IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

11 Pages V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Astrograma / Harta Natala, Ce este aceea o astrograma?
Cindy
post Aug 6 2008, 05:20 PM
Post #41


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Mda..stiu, si eu m-am gandit la asta. Ce inseamna aglomeratia aia de planete in casa a X-a? Am ramas setata pe asta.
Si pana la urma, ma marit cu unul bogat sau nu? (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lucretia
post Aug 6 2008, 05:20 PM
Post #42


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 65
Joined: 26-July 08
From: Bucuresti
Member No.: 4,337



QUOTE(angeldust @ Aug 6 2008, 06:10 PM) *
Singurele chestii neadevarate sunt asta cu calatoriile si partea cu romantismu (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) (chiar nu sunt deloc romantica, mi-as dori sa fiu mai mult, mi se reproseaza des asta).

Restul chestiilor sunt oarecum adevarate, dar nu definitorii pentru personalitatea mea, adica sunt altele mult mai importante care nu reies nicicum din astrograma.

P.S Habar n-am cum sa aflu daca am planete retrograde (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) I'm a noob


Cu siguranta ele ies pe astrograma, insa nu am eu experienta necesara sa ti le spun. Mai am mult de invatat in ceea ce priveste astrologia.. sunt doar un invatacel. Un alt lucru este ca ele pot fi "oarecum" adevarate pentru ca personalitatea noastra este intr-o continua transformare.. acum ne place mai mult un lucru si mai putin altul iar mai tarziu invers.

Planetele retrograde au un " R " scris langa simbolul lor ( daca dai clic pe simbolul lor vei vedea ca deasupra astrogramei iti vor aparea niste informatii despre planeta pe care ai dat click.. iar cele retrograde au un R langa ele ).

This post has been edited by Lucretia: Aug 6 2008, 05:22 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Aug 6 2008, 05:42 PM
Post #43





Musafir






Hmmm singurele care apar cu R sunt Juno, Chiron si Nodul Nord...planete n-am
Go to the top of the page
 
+Quote Post
albinuza
post Aug 6 2008, 05:48 PM
Post #44


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 7,935
Joined: 9-December 05
From: Bra, Italia
Member No.: 56



mai poate ca sunt eu un pic retarda, dar la oras ce ati trecut? ca pe mine ma intoarce. nu-mi face nimic..
nu mai am bere (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Aug 6 2008, 05:53 PM
Post #45





Musafir






mie mi-a gasit orasul

am trecut arad si l-a gasit in baza de data ca fiind arad (romania)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Aug 6 2008, 05:56 PM
Post #46


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Si mie mi l-a gasit.
Ma enerveaza insa acum ca nu imi merge sa imi fac compatibilitatea cu Adrian Grenier! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)

This post has been edited by sweet_girl: Aug 6 2008, 05:56 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
albinuza
post Aug 6 2008, 06:04 PM
Post #47


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 7,935
Joined: 9-December 05
From: Bra, Italia
Member No.: 56



(IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) a mers gata. dar nu ma ajuta cu nimic. io nu pricep nimic (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
ce e toata chestia aia colorata acolo?
si cum fac sa v-o arat? cum pun poza aci? (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)

sunt capricorn cu ascendent in sagetator. i knew that. (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)

This post has been edited by albinuza: Aug 6 2008, 06:06 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Aug 6 2008, 06:23 PM
Post #48





Musafir






faci print screen albi (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)


Lucretia daca mai esti pe aici vroiam sa te intreb ce semnificatie are prezenta a doua planete retrograde in casa a 6-a? (pluto si saturn)?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lucretia
post Aug 7 2008, 12:03 PM
Post #49


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 65
Joined: 26-July 08
From: Bucuresti
Member No.: 4,337



QUOTE(angeldust @ Aug 6 2008, 07:23 PM) *
faci print screen albi (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Lucretia daca mai esti pe aici vroiam sa te intreb ce semnificatie are prezenta a doua planete retrograde in casa a 6-a? (pluto si saturn)?


Depinde, cum am spus si anterior, daca sunt bine sau prost aspectate, in ce zodie este cuspida casei a 6? In ce zodie se afla planeta guvernanta a casei a 6 a? Si nu in ultimul rand in ce zodie se afla Saturn si Pluto?

Oricum daca ambele sunt retrograde pe casa a 6 a inseamna ca aceasta casa este accentuata mai mult decat alte case ( planetele fiind si retrograde ) la persoana in cauza. Fie sanatatea ( in general bolile benigne ) are ceva de spus in privinta persoanei cu aceasta pozitie, fie este vorba de locul de munca ( si aici ma refer la munca ce tine de rutina )... d-asta spun, depinde de ( scuzati cacofonia (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) ) multe lucruri.

De exemplu Pluto daca este armonic, este favorabil capacitatii de adaptare ( a sanatatii la anumiti factori ), si a mentinerii homeostaziei; daca e disonant este opusul, deci nefavorabil capacitatii de adaptare.

In casa a VI a:
Saturn daca este armonic( adica are aspecte pozitive ) , apare usurinta de a te adapta lent dar corect la variatiile exterioare.
Daca este disonant, cresc riscurile de maladii cronice, de anomalii ale constantelor biologice si/sau de neadaptare la conditiile exterioare. De asemenea, Saturn disonant ( acum depinde si in ce zodie se afla ) mai poate da unele probleme legate de sistemul osos, par, unghii si/sau piele.

This post has been edited by Lucretia: Aug 7 2008, 12:09 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Aug 7 2008, 12:46 PM
Post #50





Musafir






Hmmm....ce de termeni, e destul de complicata treaba (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)

Sincer, eu nu cred in astrologie, ca fiind o "stiinta" ce poate "citi" o persoana sau poate prevedea viitorul. Dar pentru ca nu imi sta in caracter sa am convingeri pe care nu le-am testat pe toate partile, ma intereseaza f mult fenomenul. Cred ca abia dupa ce voi ajunge sa il studiez in detaliu as putea sa imi fac o parere obiectiva.

Mersi de explicatii Lucretia (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

11 Pages V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 07:53 AM