IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Sergiu Nicolaescu..., ...sau cum dragostea nu are varsta
invisible
post Dec 9 2005, 06:21 PM
Post #1


Another Stranger Me
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,084
Joined: 8-December 05
From: Capital City
Member No.: 40



Veteranul cinematografiei romanesti a preferat intotdeauna sa-si tina viata personala departe de ochii presei. Ca un adevarat gentleman, s-a ferit sa dea prea multe amanunte despre amorurile traite de-a lungul timpului. Cu toate acestea, a recunoscut recent ca are o relatie serioasa cu o domnisoara in varsta de 28 de ani, tanara care figureaza drept producator pe genericul filmului 15.

O adevarata performanta, daca ne gandim ca Sergiu Nicolaescu numara nici mai mult nici mai putin de 75 de primaveri.

DOUA MARIAJE ESUATE

Comisarul Moldovan parea ca s-a resemnat la gandul ca munca pe platourile de filmare i-a furat sansa de a-si intemeia o familie. De prima sotie a divortat la doar trei luni dupa ce si-au jurat iubire vesnica. Al doilea mariaj, cu o colega de breasla, a durat zece ani. "Pentru mine n-a existat altceva in viata decat filmul.

Am reusit in film, n-am reusit in viata personala", declara Nicolaescu in urma cu trei ani.

MARELE REGRET

Intre timp, lucrurile, s-au schimbat. Pesemne, comisarul a decis ca a venit timpul sa schimbe prioritatile. Diferenta de varsta de 47 de ani dintre proaspetii casatoriti este un adevarat tonic pentru regizor, care a marturisit ca are nevoie de tinerete in jurul lui si ca acesta este motivul care l-ar impiedica sa fie cu o femeie de varsta sa.

(copypaste)

Multa lume comenteaza cum ca varsta ar fi un criteriu in alegerea partenerilor. ;) Altii sunt de parere ca dragostea nu are varsta. Voi ce credeti?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
capsunica23
post Dec 9 2005, 06:42 PM
Post #2





Musafir






dragostea nu are varsta......dar cateodata te mai si uiti..

Daca e fara interes poate dura...dar dc nu...fata s-a facut cu banii si cu faima,ca doar nu o fi proasta sa spuna ca sunt aproape 50 ani diferenta si nici nu gandeste...el moare imediat,si isi gaseste unul tanar...spune asta e viata ''fff crda ''si trece mai departe..
 
Sunt multe astfel de cazuri si uite fete ce nu au prejudecati, complexe...bravo lor..

E una nu as alege unul mai mare ca mine cu mai mult de 5 ani..e vb ca mai si imbatranesti lg el, si dc el saracu' nu mai poate ce te faci? cauti altul mai tanar..
atunci de ce atatia ani diferenta?... 
prefer un copil ca mine decat sa-mi fie parinte

mai sunt si exceptii...imi cer scuze dc e cineva in acest caz dar asta e doar parearea mea..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
blondina
post Dec 9 2005, 07:03 PM
Post #3


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,136
Joined: 8-December 05
From: 7Th Heaven
Member No.: 16



Mie imi vine greu sa cred ca o fata de 20,30 de ani sa iasa cu un barbat mult mai matur decat ea (cu peste 20 de ani mai mare) si chiar sa-l iubeasca..poate cel mult sa-l respecte.La fel,imi cer scuze pt fetele care au o astfel de relatie,este alegerea lor si o respect  :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Dec 9 2005, 08:06 PM
Post #4





Musafir






Mda....acum sunt cazuri si cazuri , dar mie mi se pare din ce vad si aud ca o diferenta mai mare de 10 ani intre parteneri e destul de greu de depasit. Intervin tot felul mici chichite care in timp fac traiul destul de dificil pentru cuplul respectiv.
Acum ....ca or mai fi si exceptii nu ma indoiesc , dar eu personal nu cunosc .
M-am apropiat asa putin de pragul asta cu ex-ul care era cu 9 ani mai mare ca mine , si desi  asta era cea mai mica problema pe care o aveam pot spune ca m-am lovit destul de des si de diferenta asta de varsta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
invisible
post Dec 9 2005, 08:54 PM
Post #5


Another Stranger Me
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,084
Joined: 8-December 05
From: Capital City
Member No.: 40



la 9 ani diferenta nu e atat de mare. S-au mai vazut  cazuri. Insa 47, c'mon, este prea batran sa ii fie pana si tata.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Dec 10 2005, 01:35 AM
Post #6


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Dom`le, eu cind vad cupluri de-astea, el mumie, ea minora... mor de ris!
Vezi cazul lu` nenea Columbeanu... nici nu stiam cum arata "macho man"ul asta paradit... Si cind am mai vazut si "ingenua" de linga el... Mi-am facut cruce!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
invisible
post Dec 10 2005, 01:43 AM
Post #7


Another Stranger Me
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,084
Joined: 8-December 05
From: Capital City
Member No.: 40



da, columbeanu e genial, si cand te uiti la el ai zice ca e un fel de bilbo baggins (Daca mai tineti minte Lord of the Rings part I).. si cand colo.. :D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Dec 10 2005, 01:45 AM
Post #8


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Sincer, mi se par penibile cuplurile de genul acesta.
E clar ca exista o problema pe undeva.
O problema dictata ori de  portofel, ori de tartacuta...
Dar treaba sigur nu e ocosa la o asemenea diferenta de virsta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
idd
post Dec 10 2005, 05:02 PM
Post #9


Tratabil
**

Group: Membru
Posts: 59
Joined: 8-December 05
From: Timisoara
Member No.: 25



Ce dragoste, oameni buni? Tipa aia a lu' Nicolaescu(si altele ca ea  >:() are un stomac al naibii de rezistent...sau e o dragoste a la bunic si nepoata :D?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
berbecutza
post Dec 10 2005, 05:36 PM
Post #10


perpecenia sa
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,432
Joined: 8-December 05
From: berbeceni
Member No.: 49



Nicolaescu a spus acum ceva vreme ca el nu ar putea fi cu o femeie de 40 ani.... ca el se simte tanar...... aloooooooooo tataieeeeee....  :fluierat:
Cred ca a ramas blocat in pielea personajului moldovan din anii 70'
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 11:03 AM