IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Asociatie pentru Protectia Animalelor. Ma ajutati?, Ma straduiesc sa fac ceva.
kale
post Jan 16 2006, 12:38 PM
Post #1


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 303
Joined: 9-December 05
Member No.: 69



postez la social deoarece consider ca este o actiune ce ne priveste direct pe noi, oamenii...fiintele superioare, cu judecata si suflet...incerc sa ajut niste catei fara stapan, dar am nevoie de bani pentru asta...de aceea ma adresez voua..haideti sa facem ceva impreuna pentru niste suflete chinuite...haideti sa nu-i mai lasam sa moara otraviti sau calcati de masini..exista o fundatie, exista un cont bancar, exista oameni care sunt acolo pentru a ajuta..dar nu sunt suficienti..orice suma conteaza, fie ea cat de mica..este una din putinele dati cand putem face ceva concret, nu doar sa ajutam prin vorbe...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
albinuza
post Jan 16 2006, 04:40 PM
Post #2


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 7,935
Joined: 9-December 05
From: Bra, Italia
Member No.: 56



oki ! de acord baga mai multe detalii! cu prea mlt nu o sa pot ajuta, dar...sper sa conteze!
astept detalii!
:-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kale
post Jan 16 2006, 05:31 PM
Post #3


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 303
Joined: 9-December 05
Member No.: 69



multumesc frumos....sa stiti ca orice ajutor, oricat de mic conteaza...

Asociatia pentru Protectia Animalelor

"Canis Fidelis"

Certificat de inscriere in Registrul Asociatiilor

si Fundatiilor:  99/10.10.2005

Cont in lei: RO67RNCB4570000151030001

Banca : BCR Bastion Timisoara





Date necesare pentru donatii din strainatate:

Asociatia pentru Protectia Animalelor "Canis Fidelis"
Str. Constantin Miu Lerca Nr. 5A Timisoara
Cont EURO:
IBAN RO56RNCB0255008410500002
Banca: BCR - sucursala Bastion
Timisoara Str. Piata Sf. Gheorghe Nr. 1
SWIFT RNCBROBU

haideti fetelor si baietilor...avem bani pentru pantofi si genti, pentru creme, farduri si parfumuri care de multe ori zac prin dulapuri...sunt convinsa ca avem si pentru ei..contez pe cei cu joburi bine platite, care iubesc animalele..stiu ca pentru un elev sau student 100.000 pot sa insemne banii pentru o saptamana, dar pentru oamenii realizati nu inseamna nimic..pentru cateii aia pot insa sa insemne o viata salvata, hrana pana ce ii va adopta cineva..ieri mergeam pe autostrada si mi-a iesit un catel in fata...am franat, dar cel care venea din sens opus nu a facut ca mine..l-a lovit in plin, l-a facut terci...nici macar nu a schitat un gest sa franeze, nici macar nu a incercat sa-l evite..e absolut grotesc, e inuman sa asistam la asa ceva si sa nu facem nimic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Jan 16 2006, 05:45 PM
Post #4


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



o mica intrebare: cum intentioneaza aceasta organizatie sa ajute animalutzele?intreb pentru ca ma intereseaza, nu cu rea intentie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sorin
post Jan 16 2006, 06:02 PM
Post #5





Musafir






Imi plac animalele la nebunie :)

Dar prefer sa dau ce pot pt. copiii bolnavi :(`

Oricum...Bravo  :aplauze: pt. intentie......

Sorin.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kale
post Jan 16 2006, 07:15 PM
Post #6


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 303
Joined: 9-December 05
Member No.: 69



aduna pur si simplu cateii fara stapan de pe strada...cateii loviti, batuti , bolnavi....ii vedem zilnic pe strazile oraselor si-i ocolim...ei bine, doua fete din Tm au hotarat sa nu-i mai ocoleasca..le-au facut custi, i-au deparazitat si le cauta stapani..le dau zilnic de mancare la 15 catelusi din banii lor...eu cred ca nu-i usor asa ceva si cand am aflat am facut o mica donatie...cand iau salariul intentionez sa repet figura  :)...pana atunci insa incerc sa fac lumii cunoscut lucrul acesta..poate unii dintre voi iau mai repede ca mine salariul si vor sa ajute cumva
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Jan 16 2006, 11:47 PM
Post #7


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



kale, kale, de ce sa nu facem pentru pisici ceva? nu am auzit de fundatie pt pisici, ti-am mai spus.. si mi-ar placeaaaaaa, as fi voluntara cu mare placere :).


m-am saturat de atatea pisici chinuite :(


:-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Jan 17 2006, 12:06 AM
Post #8


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



offffffffff...imi vine sa  :'( :'( :'( citindu-va...se accepta si sume mai micutze?noi suntem pe "-" tot timpul cu banii, dar iubesc atat de mult animalele, k parca ceva-ceva tot as face...

da' prin Bucuresti nimeni nu vrea sa faca ceva pentru bietii catei?io's din Buc, dar partea proasta e ca bebe imi ocupa tot timpul, iar bani nu am ....deci nu as avea cum sa initiez un asemenea proiect....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Jan 17 2006, 12:11 AM
Post #9


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



elle_ni, sunt cateva fundatii care ajuta cateii in buc. daca te intereseaza.. pot sa iti dau o adresa ceva. numai ca tu ai bebe.. si nu stiu daca ai avea timp  ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Jan 17 2006, 12:26 AM
Post #10


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



QUOTE
elle_ni, sunt cateva fundatii care ajuta cateii in buc. daca te intereseaza.. pot sa iti dau o adresa ceva. numai ca tu ai bebe.. si nu stiu daca ai avea timp  ;)


daca nu-i deranju' prea mare, te rog trimite-mi...poate macar cei din clubul in care sunt, macar 1-2 persoane, si tot ar fi un ajutor mic, dar mai bun decat nimic....
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 25th April 2024 - 04:21 AM