IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

6 Pages V  « < 4 5 6  
Reply to this topicStart new topic
> Fecioara Maria
angeldust
post Dec 17 2005, 05:00 PM
Post #51





Musafir






Na poftim

Luca .8.19

Mama si fratii lui Isus.

19 Mama si fratii lui Isus au venit la El; dar nu puteau să-I vorbească, din pricina norodului.
20 Cineva I-a spus: Mamă-Ta si fratii Tăi stau afară, si vor să Te vadă."
21 Dar El, drept răspuns, a zis: Mama Mea si fratii Mei sînt ceice ascultă Cuvîntul lui Dumnezeu, si-l împlinesc."

Asa scrie in Biblie blondo ,acu zi-mi si mie cu ce te incalzeste sau iti schimba tie viata sa stii daca e alba sau neagra.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Dec 17 2005, 05:37 PM
Post #52


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Bun.
Angeldust a venit cu citatul.
Acum eu pun urmatoarea intrebare: ce garantie avem ca "frate" nu inseamna frate spiritual?
La urma-urmei sintem toti copiii lui Dumnezeu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
no_ua
post Dec 17 2005, 05:48 PM
Post #53


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 210
Joined: 15-December 05
Member No.: 101



Spunem ca suntem copii lui Dumnezeu dar de fapt suntem parte din El.Acel spirit, suflet, strop divin, etc este de fapt parte din intreg.
Cati dintre voi se uita in jur si realizeaza ce imperfecta este lumea inconjuratoare.Cati si-au pus intrebarea cum ar arata o lume perfect(dupa gustul fiecaruia dintre noi).Eu cred ca lumea este imperfecta pentru ca in totalitatea ei sa devina perfecta.
Un copac cu frunze standard va deveni plicticos in timp.Oameni frumosi si standard vor deveni banali atata timp cat nu va exista metoda de comparatie si evolutie in acelasi timp.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Dec 17 2005, 11:44 PM
Post #54


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



Iisus spunea: '-Fratilor! Hai sa facem aia!' si daca ar fi fost frati de sange, erau totusi cam multi.. no?  :o
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tsunami
post Dec 19 2005, 07:13 PM
Post #55





Musafir






QUOTE
Spunem ca suntem copii lui Dumnezeu dar de fapt suntem parte din El.Acel spirit, suflet, strop divin, etc este de fapt parte din intreg.
Cati dintre voi se uita in jur si realizeaza ce imperfecta este lumea inconjuratoare.Cati si-au pus intrebarea cum ar arata o lume perfect(dupa gustul fiecaruia dintre noi).Eu cred ca lumea este imperfecta pentru ca in totalitatea ei sa devina perfecta.
Un copac cu frunze standard va deveni plicticos in timp.Oameni frumosi si standard vor deveni banali atata timp cat nu va exista metoda de comparatie si evolutie in acelasi timp.


defineste "perfect"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
invisible
post Dec 19 2005, 07:37 PM
Post #56


Another Stranger Me
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,084
Joined: 8-December 05
From: Capital City
Member No.: 40



no_ua are dreptate, nu exista bine fara sa existe rau, si nu exista frumos fara sa existe urat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
no_ua
post Dec 20 2005, 02:50 AM
Post #57


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 210
Joined: 15-December 05
Member No.: 101



perfect pentru mine este egal cu rotund.asa inteleg eu, asa pot traduce cel mai exact ceea ce simt.
nu sunt expert in comp. dar voi incerca sa imi imaginez cumva si sa explic asa.
un program sa zicem windows are mii de chestii din care este creat,fiecare punct sau virgula reprezinta ceva.eu sunt un punct.trebuie ca acest program sa functioneze f bine si sa evolueze permanent.atunci trebuie sa stie sa se protejeze de virusi, de bag-uri, de capiati care sterg ceva etc...
acest program stie sa se autorepare, sa inlocuiasca mereu ce este defect, sa bage in carantina un timp, sa stearga, etc.(sper sa nu va ametesc prea tare cu explicatiile mele).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Brunetzica
post Jul 1 2006, 05:10 PM
Post #58


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 26
Joined: 28-June 06
Member No.: 400



QUOTE(Tsunami @ Dec 17 2005, 02:40 AM) *
dar iosif, iosif a fost virgin si a murit tot virgin?este ca asta e urmatoarea intrebare? iti raspund iar. da. de-aia sunt sfinti.


Dar ce, e o conditie ca sa fi sfânt, sa mori "virgin"? (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/unsure.gif)
Nu de alta, însa eu stiu despre un mare sfânt crestin care nu numai ca n-a murit virgin, ci a avut si copii, dintre care unii au fost ucisi chiar de "sfântul" cu pricina. (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Pages V  « < 4 5 6
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 17th June 2024 - 01:55 AM