IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

18 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Am "aflat" ce inseamna violenta domestica
FluturasCuReacti...
post Nov 25 2007, 08:49 PM
Post #21


Mamuca crocodililor
*****

Group: Obsedat
Posts: 945
Joined: 4-May 07
From: Din floare in floare :)
Member No.: 1,584



teo, cum iti este acum? (IMG:style_emoticons/default/floricele.gif)

am vazut cam tarziu topicul asta si in speranta ca il vei citi, am sa scriu si eu. daca stai cu el numai pentru copil, stai degeaba! am crescut inr-o astfel de familie, in care bataile erau nu in fiecare zi, dar la 2-3 zile cu siguranta...la fel a spus si mama, ca poate n-o sa mai faca. cum am trecut de vreo 8 ani, am simtit-o si pe pielea mea. si mama a zis ca tine ca sta cu el, numai ca sa am eu amandoi parintii. care amandoi? 18 ani n-am avut tata, pentru ca ori era prea ocupat, ori prea beat ca sa vada ca mai sunt si eu pe-acolo. imi aduc aminte ca, pe la 17-18 ani, am primit o palma de mi-a sarit si cercelu` din ureche. fiindca ma stiam nevinovata (ca de fiecare data, de altfel), am dat si eu in el. stiu ca mi-am luat dup-aia o bataie ca-n filme, dar n-am simtit nimic, atat eram de satisfacuta ca il lovisem. cred ca nu vrei ca fiica ta sa ajunga asa. mama din proasta si tiganca (inca nu am aflat de ce "tiganca") nu iesea. pana cand i-am zis intr-o zi lu` mama: "ia-ti lucrurile, maine plecam!". acum nu-i bine, ci foarte bine. 10x for reading

si alte (IMG:style_emoticons/default/floricele.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Nov 26 2007, 10:23 AM
Post #22


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



(IMG:style_emoticons/default/blush.gif) poate multe dintre voi ma vor condamna,dar.....
ne-am impacat
poate nu a fost cel mai bine sau poate am luat decizia corecta asta numai viitorul ne va raspunde.Macar am dat o sansa relatiei si familiei noastre.Nu vreau sa intelegeti gresit.Bataia nu e la ordinea zilei asa cum am vazut ca ati inteles(poate nu m-am exprimat destul de clar).S-a intamplat numai o singura data.Nu vreau sa ma ascund dupa scuze si nici nu vreau sa ii iau apararea dar vreau sa fiu corecta.Am iertat dar nu am uitat.Raman la parerea ca nimeni nu are dreptul sa isi impuna parearea cu forta(in cazul meu fizica)si am ramas o feminista convinsa,adepta a zicalei"pe o femeie nu ai voie sa o bati nici cu o floare".
Apreciez toate sfaturile voastre (IMG:style_emoticons/default/iloveelady.gif) si VA MULTUMESC!!!!!!Am trecut mai usor prin clipele grele si nu m-am simtit singura.Si asta e mare lucru!!! (IMG:style_emoticons/default/friends3.gif) (IMG:style_emoticons/default/hug.gif)
Chiar daca problema mea si-a gasit cumva rezolvarea,nu vreau sa inchidem aici discutiile.Imi ofer umarul si timpul liber pentru oicine trece sau a trecut prin ce am trecut si eu.Nu sunt singura.Am alaturi de mine multe prietene (IMG:style_emoticons/default/flowers.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
FluturasCuReacti...
post Nov 26 2007, 01:07 PM
Post #23


Mamuca crocodililor
*****

Group: Obsedat
Posts: 945
Joined: 4-May 07
From: Din floare in floare :)
Member No.: 1,584



teo, sper sa fie asa cum zici tu si sa nu te mai atinga nici macar cu o floare.

pupicei micutei tale (IMG:style_emoticons/default/mwah1.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Nov 29 2007, 12:52 PM
Post #24


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



(IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Multumesc fluturas!
Relatia evolueaza acum bine si este pe drumul cel bun.Voi face tot ce imi sta in putinta sa nu mai existe "deraieri". (IMG:style_emoticons/default/blush.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
albinuza
post Nov 29 2007, 01:28 PM
Post #25


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 7,935
Joined: 9-December 05
From: Bra, Italia
Member No.: 56



vei face TU tot ce iti sta in putinta?
dupa cum a sunat lasi impresia ca te-ai convins ca a fost vina ta ca "ti-ai luat-o".
el ce parere are despre asta?
ati discutat macar un pic despre problema?
el face ceva ca sa nu mai existe "deraieri"??
poop

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Nov 29 2007, 03:52 PM
Post #26


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Bre, poop inseamna caca. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Trecind la lucruri serioase: doar nu te consideri tu vinovata ca el e violent? (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
albinuza
post Nov 29 2007, 04:13 PM
Post #27


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 7,935
Joined: 9-December 05
From: Bra, Italia
Member No.: 56



(IMG:style_emoticons/default/estifftopic.gif) (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif) da Maat stiu..da-s trandy.

si eu sper ca nu se considera e avinovata. da nu asa a sunat?? (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Nov 29 2007, 05:18 PM
Post #28


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Ba da, si eu tot asta am inteles printre rinduri, ca teo se considera vinovata ca era agresata, ca agresiunea era rezultatul actiunilor ei directe... (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Nov 30 2007, 11:30 AM
Post #29


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



De la furie la vina nu a fost decat un pas.Am discutat despre asta cu el,dar mai bine nu o faceam.M-am simtit foarte vinovata si nemernica.
Era mai bine sa o las asa cum a cazut?
(IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
albinuza
post Nov 30 2007, 11:40 AM
Post #30


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 7,935
Joined: 9-December 05
From: Bra, Italia
Member No.: 56



explica te rog "vinovata si nemernica"!! (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
te-a facut el sa te simti asa!!! te-a manipulat! din puctul meu de vedere dupa toata chestia asta ar trebui sa fii o mica printesa!! (IMG:style_emoticons/default/king.gif)
in cazul asta...daca tu asa crezi...scuza-ma ca-ti spun dar ai facut cea mai mare greseala ca ai ramas cu el. si se se va repede incidentul (IMG:style_emoticons/default/catfight.gif) si asa vei rezulta tu! (IMG:style_emoticons/default/black_eye.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

18 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 08:45 PM