IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

11 Pages V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Ce gatim pentru Craciun?, Meniuri cu mancaruri speciale pentru seara si zilele de Craciun
Oana
post Dec 20 2008, 01:30 PM
Post #41


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,184
Joined: 24-October 08
From: Iasi
Member No.: 5,191



(IMG:style_emoticons/default/morderis.gif) (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif) Anul asta ma iau dupa stra-mamaia Parasheva, sa-mi iasa si mie ceva mai adevarat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Dec 20 2008, 01:32 PM
Post #42


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Oana, zi-i ce retete de Craciun se mai fac prin dulcele tirg al Iesilor de sarbatori. Racitura faci?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sylvia_31
post Dec 20 2008, 01:35 PM
Post #43


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,405
Joined: 20-December 06
Member No.: 868



QUOTE(Maàt @ Dec 20 2008, 02:46 PM) *
Sylvia, Macin-Galati-Tecuci: 100 de kilometri, e normal ca retetele sa fie asemanatoare. Cere e diferenta, zi-mi. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)


(IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Asa-i, am recitit cu atentie reteta si nu-i nici o diferenta (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Stii ce nu fac eu ? Nu las umplutura o ora la odihnit. In rest, ingredientele si pasii sunt identici.
Dar de-acum bine ca stiu, o sa-i dau o ora de repaus, sa se intrepatrunda aromele. Good tip (IMG:style_emoticons/default/322.gif) !
Si nici eu nu pun la fundul oalei sunca si afumatura. Mama mai pune cateodata in oala zeama de varza murata.

Aha, deci juflele sunt turtele care au seminte de canepa in compozitie. Thanks !
Eu le fac cu foi de placinta din comert.

This post has been edited by sylvia_31: Dec 20 2008, 01:37 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Dec 20 2008, 01:39 PM
Post #44


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Si eu cam tot asa, ca nu e timp de intins foi.
Moare de varza se mai pune daca nu varza destul de acra.
Ma duc sa pun si reteta mamei mele de varza calita pe site. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Silvio, daca ti-oi spune de ce mi-i pofta si ce i-am bizit pe ai mei sa imi trimita... ai sa rizi! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Mi-i pofta de mor de pepene murat! Mor dupa pepenii murati!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oana
post Dec 20 2008, 01:40 PM
Post #45


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,184
Joined: 24-October 08
From: Iasi
Member No.: 5,191



Maat, anul asta am noroc cu sora mea care mi-a promis in mod solemn ca vine la mine sa-mi gateasca si racituri, piftelute, bors de pasare.
Nu pot sa spun ca eu ma pricep, imi plac ,dar cand vine vorba sa pun si eu mana (IMG:style_emoticons/default/valea.gif)
De la anu viitor cred ca incep si eu ca altfel da divort "sotu" si eu rad, de aia nu e bine sa te casatoresti (IMG:style_emoticons/default/cool.gif) , sora-mea a zis ca-mi da si ea peste maini daca nu ma dau la brazda (IMG:style_emoticons/default/glare.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Dec 20 2008, 01:42 PM
Post #46


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



A, bine ca mi-ai adus aminte de chiftele! Trebuia sa punem si pe site reteta. Si reteta de pirjoale. Of!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sylvia_31
post Dec 20 2008, 01:50 PM
Post #47


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,405
Joined: 20-December 06
Member No.: 868



Pai cum sa nu-ti fie pofta, Diana, ca doar zona aia e patria bostanariilor , cred ca sunt nelipsiti pepenasii murati la ai tai.
Ai mei taman anul asta n-au pus la murat pepeni, iar eu nu m-am invrednicit. Si-acum mi-ai facut si mie pofta (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Dec 20 2008, 01:54 PM
Post #48


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Asta e cu adevarat naspa. Naspa rau. Ce sa iti spun, nici eu nu am mincat de doi ani pepene murat. Anul asta ma duc la parinti in a treia zi de Craciun. Obligatoriu. Na, sa ii spun sa nu uite de pepene si muraturi. Aici nu gasesc decit in otet si mi s-a cam... acrit!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sylvia_31
post Dec 20 2008, 02:01 PM
Post #49


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,405
Joined: 20-December 06
Member No.: 868



Dac-ajungi si prin Galati, da un semnal si poate ne vedem . Mai mult ca sigur o sa fiu in oras, n-am programata nici o plecare anul asta de sarbatori.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Dec 20 2008, 02:19 PM
Post #50


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



(IMG:style_emoticons/default/sad.gif) Nu am cum sa ajung, ca vin si plec cu trenul. Dar poate ma mut la anu` daca ma ajunta Dumnezeu.... si facem elady galatean (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

11 Pages V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 17th June 2024 - 03:14 AM