IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

9 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Despre prietenie....
Tsunami
post Jan 6 2006, 08:39 PM
Post #31





Musafir






QUOTE
Ar fi o lume frumoasa daca am putea intoarce si obrazul celalat. Eu o fac de cateva ori s-apoi zic . GATA!

:-*


tu esti prea buna.
eu nu prea intorc obrazul decat sa ma conving ca loveste premeditat. deci dac-o fac, o fac o data doar.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Jan 6 2006, 08:43 PM
Post #32


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



eu sunt fraier de iertatoare de-asta am si avut o multime de intamplari neplacute (urate chiar) , dar ma autoeduc sa fiu mai nesimtita (greeeeu tare) pt ca in lumea de azi altfel nu supravietuiesti (cu nervii)
asa ca .... avertizez pe toata lumea: fiti pe faza  :pistolar:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tsunami
post Jan 6 2006, 09:17 PM
Post #33





Musafir






there u go

am avut o prietena buna care a calcat pe bec nu fata de mine ci fata de un prieten de-al meu. m-a durut, am plans o seara (vorba vine), si apoi i-am spus: "pa".
mi-a reprosat ca nu stiu detalii, ca pe mine nu ma afecteaza, ca relatia noastra nu-i afectata. raspunsul a ramas acelasi.

apropo, stii ce bine dorm noaptea? doar cainele ma mai trezeste sa-l scot in curticica. si stii ce bine o duc la servici? n-ai idee.

hashulicule, tu esti persoana care conteaza. tu trebuie sa te gandesti la tine. nimeni altcineva n-o va face. iubeste-te.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
berbecutza
post Jan 6 2006, 09:24 PM
Post #34


perpecenia sa
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,432
Joined: 8-December 05
From: berbeceni
Member No.: 49



hasulicule vezi eu de-aia am multe cunostinte si prea putini prieteni..pt ca renunt f usor la cei ce-mi dem ca nu-mi pot fi prieteni in adevaratul sens al cuvantului...si cred ca ca e mai bine asa...  ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Jan 7 2006, 03:27 AM
Post #35


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



cam asa si eu dragilor .... prefer sa nu-mi calce nimeni pragul decat niste "unii" si asta doar asa de dragul de-a spune ca am "prieteni" si dorm si eu noaptea ca un bebe pt ca de spus spun eu greu GATA! dar cand o fac i-am scos si din minte si din suflet, nu mai exista ...

oricum berbe si tsunami mi-ati ridicat azi moralul de pe undeva de la subsol paaana la etajul 10 si va multumesc  :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Jan 9 2006, 07:31 PM
Post #36


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



Hai sa va povestesc ceva si pe urma sa-mi spuneti voi unde gresesc ....

Intamplarea a facut sa-mi gasesc de lucru la o firma mare. Pe reteaua interna apar multe posturi, job-uri care nu le va gasi nimeni din exterior pe nicaieri. In anunt spune sa nu ezitam sa trimitem anuntul la cunostinte. Ei ! Eu asta am facut, mi-am anuntat cunostintele si cine s-a aratat interesat a trimis CV-ul, ba la unele le-am dus in persoana CV-ul la resurse umane pt ca intamplator suntem in aceeasi cladire.

Problema este ca lumea asta s-a cam suparat pe mine, pt ca nu au fost chemati la interviu .... vreo 2 tipe au fost chemate una a trecut testele alta nu si pana la urma n-au fost angajate.... ceilalti nici macar n-au fost chemati. E vina mea? S-a prostit lumea sau m-am prostit eu?

Adica iti face cineva o favoare si tu te superi pt ca n-a iesit cum sperai! Se supara pe mine ca le dau sperante ! Eu sunt absolut socata  :o ....

asa ca hai sa vorbim despre prietenie....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bulina
post Jan 9 2006, 07:40 PM
Post #37





Musafir






mai hashulica mai, e timpul sa cresti maaare si sa nu mai te necajesti tu pentru frustrarile altora...
poti sa le spui direct ca nu e firma nici a ta nici a lui mama ... daca ei nu inteleg asta, too bad... or creste si ei mari candva, candva...
nu este un motiv ca tu sa te superi...
dar pot sa-ti spun ca asa se cern oamenii printr-o sita care nici n-o vezi si nici simti decat mai tarziu...
BTW da poate-mi trimiti si mie vreun anunt ceva, huh? :)  glumesc numa, shezi bland, ok? :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Jan 9 2006, 07:48 PM
Post #38


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



bulinuca daca ai sti prin cate am trecut (vorbesc de chestii serioase nu de-alea de mai sus) asa ca de crescut am crescut demult si repede (acum incerc sa mai copilaresc  :P ) .....  oricum la mine speranta moare ultima . Refuz sa nu mai cred in oameni chiar daca de cele mai multe ori sfarsesc prin a fi dezamagita .... cred ca-mi pun sperantele la etaje prea inalte. Sunt intr-un proces de autoeducare: ma fac rea si nesimtita  :evil: :pistolar: ,sa vad daca reusesc. Uneori cred ca 7 anii aia de-acasa ar trebui redusi la vreo tri s-atunci am fi mai fericiti de-alde de-astia ca mine  :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tsunami
post Jan 9 2006, 07:48 PM
Post #39





Musafir






bulina are perfecta dreptate.
eu in locul lor le-as fi promis ca n-o sa-i mai anunt la viitoarele postari.

ce ti-o fi asa de greu nu inteleg. da-le emailul meu, si le zic io
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Jan 9 2006, 07:59 PM
Post #40


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



Stii ce-i greu? Ca nu inteleg rautatea gratuita si invidia. Nu-mi spuneti ca mai am de crescut pt ca n-are legatura .....
Nu am sa fac niciodata rau cuiva doar pt ca as putea, eventual daca o fac o sa fie autoaparare ....
Zicala "prinzi mai multe muste cu miere decat cu otet" mi-a placut mereu iar legea talionului n-am sa o aplic niciodata fara a fi provocata si asta nu dupa doar o singura "tentativa".

probabil ca sunt ceea ce se cheama FRAIER
Go to the top of the page
 
+Quote Post

9 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 17th June 2024 - 04:45 PM