IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Trebuie sa merg la medic dar mi-e frica
M2TWG
post Jun 2 2012, 10:46 PM
Post #1


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 28
Joined: 1-August 10
Member No.: 8,944



Buna ziua. N-am mai fost pe-aici de mult, mult timp, dar am revenit.
Am incercat sa postez topicul unde trebuia dar site-ul mi-a spus ca nu am permisiunea sa o fac, asa ca am postat aici.
Am aproape 15 ani si trebuie sa merg la medicul ginecolog, pentru o candidoza (asta a fost un mic bonus dupa cateva sute de antibiotice prescrise, fara niciun anti-micotic sau ceva), si probabil o cisita din cate vad eu.
Parintii mei nu sunt oameni cu care se poate discuta deschis, si nici restul familiei (daca incerci sa le spui ceva, vor gasi un ceva sa-ti reproseze orice ar fi, si multe alte reactii minunate). Mama e in Italia iar tata e in tara, acasa. N-am vreo prietena mai mare cu care sa merg sau ceva. E faza ca vreau sa merg singura. Din diverse motive (nu, nu mi-am inceput viata sexuala; c-am fost eu curioasa acum nu-stiu-cati ani si am descoperit masturbarea, e altceva. Cu un baiat nu am facut nimic.).
Nu stiu ce sa fac si unde sa ma duc. Medicul meu de familie m-a tratat in scarba in toti acesti ani, odata am ajuns pe perfuzii din cauza unui tratament dat gresit. Boala s-a agravat si infectia s-a mutat la ochi, puteam sa-mi pierd un ochi, nu mai conteaza acum.
In oras il am pe doctorul Uta, tatal lui Teo Trandafir. Ma inteleg bine cu el, dar parca mi-e rusine sa vin sa-i spun "Domn' doctor, vreau si eu o recomandare de medic ginecolog unde sa pot sa merg singura, ca am niste probleme." Chiar nu stiu ce sa fac, si mi-e al naibii de frica pentru ca, in primul rand, nu vreau sa patesc ceva mai grav, si in al 2-lea rand nu vreau sa afle ai mei ca m-am dezvirginat singura (din prostie, normal. desi nu mi-a curs sange.. da' na..) ca dup-aia o sa-mi suspecteze toti prietenii si... teroare. :|
Ma puteti ajuta cu un sfat? Multumesc anticipat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Jun 4 2012, 02:47 AM
Post #2


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Cauta o clinica privata, nu iti trebuie recomandarea medicului de familie. Oricum nu ai de ce sa iti fie deloc rusine, crede-ma, ei au vazut deja tot ce se putea vedea! Si de ce sa iti fie frica sa te duci singura?! Lasa scuzele, du-te cat mai repede, o sa vezi ca nu sunt deloc intemeiate, chiar nu are de ce sa iti fie frica! (IMG:style_emoticons/default/friends3.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
M2TWG
post Jun 4 2012, 10:51 AM
Post #3


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 28
Joined: 1-August 10
Member No.: 8,944



QUOTE(Cindy @ Jun 4 2012, 01:47 AM) *
Cauta o clinica privata, nu iti trebuie recomandarea medicului de familie. Oricum nu ai de ce sa iti fie deloc rusine, crede-ma, ei au vazut deja tot ce se putea vedea! Si de ce sa iti fie frica sa te duci singura?! Lasa scuzele, du-te cat mai repede, o sa vezi ca nu sunt deloc intemeiate, chiar nu are de ce sa iti fie frica! (IMG:style_emoticons/default/friends3.gif)


Nu nu nu, nu mi-e frica sa merg singura, chiar aia vreau! XD Si cam cat costa? .___.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Jun 4 2012, 10:57 AM
Post #4


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Pai depinde, consultatie nu cred ca e mai mult de 50 lei, maxim 100 lei. Iar tratamentul si analizele de dupa costa in functie de afectiune.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
M2TWG
post Jun 4 2012, 04:38 PM
Post #5


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 28
Joined: 1-August 10
Member No.: 8,944



QUOTE(Stiletto @ Jun 4 2012, 09:57 AM) *
Pai depinde, consultatie nu cred ca e mai mult de 50 lei, maxim 100 lei. Iar tratamentul si analizele de dupa costa in functie de afectiune.


Oh. xD Ok... multumesc mult... acum sa vad de unde o sa fac rost de bani.. XD
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Jun 5 2012, 11:07 PM
Post #6


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Depinde de oras, in Buc. este in jur de 100 ron doar consultatia simpla. + investigatiile, se mai adauga ceva. Cere bani de manuale si culegeri? (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)


This post has been edited by Cindy: Jun 6 2012, 02:33 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jun 6 2012, 11:57 AM
Post #7


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Mai, dar nu e asigurata? Are aproape 15 ani, e eleva, cred ca asigurarea functioneaza.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Jun 6 2012, 05:51 PM
Post #8


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Functioneaza dar la stat, doar.
Cred insa ca la orice ginecolog s-ar duce la Filantropia, spre exemplu, i-ar lua in considerare asigurarea de elev.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Jun 6 2012, 06:58 PM
Post #9


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Ar trebui sa fie doctori buni si in spitalele de stat si conditii acceptabile, eu nu am fost niciodata si nu pot sa recomand. :|
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Jun 6 2012, 07:35 PM
Post #10


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Eu merg numai la Filantropia si la acelasi doctor de vreo 10 ani. Hamid Reza Ayatollahi e numele lui. Nu e roman dar e foarte atent. Aproape toate cunostintele mele de sex feminin merg la el, recomandat de mine. Are consultatii si la Medicover dar e mult mai scump acolo, nu recomand.
M2, in caz ca vrei sa te programezi la el, am pus o poza sa-l recunosti.
(IMG:http://www.medicover.ro/wp-content/uploads/2012/04/2861-Ayatollahi-Hamid-Reza13-209x300.jpg)

PS: Filantropia s-a renovat de curand si arata bine. Au aparatura foarte buna si la ora actuala cea mai avansata.

This post has been edited by Stiletto: Jun 6 2012, 07:37 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 04:30 PM