IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

11 Pages V  « < 8 9 10 11 >  
Reply to this topicStart new topic
> Despre penalizari, avertizari, samd.
nadya
post Apr 19 2010, 04:31 PM
Post #91





Musafir






Nu contest ca ai dreptate. Si nici nu mi-am propus sa contest regulile forumului. Ca orice alt forum, are un regulament care trebuie respectat, sa nu crezi ca nu stiu asta. E forumul ei, regulamentul ei, ea taie si spanzura aici. Daca imi convine stau, daca nu nu, e simplu, nu-i asa?
Numai ca m-a deranjat sa-mi spuna ca am sarit calul. De la ce am facut eu pana la a sari calul e cale lunga. Nu tineam sa ma plang de chestia asta; dar daca tot se mai discuta subiectul, m-am gandit sa fiu sincera pana la capat. Si te asigur ca vreau sa pastrez un ton civilizat al schimbului de replici, nicidecum nu am intentia sa ma cert. (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) Si am incredere ca si tu la fel (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Daca umpleam forumul cu anunturi si cu topicuri noi deschise la fiecare rubrica, da, atunci insemna ca am sarit calul. Dar nu am facut asta.
Si pot sa explic si de ce i-am zis ca ar putea sa ramana singura pe forum. Am spus asa, pentru ca s-a mai intamplat chestia asta, acum cativa ani. Adu-ti aminte ca atunci cand a fost fondat forumul Elady, au migrat aici fetele din alta parte. Ok, s-a deschis un forum nou, toata lumea a venit aici din alta parte, s-au bucurat de un forum nou, si n-a tinut mult ca au venit fetele inapoi pe acelasi forum. Motivul? Regulamentul de pe Elady era prea strict pentru gusturile lor. Nu puteai sa spui nimic, ca te trezeai cu mesajul editat, sau si mai rau, banat. Si fondatoarea a ramas singura pe forum.
Nu vreau sa fiu inteleasa gresit, nu incerc sa fac revolutie pe Elady. Si nici nu caut un mediu unde sa-mi fac de cap, doamne fereste, pentru ca nu ma caracterizeaza, si niciodata n-am profitat de un spatiu virtual (oricat de relaxate sau stricte nu i-ar fi regulile) ca sa ma cert cu alti forumisti sau sa incalc regulile forumului respectiv in mod deliberat. Si nici faptul ca am deranjat-o pe Diana cu mesajul meu editat de mai sus, nu am facut-o in mod deliberat. Dintotdeauna am folosit un ton civilizat pe orice forum n-am scris pana acum. Dovada sunt chiar mesajele pe care le-am scris pe forum pana acum, de cand am inceput sa vizitez Elady. Pur si simplu am simtit ca nu merit sa mi se spuna ca am sarit calul, pentru ca nu este asa.

This post has been edited by nadya: Apr 19 2010, 06:27 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Globetrotter
post Apr 19 2010, 05:52 PM
Post #92


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



Draga mea, fondatoarea nu a ramas singura pe forum (IMG:style_emoticons/default/slap.gif) , dovada suntem noi, nu?
Fara suparare, dar insinuarea ta este mai nepoliticoasa decat faptul ca ti s-a spus ca ai intrecut calul.
Nu cred ca suntem atat de rigide cum ne caracterizezi tu totusi. (IMG:style_emoticons/default/bigwink1.gif) Persoanele vizate, la ban, erau in general useri noi care de la primul mesaj faceau reclama la ceva.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nadya
post Apr 19 2010, 06:33 PM
Post #93





Musafir






Si atunci de ce mi s-a restrictionat accesul pe Elady in mai putin de 24 ore? Daca nu este rigiditate, ce este?
Si aceeasi dovada sunt si eu, pardon, am fost, cat timp am putut sa postez pe forum fara restrictii. Acum am accesul restrictionat, ce alta dovada mai vrei? Mai intai imi sunt mesajele moderate, si pe urma mi se permite sa postez. Zau daca era nevoie de asa ceva; am inteles din prima, i-am spus Dianei ca nu se va mai repeta (vorbesc mesajul ala pe care l-am pus initial pe topicul cu cartile).

