IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> Discutii despre SEX AND THE CITY - the movie, Numai pentru cele care au vazut filmul
bulina
post Sep 11 2008, 08:17 PM
Post #21





Musafir






Ia uite ce-mi scapase mie topicul de fata...

Mie per ansamblu mi-a placut. Prietenie de-asta exista for real, Pesca. Ca-i una sau 4, sentimetul e acelasi si da, este super!

Toata intamplarea Mirandei este rupta din realitate, sunt destui tipi care se confeseaza- mai ales ca Steve saracu a tot incercat sa faca ceva pentru relatie si o iubea sincer si sunt destule femei care se "pierd" intre job copil alergatura si uita de ele si de relatie cu partenerul.

Cea mai mare dezamagire a mea vine din faptul ca Miranda in real life, dupa ce a facut 2 copii a divortat si si-a descoperit adevarata orientare sexuala devenind lezbiana... A luptat (nu stiu daca e cleared sau nu) cu un cancer de san....

Samantha a umblat in realitate cu un Chef (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) pe care l-a agatat in Toronto la un restaurant si l-a convins sa se mute cu ea in US. Nu mai tin minte cat a durat toata povestea dar am inteles ca ideea cu din serial de-acolo a fost ....

Charlotte e o mortala in naivitatea si simplitatea ei este extrem de ambitioasa
Go to the top of the page
 
+Quote Post
happyCat
post Sep 15 2008, 12:55 PM
Post #22





Musafir






QUOTE(bulina @ Sep 11 2008, 07:17 PM) *
Cea mai mare dezamagire a mea vine din faptul ca Miranda in real life, dupa ce a facut 2 copii a divortat si si-a descoperit adevarata orientare sexuala devenind lezbiana... A luptat (nu stiu daca e cleared sau nu) cu un cancer de san....


Da, Bulina, nici eu nu prea inteleg cum si-a gasit descoperit ea 'the inner lesbian' dupa ce a fost maritata, facut copii, etc. Ai vazut ce 'deosebita' e partenera ei actuala? (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) Pe bune, cum e aia sa devii lesbiana, daca iti alegi ca partenera o tipa care arata ca un barbat? Nu ii mai plac barbatii, dar ii plac femeile masculine... (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Oct 23 2009, 08:30 PM
Post #23


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Banuiesc ca ati auzit, daca nu, va spun eu: se filmeaza continuarea la SATC, la Totul despre sex 2...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Globetrotter
post Oct 23 2009, 08:36 PM
Post #24


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



Auzisem si eu.
Totusi primul nu m-a impresionat, mi-a placut doar prin prisma serialului...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Oct 23 2009, 08:42 PM
Post #25


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Da, si am auzit ca vor fi very eighties (IMG:style_emoticons/default/happy.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Oct 23 2009, 08:47 PM
Post #26


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Nu cred ca ma va deranja! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Mi-ati dat o idee. O sa ma benoclez la SATC in seara asta cind o da Domnu` sa ajung acasa! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Oct 23 2009, 09:20 PM
Post #27


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Workaholico! (IMG:style_emoticons/default/sicsic.gif) Dar te inteleg, si eu as face la fel pentru firma proprie, cand iti generezi tu insuti venitul si profitul.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Szimcsi
post Oct 23 2009, 10:38 PM
Post #28


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 8,980
Joined: 12-January 06
From: Six feet from the edge
Member No.: 146



Nu stiu, am senzatia ca va fi un fiasco partea asta a doua. Dar ma voi uita, ca pana la urma e SATC, deci e obligatoriu (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nadya
post Dec 24 2009, 04:44 PM
Post #29





Musafir






QUOTE(Cindy @ Oct 23 2009, 06:42 PM) *
Da, si am auzit ca vor fi very eighties (IMG:style_emoticons/default/happy.gif)


Despre faza cu eighties, eu am auzit ca filmul incepe cu Carrie care isi aduce aminte cum a venit prima oara la New York cu 20 si ceva de ani in urma, in anii '80, cum le-a cunoscut pe celalte trei... si vor fi aratate si tinutele pe care le-au purtat ele atunci, in anii '80.

Mie mi-a placut SATC filmul. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Cred ca din cauza ca eram deja fan al serialului, si intr-un fel "m-am setat" sa-mi placa si filmul. Cel mai mult mi-a placut moda din film, cu toate tinutele lor. Cu unele exceptii, mi-au placut aproape toate toalele din film. Mi-a placut si show-ul cu rochiile de mireasa, dar nu mi-au placut unii pantofi care au fost asortati cu unele dintre rochii. Am doua carti, una despre cum a fost facut serialul, si una despre film, si am avut ocazia sa ma benoclez si sa studiez tinutele din toata istoria SATC. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

De-abia astept sa apara si SATC 2. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 01:01 PM