30 , sau mai putin !!! unii sunt f imaturi , si eu sunt imatura da inca mi mai permite varsta CRED

ne asezam cu doua cola la masa , fetelor , va spun NU ASTA ERA PROBLEMA , problema a fost ca dupa ce ne am asezat mi a spus ca este TIMID si doar eu am fost cea care a pus intrebari si care am vorbit si nu fac asta in general , trebuie sa fie o chestie reciproca , dar el e timid .. si nu stie deloc sa se poarte cu o fata.

mi a platit sucul si mi a zis ca astazi fac eu cinste (adica eu sa fac data viitoare:) am stat nu stiu cat la coada si la 12 s a inchis mcdonalds si am plecat , desi timpul petrecut cu el mi s a parut o eternitate !!!!! cel mai plictisitor baiat ( ca barbat nu pare deloc ) pe care l am cunoscut.

mi a spus ca este solitar , a vorbit un pic de el , am incercat sa il inteleg , dar frate , chiar nu inteleg cum poti sa ai 40 ani si sa nu stii sa te porti cu o fata si in societate sa fii asa timid ..

am mers dupa aceea pe jos singura : nu m-a condus pana acasa , singura , noaptea pe strazi , ORIBIL , si imi da si mesaj dupa aceea la plecare ca sunt foarte frumoasa si ca daca vrea sa ne vedem si duminica si i am zis ca nu pot , dar poate saptamana viitoare ( pe naiba nu vreau sa il mai vad )

pana acum m am intalnit cu zeci de baieti de pe net , in Romania si in Franta ; in Franta e misto ca barbatii iti aduc ba flori ba dulciuri si francezilor le place la nebunie sa faca curte unei fete iar eu nu mai pot dupa asta si dupa cum imi vorbesc in franceza si cum te duc si te aduc cu masina si sunt romantici si sunt draguti si asa mai departe !!!! si pana acum , nici in Romania si nici in Franta nu am fost nevoita sa platesc cand ies cu cineva dar daca chiar imi placea de tip , poate nu m ar mai fi interesat asta , pur si simplu , Diana tu stii , cum m au educat acasa , si daca un tip nu plateste inseamna ca nu ii place de tine ; intradevar unii poate nu au de unde dar atunci mergem in locuri mai putin scumpe ca sa iasa mai ieftin , asa am fost invatata de acasa cum as putea sa mi schimb mentalitatea ?

Cu o saptamana inainte , un italian de 40 ani a venit la Nisa special pentru mine , ne am vazut vineri seara la ora 22 pana la ora 4 dimineata , am mancat la un super restaurant si am primit cadouri de la el ; a doua zi sambata de la ora 13 pana iarasi pe la vreo 12 noaptea , iar duminica pana la 3 dimineata m a dus in 6 7 restaurante , am fost cu el sa isi cumpere nush cate chestii si mi a cumparat si mie , am vizitat , ne am plimbat , am ras am glumit , eu de dinainte sa ma vad cu el nu stiam ca o sa fie asa cu mine , parea un tip f modest in poze , f normal , am vb vreo 2 saptamani pe net , si a fost o intalnire amicala , caci in afara de un pupat pe obraz si o imbratisare la plecare N AM FACUT NIMIC CU EL si n a cerut nimic de la mine , nu numai ca m am plimbat si distrat , ba mi a povestit multe si am invatat multe de la el : a fost o experienta minunata si m a tratat superb si acum vb pe net si mai vine in luna aprilie sa ma vada si nu se da deloc la mine iar pentru el a fost o chestie f normala si fireasca ce a facut.si nu vreau sa ma gandesc cate mii de euro a cheltuit!!!!!!!

aaa si a fost sa se tunda la un super salon si si a cumparat produse kérastase homme si mi a cumparat si mie ; deci eu mereu spun nu nu , mersi , mereu !! dar daca cineva iti ofera ceva , pana la urma de ce nu ? oricum cu tipu a fost super , am fost eu dichisita seara , dar ziua eram imbracata banal si el la fel modest si DOAMNE a fost foarte misto am ras incontinuu tipu era de-a dreptul o companie placuta si daca as fi platit tot si nu mi ar fi parut rau !!

Cu un altul , m a invitat un weekend la paris , i am zis ca nu accept , sa vina el la nisa daca vrea sa ma vada si respectivul a venit cu prietenul lui cel mai bun cu iubita respectivului , ei fiind din Elvetia , el 36 ani , a fost superb , am invatat multe de la ei , nu am platit nimic , m am plimbat , am ras am glumit si tot la fel NU SARUT NU SEX NU nimic si cu el inca mai vorbesc pe net (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

Si m am mai vazut cu tipi normali , dar totusi aveau masina si n am fost nevoita sa platesc : cu acestia , de varsta de pana in 35 ani , este si mai amuzant , nu prea ai nimic de invatat de la ei , ci este doar FUNNY sa petreci cu ei ; cu unul din el , Pierre m am vazut de 4 ori si pana acum tot aduce flori si bomboane si tot nu ma lasa sa platesc nimic (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Pierre are 31 ani si este la fel , incantator , craquant :x

CONCLUZIE :
Nu regret ca am cunoscut multi tipi de pe net , mi a fost frica la inceput , dar acum sunt ok , m am obisnuit , cu unii poate fi SUPER , cu altii normal , dar MEREU trebuie sa iei in considerare si riscul de a intalni pe cineva care se dovedeste a fi total naspa sa nu il placi deloc.
Dar risc pentru ca sunt o groaza de alti tipi care sunt super si pe care nu as putea sa ii cunosc in alt fel in viata reala.

probabil va intrebati ce fac eu de ma vad cu atatia tipi ? pai sper ca pana la urma sa imi aleg unul cu care sa fiu , dar asta dureaza mult timp , asa ca in paralel imi pastrez alternativele , ca sa simt eu ca detin puterea si sa nu sufar daca cu unul nu o sa mearga ..

stiu , am o mentalitate si o gandire ... de puncte puncte , dar pana la urma o sa ma potolesc dupa ce cu timpul voi cunoaste bine o persoana si voi vedea care este cea mai potrivita pentru mine , eu nu am mai avut un prieten de mult timp (sa ma sarut) desi am iesit cu multi multi tipi ; dar imi doresc cu adevarat sa il gasesc pe ACEL CINEVA si asta inseamna , dupa parerea mea , ca trebuie sa cauti mult si sa te cunosti cu cati mai multi.

DECI v-am plictisit ????????

This post has been edited by afobia: Mar 19 2011, 03:17 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebe_maria
post Mar 19 2011, 05:26 AM
Post #9


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269



Distractiv afobia (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) . Nu pot fi toti minunati, ai avut mare noroc sa dai peste atatea persoane ok pe net.
Ar trebui insa sa-ti iei mici precautii cand iesi asa cu cate cineva dupa net, vezi cat de inselatoare sunt aparentele, nu ai vrea sa patesti ceva aiurea. Eu nu m-as fi dus seara tarziu sa ma intalnesc cu cineva aiurea, in parc, unde nu e nimeni. Un club, un restaurant si neaparat cineva ar fi stiut mereu unde sunt.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oana
post Mar 19 2011, 10:12 AM
Post #10


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,184
Joined: 24-October 08
From: Iasi
Member No.: 5,191



Afobia, ai mare grija cu intalnirile astea prin parc, noaptea. Fii fata inteligenta si ia masuri de precautie daca tot te-ai lansat in asta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th April 2024 - 11:19 PM