IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

32 Pages V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Ce gatim de Pasti?, Retete traditionale sau inedite pentru Pasti
Cleo
post Apr 3 2007, 06:56 PM
Post #41


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



Paste fericit va doresc dragelor si spor la pregatiri.
Eu lipsesc motivat din bucatarie (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) yupiiiii
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Apr 3 2007, 07:20 PM
Post #42





Musafir






Sa-nteleg ca vei cauta ouale rosii pe Empire State Building? (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Paste fericit si tie (voua, de fapt) si petrecere frumoasa! (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Apr 4 2007, 05:02 PM
Post #43


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



QUOTE(kalua @ Apr 3 2007, 01:20 PM) *
Sa-nteleg ca vei cauta ouale rosii pe Empire State Building? (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Paste fericit si tie (voua, de fapt) si petrecere frumoasa! (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)


da da da ... si am sa le mai caut aaaaah de-abia astept (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Va povestesc impresii la intoarcere

va pup
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ZIBBA
post Apr 5 2007, 03:57 PM
Post #44


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 248
Joined: 1-February 07
From: barca
Member No.: 1,130



dragele mele...cum ne gasim in preajma sarbatorilor pascale...ne gandim si cum ornam masa de paste...eu am cautat si am gasit ceva...si cum mi-e drag sa impart cu voi...va pun aici poza cu cea a iesit ,precum si reteta care e simpla si rapida...voi puteti folosi orice aluat ce poate fi modelat...eu l-am folosit pe cel original...
(IMG:http://i171.photobucket.com/albums/u313/lavastinne/cornulabundentei005.jpg)

Cornul Abundentei
Con:din carton se face un con ce se imbraca cu hartie de aluminiu si se unge cu ulei
ingrediente:300 g faina,150 ml apa,2 lingurite de zahar,1/2 lingurita sare,ulei de masline,un pic de drojdie sau praf de copt
preparare:se face un o coca din faina ,drojdie,zahar,sare,apa si o lingura de ulei
Coca se taue fasii lungi ce se infasoara in jurul conului,din ce ramane faceti diverse forme,dupa imaginatia fiecaruia.eu l-am ornat si cu niste nuci.Apoi se ung toate cu ulei de masline,se preasara cu sare si se dau la cuptor.se coc foarte repede.eu am de gand sa pun pe langa el pe masa oua rosii,am niste puisori de plus mici,cateva crengute inflorite.
spor la treaba,iar celor care pleca in vacanta"Paste fericit!" si iepurasul sa fie darnic cu voi!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Apr 6 2007, 10:07 PM
Post #45


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



Eu la masa festiva duc ceva pentru aperitiv: ficatei in bacon si chiftelute de pui cu mozzarella tavalite prin fulgi de porumb. Ambele facute la cuptorul meu cel nou. (IMG:style_emoticons/default/wub.gif)
De desert tot eu m-am ocupat. Am luat un tort buuun de la o cofetarie de cartier.
Mama ma asteapta cu cozonaci, sarmalute, salata boeuf si probabil diverse chestii pentru aperitiv. Maine dimineata facem impreuna ciorba si friptura de miel. In 3 zile de stat cu ai mei sigur facem si 2-3 gratare. Abia astept. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Apr 6 2007, 10:15 PM
Post #46





Musafir






Ala, Pasti fericit alaturi de ai tai! (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)

Ca sa scriu si ceva ontopic (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) : daca tot a aparut sparanghelul indigen, asa ceva va fi una dintre garniturile la miel.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Apr 6 2007, 10:17 PM
Post #47





Musafir






vai abia astept sa mananc maine drob de o saptamana tot imi ploua in gura (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Apr 7 2007, 06:20 PM
Post #48


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



Multumesc mult, Kalua! Un Paste minunat si pentru tine! (IMG:style_emoticons/default/friends3.gif)

Acu bagam drobul la cuptor.

Voi la friptura de miel ce garnitura serviti? (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Apr 7 2007, 08:03 PM
Post #49





Musafir






Ala (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Cartofi noi, sparanghel si salata verde fac la friptura de miel.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Apr 7 2007, 08:43 PM
Post #50


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



Si noi tot cartofi. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

32 Pages V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 18th April 2024 - 02:49 PM