IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Experienta: Cantitate sau calitate
invisible
post Dec 11 2005, 01:49 AM
Post #1


Another Stranger Me
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,084
Joined: 8-December 05
From: Capital City
Member No.: 40



Unul din cele mai intalnite cuvinte cand vine vorba de sex este "experienta". Ei bine, ce este aceasta experienta si ce vrea ea? :D
Cum se acumuleaza? Prin cantitatea sau prin calitatea partenerilor?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
blondina
post Dec 11 2005, 01:53 AM
Post #2


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,136
Joined: 8-December 05
From: 7Th Heaven
Member No.: 16



Calitate evident.Ca degeaba ai fost cu 100,si ei terminau in 5 minute si tu nici n-aveai timp sa apuci sa simti ceva  :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
claudia_electra
post Dec 11 2005, 11:37 AM
Post #3


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,059
Joined: 10-December 05
From: Tara Minunilor
Member No.: 80



Prin calitate, de regula relatii de durata pentru ca in aventuri nu se prea progreseaza...

M-as spune aventura sa spun chiar ca depinde cel mai mult de calitatea persoanei in cauza, de talentele ei native  ::), de receptivitatea ei in domeniu...unele pot fi foarte bune in pat desi au avut un singur partner...si nu i-as acorda tot meritul partenerului  :P pentru asta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dore
post Dec 11 2005, 11:53 AM
Post #4


Explorator
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,677
Joined: 10-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 78



Desi ar trebui sa reprezinte cantitate, de obicei experienta ilustreaza cantitate. Oamenii numesc "experienta" sirul acela nesfarsit de greseli personale :P iar unii se irita infiorator daca nu le accepti sfaturile rezultate din experienta aceea a lor.
Cantitatea nu ucide pe nimeni, dar compromite o femeie in vreme ce flateaza un barbat, evaluati cu aceeasi ochi ai unei societati prea ocupata sa adopte idei vechi decat sa le stearga de praf.
Experienta este optima cand rezulta din doza preponderent calitativa fara a neglija pe cea cantitativa - indiferent cat de instruit este un partener, nu iti poate arata decat ceea ce stie el. Si cum nimeni nu le stie pe toate ... :hohote:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Dec 11 2005, 01:21 PM
Post #5





Musafir






Ca in orice domeniu , cred ca niciodata nu poti spune ca stii destul , tot timpul mai ai ceva de invatat . Deci e bine sa ai si parteneri de calitate dar e bine sa vezi si reversul medaliei ca sa poti aprecia calitatea :P
In acelasi timp , parerea mea e ca un numar mare de parteneri ( indiferent ca e vorba despre o femeie sau despre un barbat ) tradeaza un dezechilibru emotional. Si acum sa nu ma intrebati va rog ce inseamna numar mare , pt ca si aici e discutabil  :fluierat:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ella
post Dec 11 2005, 04:40 PM
Post #6


Incurabil
*****

Group: Membru
Posts: 584
Joined: 7-December 05
Member No.: 11



la capitolul "calitate" intelegem toti cam acelasi lucru. cred.(sper ca nu limitati "calitatea" doar la obtinerea orgasmului si atat, nu?)
la capitolul "cantitate" insa....la ce se refera de fapt? la mai multi parteneri? la de mai multe ori cu acelasi partener (ma refer aici la discutiile gen "imi doresc de mai multe ori pe noapte/saptamana....")?

pt mine amandoua sunt importante!
pt ca este de preferat sa poti sa faci sex/dragoste ori de cate ori iti doresti acest lucru (si aici este vorba de cantitate) si este de dorit sa poti obtine de cat mai multe ori...calitate/nu ma refer doar  la orgasm aici, ci la ceva mai mult (lucru care, dupa mine, se poate sau nu obtine de prima data, adica presupune  si o anumita practica/exersare sau cum vreti voi sa-i spuneti). gresesc?

in ceea ce priveste experienta: poti spune ca ai "experienta" cand ai avut cel putin cativa parteneri cu care ai obtinut "calitatea" pe care ai dorit-o. restul nu se pun!
nu poti vb de experienta...cand ai avut unul/doi  parteneri. nu in zilele noastre.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
missu
post Dec 11 2005, 04:44 PM
Post #7





Musafir






calitatea, bineinteles. la mine nu se aplica: cu ca e mai mult, cu atat e mai bine. din contra :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
invisible
post Dec 11 2005, 04:47 PM
Post #8


Another Stranger Me
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,084
Joined: 8-December 05
From: Capital City
Member No.: 40



missu: mai rarutz, ca-i mai dragutz, nu? :P
Go to the top of the page
 
+Quote Post
missu
post Dec 11 2005, 04:50 PM
Post #9





Musafir






dupa ani, iti zic eu ca da. poate la inceput nu. ;)
rutina/bat-o vina :D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
miram
post Dec 12 2005, 12:21 PM
Post #10





Musafir






Eu una, experienta nu am decat cu iubitul meu si cand e sa fie e si calitate s cantitate.Decat sa facem sex ca sa nu fie facut, mai bine ne abtinem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 26th April 2024 - 03:07 AM