IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Buchete de mireasa
bebe_maria
post Aug 5 2008, 08:10 AM
Post #1


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269



Fetelor nu exista un topic special pentru buchetul miresei (nici nu cred ca are rost sa deschid unul special) asa ca va intreb aici, poate stiti voi: e vreo problema daca buchetul miresei nu este din flori vii? (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif) Poate sa fie din flori imortelle de exemplu sau din cele decorative (nu plastic, cele care imita pe cele naturale mult mai bine, nu prea stiu din ce sunt)?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maggie
post Aug 5 2008, 09:31 AM
Post #2


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 55
Joined: 4-August 08
Member No.: 4,410



Parerea mea e ca buchetul trebuie sa ti-l faci din ce-ti place tie... ca-i din flori naturale, imortele, flori de matase conteaza mai putin... Tu sa fii fericita!
PS: am vazut buchete din sarma si cristale, se zicea ca-i foarte "trendy", deci nu cred sa fie vreo pb...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rozy
post Aug 5 2008, 09:50 AM
Post #3





Musafir






question: e musai sa fie din flori albe?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maggie
post Aug 5 2008, 09:55 AM
Post #4


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 55
Joined: 4-August 08
Member No.: 4,410



Nuuuuu... eu am vazut buchete de toate culorile! Acum chiar se poarta cele in culori vii (rosu, fuchsia)....
Al meu a fost din trandafiri crem cu bobite maro de hypericum... (culorile rochiei)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vanillina_77
post Aug 5 2008, 12:59 PM
Post #5


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 227
Joined: 1-May 08
From: Brasov
Member No.: 3,777



Si eu am nunta in septembrie, buchetul il vreau din flori naturale, 28 de trandafiri crem cu si in mijloc visinii...

Depinde de gusturi,dar mie imi plac florile naturale...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maggie
post Aug 5 2008, 02:36 PM
Post #6


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 55
Joined: 4-August 08
Member No.: 4,410



Nu-i prea mult din 28 + trandafiri? Al meu a avut 15 fire, si a fost "just fine".... Sa nu te doara mana de la el...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebe_maria
post Aug 5 2008, 02:39 PM
Post #7


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269



Multumesc pentru pareri fetelor, la mine defapt nu e vorba despre nunta pentru ca am facut deja cununia religioasa, vreau sa merg la Biserica sa-mi faca parintele o rugaciune/binecuvantare, motiv de imbracare iar in mireasa si mire impreuna cu parintii mei care nu au fost prezenti atunci cand am facut cuninia religioasa si apoi sa facem poze impreuna. Vreau un buchetel si mi-a placut unul facut din flori aritificiale (gen cele de la 'sara blu') dar nu stiu daca e vreo problema, atrag ceva negativ, incalc vreun obicei ceva?! (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maggie
post Aug 5 2008, 02:47 PM
Post #8


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 55
Joined: 4-August 08
Member No.: 4,410



Nu, draga mea, nici gand... Buchetul nu-i o traditie romaneasca, e un "fason", si nu incalci nimic... De altfel, mie (si nasei) mi-a luat preotul buchetul din mana la biserica, l-a pus deoparte si mi l-a dat la finalul slujbei... (mi-a zis ca mana imi trebuie pentru inchinat...) Nu toti fac asa, dar nici nu-i musai sa-l ai (cand am intrebat preotul ce imi trebuie pentru slujba, mi-a zis de verighete, lumanari, piscoturi, vin, dar de buchet nimic). Asa ca fa-ti-l din ce-ti place tie, si nu-ti mai face ganduri negre, ca nu ai de ce... (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Roxana_
post Aug 5 2008, 02:57 PM
Post #9





Musafir






Bebe, cred ca abia astepti ceremonia (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) . Eu zic sa nu mai pleci urechea la chestii babesti; daca tie iti place buchetul respectiv, atunci trebuie sa-l ai.
Pupici!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebe_maria
post Aug 5 2008, 02:58 PM
Post #10


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269



(IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Multumesc maggie (IMG:style_emoticons/default/blush.gif) , cred ca iau asa daca nu incalc nici o traditie romaneasca sau regula Bisericeasca, era foarte frumusel si costa si rezonabil (IMG:style_emoticons/default/cloud9.gif) si il pot pastra si pe urma.

Mersi Roxi! (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif) Da, abia astept si sper sa iasa frumos!

This post has been edited by bebe_maria: Aug 5 2008, 02:59 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 08:33 AM