IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

8 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Dependenta de ciocolata si tot ce inseamna dulce
vick2laura
post Jul 3 2007, 09:09 AM
Post #21


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 18
Joined: 19-June 07
From: Buzau
Member No.: 1,826



Si eu sunt dependenta de dulciuri. Ciocolata nu imi place in mod special, ci, mai degraba prefer prajiturile facute in casa de mine sau de oricine se ofera...
Dupa o cura de dulciuri, se vad imediat kilogramele in plus, dar acum am o scuza ca alaptez. Nu stiu ce o sa se intample cand nu voi mai alapta. Muncesc din greu sa revin la silueta pe care o aveam inainte de sarcina, iar dupa ce reusesc, ma apuc din nou de dulciuri, caci nu pot fara ele... (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Simonac
post Jul 18 2007, 11:25 AM
Post #22


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 33
Joined: 11-July 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,925



Nu stiu daca exista vreo femeie careia sa nu-i placa ciocolata...dar de multe ori si exemplul sunt eu, organismul chiar are nevoie de glucide; eu mi-am facut mai multe seturi de analize si intotdeauna mi-a iesit glicemia mult sub minim, in conditiile in care in zilele anterioare mancasem dulciuri, asa ca medicul de familie mi-a dat trimitere la Centru med. pt boli de nutritie si diabet, unde am facut o hiperglicemie provocata! stupoare: in 3 ore organismul meu papase toata glucoza, si ajunsesem iar sub minim! asa ca, chiar daca am depasit binisor greutatea admisa, nu am ce face, tb sa mananc dulciuri si carbohidrati (sfatul medicului nutritionist)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ava
post Aug 8 2007, 07:52 PM
Post #23





Musafir






.. si mie imi plac la nebunie dulciurile... dar cum s-a mai ascris , evit sa tin ciocolata in casa... este mai sigur asa.
Daca chiar vreau ceva dulce .. maninc fructe sau dau buzna la borcanul cu miere de albine ( nu mai mult de 1lingurita ).
curmalele, smochinele .. au continut mare de fructoza.. dar nu contin zaharul .. sau celelalte ingrediente din cioco.
(IMG:style_emoticons/default/smile.gif)


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master of Norule...
post Aug 8 2007, 08:43 PM
Post #24


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 3,295
Joined: 1-July 07
From: Flower power
Member No.: 1,880



Ce-i asa rau sa manaci ciocolata?Nu va mai plangeti atata.E buna si gata.Dupa ce am mancat-o to late sa-mi mai para rau. Si eu manac cate 1 intreaga daca e prin casa. Da am si perioade cand nu manac in schimb praji de casa si acolo sunt fan.
Si pe langa asta fata de bomboane,napolitane si biscuiti,ciocolata de buna calitate n-are nici un E, lecitina e dintre cele sanatoase.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Aug 29 2007, 11:05 AM
Post #25


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Fetelor, citeam undeva ca ce ne place sau nu se poate educa. Daca obisnuim sa papam des la fast food (cum fac eu, spre rusinea mea) si sustinem ca fara mancarea aia nu putem trai, ca ne place, bla bla este exact acelasi lucru ca si cum un vegetarian ar spune la fel despre mancarea lui preferata. Oricum, cert e ca de mici NE EDUCAM anumite obiceiuri alimentare. De fapt nu ne plac extrem de mult ci doar obisnuim sa mancam in mod frecvent acel aliment, iar corpul il cere. Eu am tinut o perioada o diete in are am evitat carnea si incepuse sa nu-mi mai placa atat de tare, spre exemplu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Philia
post Aug 29 2007, 12:23 PM
Post #26


V.I.P.
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,356
Joined: 2-January 07
From: Craiova
Member No.: 924



Eu nu sunt dependenta de niciun fel de dulce!
Organismul meu cere foarte rar ciocolata,inghetata,etc.
Mai des imi e pofta de saraturi decat de dulciuri...Ce o fi in neregula cu mine? (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rozy
post Aug 29 2007, 01:03 PM
Post #27





Musafir






eu bag dulciuri in mine cu nemiluita...dar nu trec de 45 de kile never! (IMG:style_emoticons/default/aplauze.gif) totusi sunt dependenta de 3 in 1...mai ales in sesiune (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebe_maria
post Aug 29 2007, 01:52 PM
Post #28


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269



Intr-un cuvant (vorba vine (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ): ciocolata e fericire (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Stiati ca exista un parfum care miroase a ciocolata? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) , zici ca esti prajitura daca te dai cu el
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Aug 29 2007, 05:02 PM
Post #29


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Nici eu nu prea ma abtin de la dulciuri si nici de la mancarea picanta de la KFC (cand mi se face pofta) (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

Bebe, care care? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Mie mi-ar placea si o lotiune de corp.. (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jolie
post Aug 29 2007, 05:04 PM
Post #30


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 751
Joined: 14-April 07
Member No.: 1,478



Si mie imi place mult mancarea de la KFC, desi sunt constienta ca este fff nesanatoasa!!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 12:51 AM