IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

12 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Granulomul apical (granulom dentar), De ce apare, cum se trateaza, ce se intimpla daca nu este tratat
ToothFairy
post Mar 9 2009, 06:27 PM
Post #21


Incurabil
*****

Group: Editorialist
Posts: 1,312
Joined: 18-January 07
From: SB
Member No.: 1,062



da, de la atata tacere, te apuca si somnu`...eu era sa adorm la o sedinta d-asta cu diga in gura...(IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ) sa mai cante si muzica in surdina, sa mai fii intins si la orizontala, somn de voie...(IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Mar 9 2009, 09:50 PM
Post #22


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Am vorbit cu dl doctor, joi la 6 ma duc la el. Btw, sintem aproape vecini.
Intre timp azi am pus la domnisoara doctor o plombita foto mica (nu era gingivita) si simbata mai pun una pe partea oglinda, ca si acolo e una si mai mica.
Si de cind nu am mai fost eu la dentist, stiinta a progresat, dom`le, mult! Pe vremea mea nu mincai doua ore dupa plomba, acum... cica p;oti chiar imediat, ca nu e problema.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ToothFairy
post Mar 9 2009, 09:56 PM
Post #23


Incurabil
*****

Group: Editorialist
Posts: 1,312
Joined: 18-January 07
From: SB
Member No.: 1,062



Sunt sigura c-o sa fii multumita...am fost si eu pacienta lui si mi-a placut cum lucreaza...
Da, poti papa acu` dupa ce iti obturezi dintii...datorita noilor materiale...noi, vorba vine, ca-s de zeci de ani...doar ca la noi toate ajung mai greu (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Mar 9 2009, 10:18 PM
Post #24


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Am o plomba pusa de 10 ani de un stomatolog tare, tare drag mie. Cu ce foto se facea atunci. Daca nu era in fata , nu ma duceam sa o schimb. Si nu faceam 4 plombe in loc de una (cel putin pina acum! (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) )
Maseluta, cabinetul e la citeva sute de metri de unde stau eu. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ToothFairy
post Mar 9 2009, 11:19 PM
Post #25


Incurabil
*****

Group: Editorialist
Posts: 1,312
Joined: 18-January 07
From: SB
Member No.: 1,062



Ce coincidenta...esti vecina si cu cabinetu` si cu doctoru` (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ) prin zona aia sunt multe cabinete stoma.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Mar 17 2009, 11:10 PM
Post #26


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Am fost astazi la prima sedinta de tratament endodontic. Medicul mi-a scos plomba si a curatat canalul. Apoi a pus plomba provizorie si mi-a mai facut o radiografie. Toata povestea a durat vreo doua ore si. O ora si ceva a fost fata anestezie, dupa cu anestezie ca incepuse sa ma doara destul de naspa.
Revin cu amanunte cind imi revin din poza de Billy Idol cu gura strimba.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ToothFairy
post Mar 18 2009, 12:11 AM
Post #27


Incurabil
*****

Group: Editorialist
Posts: 1,312
Joined: 18-January 07
From: SB
Member No.: 1,062



Cam atat dureaza un tratament facut minutios.. e cam incomod sa stai cu gura atata timp deschisa, dar la sfarsit vei fii f. multumita de rezultat..te pup, tine-ne la curent..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
blekytza
post Mar 18 2009, 12:26 AM
Post #28


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 683
Joined: 14-October 08
From: Nice
Member No.: 5,113



uite Di ca sa iti treaca timpul mai repede, fa o sugestie medicului tau (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
(IMG:http://www.villiard.com/images/halloween/masques/masques-halloween.jpg) (IMG:http://www.villiard.com/images/halloween/masques/masque-halloween.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Mar 18 2009, 12:47 AM
Post #29


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Super tare pentru copii! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Mar 18 2009, 08:00 PM
Post #30


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Zina maseluta,e normal sa doara dintele pe care s-a facut tratament endodontic si a doua zi? Ca mai am putin si escaladez peretii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

12 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 06:17 AM