IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Filmul sau cartea
Ce preferati ?
You cannot see the results of the poll until you have voted. Please login and cast your vote to see the results of this poll.
Total Votes: 17
Guests cannot vote 
Diana.
post Dec 12 2005, 12:45 AM
Post #1


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Dupa carti celebre s-au scris carti.
Ceva mai putine carti s-au scris dupa scripturile unor filme de succes.

Eu, una prefer cartea filmului.
Mi se pare ca la transpunerea pe pelicula, mult din valoarea subiectului si a modului in care este tratat, se pierde.
Voi ce parere aveti?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Replies
epal
post Sep 28 2013, 06:35 PM
Post #2


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 9
Joined: 22-March 13
From: Iasi
Member No.: 11,734



Depinde foarte mult despre ce vorbim.(IMG:style_emoticons/default/smile.gif) In majoritatea cazurilor, clar cartea bate filmul. Totusi eu cartea Mara nu am reusit si nici n-am sa reusesc vreodata sa o termin, pe cand la film am ajuns chiar pana la secventa cand vopsea ea geamul. Asadar the winner iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiis :FILMUL!(IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Lasand gluma la o parte, sunt si ecranizari incredibil de reusite: vezi Zbor deasupra unui cuib de cuci, sau Povestea lui Benjamin Button.(IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
butterflyaway
post Sep 29 2013, 01:06 PM
Post #3


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 256
Joined: 5-February 12
Member No.: 10,960



QUOTE(epal @ Sep 28 2013, 06:35 PM) *
Depinde foarte mult despre ce vorbim.(IMG:style_emoticons/default/smile.gif) In majoritatea cazurilor, clar cartea bate filmul. Totusi eu cartea Mara nu am reusit si nici n-am sa reusesc vreodata sa o termin, pe cand la film am ajuns chiar pana la secventa cand vopsea ea geamul. Asadar the winner iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiis :FILMUL!(IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Lasand gluma la o parte, sunt si ecranizari incredibil de reusite: vezi Zbor deasupra unui cuib de cuci, sau Povestea lui Benjamin Button.(IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)

Şi eu sunt mai mult pro cărţilor decât filmelor, deşi în ultimul timp rarrrrrr îmi găsesc timp (citeşte fiică-mea şi pt mine, după care îmi povesteşte despre carte). Mai nou citeşte ea şi după citesc şi eu cartea, asta în cazul cărţilor mai noi sau necitite, că am şi eu, pt vârsta mea, un "stoc" destul de mare de cărţi citite. Fiică-mea preferă să citească cartea şi apoi să vizualizeze filmul, asta pt că îşi doreşte să aibă parte de suspans şi să nu ştie despre ce-i vorba, eu însă prefer să văd filmul şi după să citesc cartea, să îmi reamintesc scenele din film în timp ce citesc cartea.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic
Diana   Filmul sau cartea   Dec 12 2005, 12:45 AM
invisible   Re: Filmul sau cartea   Dec 12 2005, 12:49 AM
claudia   Re: Filmul sau cartea   Dec 12 2005, 12:05 PM
idd   Re: Filmul sau cartea   Dec 13 2005, 11:11 AM
berbecutza   Re: Filmul sau cartea   Dec 13 2005, 12:15 PM
Marcus   Re: Filmul sau cartea   Dec 15 2005, 09:47 PM
kalua   Re: Filmul sau cartea   Dec 15 2005, 09:56 PM
pink_step  

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 

Lo-Fi Version Time is now: 28th April 2024 - 12:00 AM