IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

13 Pages V  « < 10 11 12 13 >  
Reply to this topicStart new topic
> Din putul "gandirii" omenesti... Perle, gafe..., Bilbe, ineptii si agramatisme
Diana.
post Sep 21 2010, 07:23 AM
Post #111


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Nov 17 2010, 07:33 PM
Post #112


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



"Exista aici, in aceasta sala, tineri care au murit in revolutia din decembrie 1989" - Viorel Catarama

"Poate nu am in spatele meu o activitate profesionala foarte mare, dar cred ca prin ce am demonstrat la sectorul 5, faptul ca i-am capacitat pe cetatenii sectorului 5, batandu-ma pe de o parte cu echipa domnului primar general de atunci, Basescu, si cu o parte din echipa PSD, care am avut unele probleme cu ei si care au vrut sa ma elimine, in ultimii cinci ani este anormal sa mergem cu masinile si cu transportul in comun care mergem." (Marian Vanghelie)

"Lumea are voie sa aiba doua conturi; unul in lei, unul in valuta si inca unul pentru economii. Mai mult nu" - Florin Georgescu (fost ministru al finantelor)

"Romania este tara unde aviatia e la pamant, iar agricultura e in aer. " (Corneliu Vadim Tudor)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Nov 29 2010, 02:47 PM
Post #113


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



"Domnule senator, nu ati fost atent la cele ce urmeaza sa spun." (Nicolae Vacaroiu)

"Cine se va dovedi ca a avut un angajament cu Securitatea va fi dat afara, in frunte cu mine." (Dan Voiculescu, descoperit ulterior a fi avut un angajament cu Securitatea)

Vanghelisme
"De la PNA am primit neurmarirea inceperii penale. S-a definitivat dosarul definitiv".
"S-au verificat toate actele pe fostii trei ani pe care am fost primar".
"Sint un om pamantean si ma intereseaza decat Bucurestiul si atat".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 14 2011, 08:18 PM
Post #114


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Anunturi google (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
(IMG:http://i648.photobucket.com/albums/uu207/fides2009/anunturi-google.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jul 5 2012, 12:10 PM
Post #115


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Perle de bac 2012

1) Unii se nasc cu talent inascut!
2) Banel are cantitatea alergaturii dar ii lipseste amarnic calitatea sutului.
3) Poti sa ai calitati cat 10, daca nai talent esti rece. GHEATA
4) Lucian Blaga a stiut sa isi foloseasca calitatile si azi il sarbatorim pe bancnota de 200 lei. Este una dintre cele mai mari bancnote romanesti, si a fost rapus doar de 500 lei cu Eminescu care e artist.
5) Calificarea e piatra de fundatura a calitatii.
6) Lucian Blaga are mare talent si rima ca un poet.
7) Calitatile umane este bune.
8) Vasile Blaga nu traieste in zilele noastre si nu stie cum e. Acum trebuie sa ai masina de calitate.
9) E frumos sa ai calitati dar mai frumos e un iPhone.
10) Lucian Blaga scrie poezii,
Calitatile lui nu sunt porcarii


Subiectul III
1) Nu este vorba despre Luceafarul Huilei cum ai crede la inceput ci despre o stea.
2) Poezia e despre dragostea dintre o fata si o stea.
3) Catalina si Catalin erau muritori de rand.
4) Luceafarul o lasa rece pe Catalina cu versul "nemuritor si rece"
5) Catalina era printesa, Catalin era servitor iar Luceafarul era o stea.
6) Ospatarul se combina cu printesa in cele din urma.
7) Catalina era pe interes.
8) Nici acum nu se stie unde sunt primele doua scrisori.
9) Mircea cel Batran a venit sa se inchine.
10) Scrisoarea a 3-a contine de fapt o poezie.
11) Mircea cel Batran nu era batran, era doar porecla.
12) Din scrisoare lipseste destinatarul si expeditorul.

"Luceafarul e cea mai lunga poezie romaneasca si din lume, desi nu s-a hotarat exact cate strofe are."

"Ce poate fi mai frumos ca o floare albastra? Asa i-a venit poetului ideea sa scrie despre iubirea lui cu o floare care nu creste pe toate drumurile."

"Sper ca va (sic!) placut. Cred ca o sa mai vin si la anul."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Jul 7 2012, 02:10 AM
Post #116


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



8) Vasile Blaga nu traieste in zilele noastre si nu stie cum e. Acum trebuie sa ai masina de calitate.
9) E frumos sa ai calitati dar mai frumos e un iPhone.

ahahahah ce materialisti sunt copiii din ziua de azi! (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jul 7 2012, 05:18 PM
Post #117


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Doamneee, sint de groaza! (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jul 9 2012, 05:56 PM
Post #118


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Iată câteva dintre perlele descoperite de profesorii corectori, din Bihor, la Limba şi Literatura Română.

"Mihai Eminescu a fost conducătorul poporului, încurajatorul care a dat forţă poporului prin versurile lui. El a scris imnul care este un vers de lemn, imnul a fost scris în perioada de război şi revoluţie"

"Autorul parcă transmite faptul că era un singuratic, un melancolic şi fără pic de viaţă, dar bineînţeles era un lucru trecător deoarece în viaţă nu mereu avem ceea ne dorim".

„Motivul pentru care Mihai Eminescu a scris Luceafărul a fost să ne arate nouă cât de disperat a fost să aibă o familie sau măcar o persoană iubită. Lupta lui în poezie arată că Luceafărul nu este altul decât Ion Luca Caragiale. Viaţa reală i-a luat-o pe prietena lui Miţa".

"În toate operele lui Eminescu găsim un singur basm, iar celelalte fiind poezii. Luceafărul e personificat şi caracterizat asemenea unui crai".

"Tema poeziei Luceafărul este dorinţa după o steluţă serală. A cerut steluţa pentru fata care merge după el, dar fata a rămas pe pământ".

"Eminescu rămâne un neînţeles, un redus la minte deoarece oamenii nu sunt capabili să-l aprecieze, căutându-i defectele lumeşti".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Jul 11 2012, 03:11 AM
Post #119


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



"Lupta lui în poezie arată că Luceafărul nu este altul decât Ion Luca Caragiale"?!?? Ce revelatie!!! (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Jul 11 2012, 12:27 PM
Post #120


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



(IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Nu stiu ce credeti voi dar eu nu cred ca programa e de vina, sau manualele (cum scriu astia prin ziare)! Noi cum mama "beep" am invatat dupa aceleasi manuale si astia nu-s in stare?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

13 Pages V  « < 10 11 12 13 >
Reply to this topicStart new topic
3 User(s) are reading this topic (3 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 18th April 2024 - 03:40 PM