I don't care for your ironic "draga mea"...

This post has been edited by nadya: Apr 19 2010, 06:46 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Globetrotter
post Apr 19 2010, 06:43 PM
Post #94


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



"Draga mea" nu era ironic. (IMG:style_emoticons/default/unsure.gif)
Accesul nu ti s-a restrictionat, ci ti s-au pus postarile pe preview, atata tot. Si eu am facut lucrul asta, nu Diana. Asta pentru ca:
1. ai pus la semnatura blogul tau de cateva ori, desi ti-a fost sters.
2. ai pus link catre blog intr-o postare.
3. ai deschis un topic nou legat de asta.
4. comentezi actiunile moderatorilor pe public, pentru a face din asta o telenovela, cand puteai pur si simplu sa ne raportezi in privat ce te-a deranjat.
Nu cred ca noi suntem rigide, ci ca tu exagerezi.

This post has been edited by Book: Apr 19 2010, 06:48 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Apr 19 2010, 07:01 PM
Post #95


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Da, de 4 ori am scos eu semnatura Nadyei. Da, m-a deranjat ca nu "s-a prins" desi nu i-am atras atentia in nici una dintre aceste dati, ca-mi era mie de rusinea ei. eLady NU MAI E trambulina pentru nimeni. Mea culpa, ar fi trebuit sa ia ban de la prima semnatura. Nu i-am vorbit urit nici cind a deschis topic la anunturi cu promovarea blogului personal, desi bloguri sint si aici. Mai mult, am deschis un topic nou si i-am mutat Nadyei postul acolo. Insa cind vad inca un post cu promovarea blogului tau personal , draga Nadya, fara suparare, consider ca intr-adevar ai sarit calul. Si imi rezerv dreptul de a-ti atrage atentia. Si acum sari si pirleazul iar pentru circul asta, iei ban definitiv. Nu numai ca ai abuzat de bunavointa mea, insa sa ma pui in situatii timpite, de-amorul artei si cu repetitie... imi pare rau, dar nu ai acest drept. M-am purtat mai mult decit cu manusi cu tine, insa n-ai ce-i face... Fara suparare. Nu o sa primesti nici un fel de notificare/ newsletter de la elady. Iti multumim pentru tot. La revedere.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kryss_10
post Oct 23 2010, 04:03 PM
Post #96


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,153
Joined: 14-March 09
From: The moon
Member No.: 6,083



Citystella - ban 30 de zile pentru jignirea altor membri.
Pentru ca este la a doua suspendare, la a treia incalcare a regulamentului ban-ul va fi definitiv.

De aceea nu a mai intrat City. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tudor
post Oct 23 2010, 04:47 PM
Post #97


ex Win-Win
*****

Group: Obsedat
Posts: 554
Joined: 16-May 10
From: IASI
Member No.: 8,548



Auleu..
Habar nu am avut, a fost ea sau a intrat altcineva pe cont?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Oct 23 2010, 04:56 PM
Post #98


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Chiar ea. Nu poate intra altcineva in cont.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tudor
post Oct 24 2010, 02:21 PM
Post #99


ex Win-Win
*****

Group: Obsedat
Posts: 554
Joined: 16-May 10
From: IASI
Member No.: 8,548



NU-mi iese din cap chestia asta pentru ca nu o recunosc pe Stella cea mereu vesela. Am vazut ca era moracanoasa uneori dar sunt curios cum de s-a ajuns la jigniri=>ban de 2 ori. Pe cine, cum, cand? Ai vreun link?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Oct 24 2010, 03:31 PM
Post #100


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Daca dai click pe numele unui user, ai posibilitatea sa ii gasesti toate mesajele.
Actiunile moderatorilor nu necesita explicatii, Win, au vazut mai multe persoane mesajele Stellei.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

11 Pages V  « < 8 9 10 11 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th April 2024 - 03:15 AM