IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Forme de fagure si nuci, ca pe vremuri
Teocris
post Mar 30 2011, 09:56 PM
Post #1


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Da Valentina, a crescut (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Am terminat de facut mancarea si acum stau cu laptopul in brate (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) N-am somn (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)
Chiar daca ziua s-a marit, azi nici n-am observat cand s-a inserat, asa repede au trecut orele.
Am o noua obsesie: vreau neaparat forme din alea de fonta pentru nuci si faguri. La noi in Ardeal nu am gasit pe nicaieri (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) In Dobrogea, de unde ma trag eu, la targuri, la balciuri si uneori in piata, veneau tigani cu oale si cratite de aluminiu si aveau si forme din astea. Am rugat-o pe verisoara mea, care locuieste acolo, sa imi cumpere daca gaseste, insa mi-a spus ca nu a gasit si pe unde a intrebat, se uitau la ea de parca vorbea chinez. Oare chiar asa raritati sa fi devenit formele astea?
Indraznesc sa va rog daca vedeti pe undeva sa ma anuntati si pe mine (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Daca nu stiti despre ce vorbesc, iaca niste poze:
(IMG:http://frunzalaura.files.wordpress.com/2011/01/dsc08983.jpg)
(IMG:http://images10.okr.ro/auctions.v3/700_700/2011/01/14/c/7/249324650-4210935-700_700.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Mar 30 2011, 10:04 PM
Post #2


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Le stiu, Teo! Nu se mai fac! Avea mama de nuci si avea si mamaie, dar de faguri, am intrebat daca mai stiu pe unde sint si ar trebui sa le recuperez si eu pe ale lor!
Nu se mai fac, eu tot am cautat, insa nimic! (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Mar 30 2011, 10:14 PM
Post #3


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Am gasit pe okazii, dar cer niste preturi (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) 200 lei bucata?!?!?! Nesimtire curata (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)
Nu ma dau batuta. Tot gasesc eu pana la urma (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Mar 30 2011, 10:16 PM
Post #4


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Auzi, da` la voi nu vin tigani cu oale de inox la piata? Ca ai putea sa le arati pozele (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Mar 30 2011, 10:27 PM
Post #5


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Vin, dar numai cu oale, cratite, tigai tip gratar si ceaune (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) De forme nici n-au auzit (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
La noi in oras, in fiecare joi este zi de targ. Iese lumea la poarta cu tot ce vrea sa vanda. Timp sa ai sa umbli (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Tot joi, la Targul Porcilor se aduna vanzatori multi si vand cate-n luna si-n stele: de la suruburi ruginite, la aparate electrocasnice, la scutere si la haine si incaltaminte. Degeaba am umblat si am intrebat (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) N-am gasit (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Mar 30 2011, 10:31 PM
Post #6


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Pai io ziceam sa scoti pozele la imprimanta si sa le arati si sa ii intrebi daca ti-ar putea face si la ce pret. (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Eu asa o sa fac cu tavile de baghete. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Gasesc io unu` dispus sa cistige un ban cinstit. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Mar 30 2011, 10:46 PM
Post #7


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Nu-i o idee rea (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mikella
post Mar 31 2011, 02:40 AM
Post #8


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 3
Joined: 28-March 11
Member No.: 10,035



(IMG:style_emoticons/default/angry.gif) am avut si eu si le-am aruncat.......la o curatenie generala mi s-au parut inutile.......acum chiar m-ati facut sa regret.......
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jo-Anna
post Mar 31 2011, 10:30 PM
Post #9


Invincitus
*****

Group: Obsedat
Posts: 959
Joined: 26-April 10
Member No.: 8,431



io am sandwich si waffle maker , da nu ca pe vremi...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Apr 1 2011, 12:04 AM
Post #10


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Oooo, si eu vreau... O sa o intreb pe bunica. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 18th June 2024 - 08:28 AM